MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Ministerstwo dofinansowało basen przy SP 10

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 listopada 2017, 15:07
Aktualizacja: Piątek, 17 listopada 2017, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Po wsparciu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, do Jeleniej Góry dochodzą kolejne dobre wieści w sprawie częściowego finansowania budowy basenu krytego przy Szkole Podstawowej Nr 10. Ze środków Ministerstwa Sportu nasze miasto otrzyma na ten cel ponad 2 miliony złotych.

Budowa basenu planowana jest w latach 2018-2019, a jej koszt to 6,28 mln zł, z czego 1,25 mln to dofinansowanie z budżetu województwa. Władze miasta aplikowały jeszcze o środki z ministerstwa i jak nas poinformował senator Krzysztof Mróz - udało się. Kwota 2 040 800,00 zł zmniejszy wydatki jakie na tę inwestycje będzie musiało ponieść miasto.

Basen przeznaczony będzie do nauki pływania, do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Planowane przedsięwzięcie obejmuje: budowę hali basenowej o wymiarach 35.05.m x 23,50 m, wysokości 3,45 m, infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania obiektu (przyłącze wodno-kanalizacyjne, elektryczne, ciepłownicze). W hali basenowej zlokalizowane będą: niecka basenowa o wymiarach 8,5 m 16,17 m, głębokość od 0,87 m do 1,32 m z czterema torami pływackimi, pomieszczenia techniczne obejmujące: magazyny, chlorownię, węzeł cieplny, stację uzdatniania wody basenowej, rozdzielnię elektryczną, magazyn na sprzęt dydaktyczno-rehabilitacyjny (3 pomieszczenia), pomieszczenie portierni z wydzieloną częścią socjalną, pomieszczenie techniczne dla konserwatora, pomieszczenie ratownika z widokiem na nieckę basenową, pokój nauczycieli.

- Z każdym dniem jesteśmy bliżej budowy basenu przy SP 10 - nie kryje zadowolenia senator Krzysztof Mróz, który jeszcze jako radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry prowadził wiele dyskusji na ten temat. - Biorąc pod uwagę pieniądze, które Miasto pozyskało wcześniej z Urzędu Marszałkowskiego, to budowa tego basenu nabiera realnych kształtów - dodał parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, który liczy, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku, a otwarcie krytego kąpieliska odciąży basen przy Szkole Podstawowej Nr 11. Senator pozytywnie ocenia program nauki pływania dla dzieci, który funkcjonuje w Jeleniej Górze i cieszy się, że będzie to kolejne miejsce, gdzie będzie można upowszechniać pływanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~marynarz 16-11-2017 23:24
A Pan Krzysztof zapewne umie pływać po,,warszawsku,,
~klama 17-11-2017 7:13
Pamiętam jak 20 lat temu się tam uczyłem i też już budowali :D
~optymista 17-11-2017 14:04
Czy dzisiaj jest 1 kwietnia. Niecka basenowa 8,5*16,17 m , gł 0.87-1,32 m a gdzie warunki techniczne? Przeciętny pływak będzie paznokciami odrywał płytki z dna płynąc stylem dowolnym. Życzę powodzenia wszystkim pływakom podczas pierwszego ( no i najprawdopodobniej ostatniego:)) skoku ze słupka startowego. W Jeleniej Górze są większe i głębsze dziury w drogach.
~ 17-11-2017 18:29
Dobra wiadomość ! Radni z tego okręgu ,nie będą zadowoleni, pan K.Mróz wytrącił im atut i możność mówienia w kampanii przedwyborczej - obiecujemy jak na nas odacie głos , wam to załatwimy - tak się mówiło przez ostatnie lat i w radzie się zasiadało i przez 3 lata nic nie robiło , by przed nowymi wyborami znów obiecywać . Ministerstwo przyznało pieniądze i przyjdzie niektórym zmienić barwy klubowe, chcąc zasiadać w radzie . Tylko, czy klub PiS zechce ich wystawić :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Wyróżnienia dla schronisk młodzieżowych w powiecie

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Powstaną nowe przystanki i nowe linie MZK

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
885
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%