MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Ministerialna nuta patriotyzmu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. rylit
Ponad sześćdziesięciu młodych wokalistów i zespołów z terenu byłego województwa jeleniogórskiego wzięło udział w sobotnich eliminacjach „I Przeglądu Piosenki Pieśni Patriotycznej” organizowanego wspólnie przez delegaturę Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Z uwagi na dużą ilość zgłoszonych śpiewaków i niezbyt przestronną salę w MDK uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy eliminacyjne.

Od godzin porannych do późnych godzin popołudniowych rozbrzmiewały pieśni patriotyczne z różnych epok i okresów historycznych. We wtorek 13 marca jury ogłosi listę dwudziestu młodych pieśniarzy, którzy wystąpią w koncercie laureatów zaplanowanym na 26 marca w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej.

Jurorów, którym przewodniczy Janusz Rajkowski z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, a w składzie są dyrektor MDK Danuta Sitek, aktor Jacek Paruszyński, wokalistka Honorata Lemiech oraz muzyk Maciej Cytarzyński, czeka trudne zadanie.

Oprócz niewątpliwego sukcesu, jakim będzie udział w galowym koncercie dwudziestka laureatów otrzyma dyplomy i nagrody. W eliminacjach konkursu wzięli udział uczniowie klas IV-VI, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs jest nową formą wychowania patriotycznego. Podobno odgórne zarządzenie w sprawie organizacji podobnych imprez w młodzieżowych placówkach kultury trafiło prosto z Ministerstwa Edukacji podpisane przez jego szefa Romana Giertycha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burzowe opowieści  

Wystąpi "Mundinova"

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~agnes 12-03-2007 1:56
jmala trzymaj sie
~dora 14-03-2007 21:17
fajnie było:) i dostałam się dalej:D:D:D:D:D:D supcio:) powodzenia wszystkim!!:D:D:D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzeum Kargula i Pawlaka już po remoncie – zaprasza

Serca pełne nakrętek

Czytelniczka: drogo i brudno

Wiadukty prawie gotowe

W Lubaniu kręcą film!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
841
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%