JELENIA GÓRA: Minimalna przegrana juniorek młodszych Finepharmu

Niedziela, 13 kwietnia 2008, 17:49
Aktualizacja: 17:51
Autor: Benny
Jeleniogórzanki zajęły drugie miejsce w rozgrywanym w Jeleniej Górze turnieju półfinałowym mistrzostw Polski.

W ostatnim dniu zawodów zmierzyły się dwie najlepsze drużyny: Finepharm Jelenia Góra i MTS Kwidzyn.
Walka toczyła się o to, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie, zwycięstwo może pomóc w dalszych rozgrywkach, bowiem obydwie drużyny zapewniły sobie awans do finałów.

Od początku nasze dziewczyny próbowały odskoczyć rywalkom, i udało się to, bo w 10 minucie prowadziły 6:2.
Kwidzynianki świadome były, że gdy jeleniogórzanki odskoczą na kilka punktów, to nie będą w stanie już nic zdziałać w tym meczu, dlatego zaczęły odrabiać straty, i schodziły do szatni przegrywając z Finepharmem jedną bramką(12:11 dla naszej drużyny)

W drugiej połowie żadna z drużyn nie zapewniła sobie sporej przewagi, dodatkowo obie drużyny popełniały mnóstwo błędów, a zawodniczki z Kwidzyna nie wykorzystały ani jednego rzutu karnego.
Na dziesięć minut przed końcową syreną był nadal remis. Emocje sięgnęły zenitu, każda z drużyn chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Później jeleniogórzanki nieco przysnęły i w efekcie straciły kilka bramek, nie wykorzystując stworzonych sytuacji. Nasze dziewczyn przegrały z MTS-em Kwidzyn 21:23.

MKS MOS Finepharm Jelenia Góra – MTS Kwidzyn 21:23( 12:11)
Finepharm: Pałysa – Różańska, Oreszczuk, Pauliszak,Rabczyśnka 7, Murczak 2, Latuszek 6,Bielecka 2, Bieńko 2, Dmochowska, Sawicka, Kosmala, Konarzewska 2, Szczepańska.

W walce o trzecie miejsce Wilanowia Warszawa pewnie wygrała z ChKS-em Łodź 31:21 (25:13)
Końcowa kolejność:
I – MTS Kwidzyn
II- Finepharm Jelenia Góra
III- UKS Wilanowia Warszawa
IV- ChKS Łódź

Dla najlepszych zawodniczek z każdego zespołu czekały nagrody. Zdobyły je: Justyna Klein – MTS Kwidzyn, Paulina Michalak – ChKS Łódź, Alina Pałysa – Finepharm Jelenia Góra, Zuzanna Michalak z Wilanowia Warszawa.

Zdjęcia z meczu Finepharm - MTS Kwidzyn wieczorem.