MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Miniatury na Pomorze

Wiadomości: KOWARY
Czwartek, 20 maja 2010, 7:44
Aktualizacja: Piątek, 21 maja 2010, 7:53
Autor: Ania
Fot. Ania/Archiwum
W Kamieniu Pomorskim powstanie Park Latarni Morskich Wybrzeża Bałtyckiego. Wybuduje go Marian Piasecki, właściciel podobnego obiektu w Kowarach. Zdecydował się na taki krok, ponieważ w mieście nad Jedlicą miejsca na nowe miniatury pozostało już niewiele.

Marian Piasecki starał się o pozyskanie ziemi, znajdującej się tuż za parkiem miniatur. Chciał go bowiem rozbudować. Teren ten należy do Agencji Rolnej Skarbu Państwa. Okazuje się jednak, że jego przejęcie jest niemożliwe, ze względu na komercyjny charakter działalności parku. Właściciel musiałby działkę kupić, a to – jak mówi – nie opłaca mu się.

– Kupno terenów, sąsiadujących z naszym obiektem, wiązałoby się z przystąpieniem do przetargu i poniesieniem ogromnych kosztów. Po rozbudowie park stałby się atrakcyjniejszy, ale odwiedzałaby go prawdopodobnie podobna liczba turystów w związku z czym inwestycja nie zwróciłaby się – mówi Marian Piasecki.

Ostatecznie zdecydował się więc na budowę nowego obiektu w Kamieniu Pomorskim. W ten sposób zapewni pracę swoim budowniczym. Wykonają oni także jedną miniaturę dla Żywieckiego Parku. – Ze względu na to, że jestem Honorowym Obywatelem Miasta Kowary, nowy park wybuduję w Kamieniu Pomorskim, mieście partnerskim – mówi Marian Piasecki. – W podobny sposób wybrałem także czeskie Vrchlabi – dodaje.

Burmistrz Kowar, Mirosław Górecki tłumaczy, że sprawa dotycząca przekazania terenów parkowi jest wciąż otwarta. – Cały czas prowadzimy rozmowy z Agencją Rolną Skarbu Państwa i Marianem Piasecki w celu znalezienia rozwiązania. Zależy nam bowiem na rozbudowie kowarskiego obiektu – wyjaśnia. Początkowe plany przewidywały budowę, między Fabryką Dywanów a obwodnicą Kowarskiego Parku Kultury i Rozrywki. W chwili obecnej wygląda jednak na to, że obiekt, jeżeli nawet powstanie, to nie w najbliższym czasie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parking na... przejściu

60 rund na 60 lat miasta  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kow. 20-05-2010 10:08
Za friko to by wzioł
~S.K.L. 20-05-2010 21:12
z całym szacunkiem dla Pana Piaseckiego, ale dziwie się że jeszcze się nie wyniósł z Kowar, z takimi pomysłami i robią mu problemy, i jak tutaj wypromować miasto!!! SZOK!!! a tak na marginesie _Panie Piasecki małą łyżeczką, małą _ a nie z chochlą na hektary- może to co nie których zabolało.
~ 20-05-2010 22:52
.. wygląda wspaniale ! ~Brakuje tylko ptaszka i gniazdka !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czytelniczka: drogo i brudno

Rzeźby dla Kowar

Trwają porządki w Mysłakowicach

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
929
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%