MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Minerały w Parku Norweskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 18 września 2010, 8:41
Aktualizacja: 17:34
Autor: Gabi
Fot. Organizatorzy
Dziś i jutro (18 i 19 IX) w cieplickim Muzeum Przyrodniczym odbywa się XXXVI Karkonoska Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości.

Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach od 1991 roku dwa razy w roku organizuje tę imprezę. Pierwsza edycja ma miejsce w maju, a druga we wrześniu, w ramach Września Jeleniogórskiego. Impreza ta jest wpisana do Kalendarza Giełd organizowanych na terenie Polski i od lat ma wyrobioną już renomę.

Uczestniczy w niej zawsze kilkudziesięciu wystawców, przede wszystkim z Dolnego Śląska, choć nie brakuje kolekcjonerów i zbieraczy z Polski i zagranicy, głównie z Czech.

Prezentowane są przede wszystkim kolekcje i zbiory minerałów, skał i skamieniałości. Dla najlepszych, zaprezentowanych obiektów i najciekawszego stoiska przewidziane są nagrody rzeczowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patrolowali jezioro

Lwówczanin w ITTF

Identyfikacja wizualna

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ja 18-09-2010 14:09
6 straganów, z tego 1 (słownie: jeden) z minerałami. 3 z chińszczyzną, 1 z bursztynem, 1 ze starociami. Prawdopodobnie zarówno wystawców jak i potencjalnych klientów odstrasza pogoda. Mamy wrzesień - warto pomyśleć o namiotach wystawowych - 2 czy 3 sztuki powinny być na stanie miasta, w przeciwnym wypadku wysiłek organizatorów będzie szedł na marne.
~d. 18-09-2010 18:47
Może za mało reklamowane, za cicho jak zwykle. A zabawki ładne, chciałbym w akwarium takie skarby i zatopiony szkuner :)
~minerał 19-09-2010 10:25
Piękna impreza z ogromną tradycją ,jak wiem robiona za małe poieniądze.Nie może jednak konkurować z ogromną imprezą historyczną na rynku w Jeleniej Górze za duże pieniądze i odbywającą się w tym samym terminie.Ale małe jest piękne i warte obejrzenia.Byłam i polecam jeśli ktoś chce spokojnie spędzić niedzielę.
~neog5 20-09-2010 11:05
Impreza fajna choć mało stoisk. Bulwersujące było tylko to, że pracownik Pasieki, był w stanie totalnie nietrzeźwym, zaczepiał ludzi i wyrażał się ordynarnie!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Wyróżnienie dla samorządowców

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
842
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%