MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Mimo chłodu udana zabawa pod Chojnikiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 7:51
Aktualizacja: Wtorek, 23 czerwca 2009, 7:42
Autor: rylit
Fot. rylit
Nie mają szczęścia do pogody organizatorzy Dni Sobieszowa. Rok temu straszyła burza, wczoraj – zniechęcająco działała niezbyt wysoka temperatura. Ale nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu udanej zabawy, w trakcie której zaprezentowały się zespoły z MDK „Muflon”, swoje „pięć minut” miał Karkonoski Park Narodowy, który pokazał, że zależy mu nie tylko na chronieniu przyrody. Akord na finał zagrał Rafał Olbrychski.

Wczoraj jeszcze przed godziną piętnastą trwały ostatnie przygotowania do jej rozpoczęcia. Wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik i punktualnie o tej godzinie oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski zapraszając wszystkich przybyłych gości do wspólnej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu mikrofon przejął Jacek Rogulski ,który poprowadził dalej festyn, rozpoczęty przez grupę wokalną „Minnie” działająca przy MDK „Muflon” a następnie wystąpił zespół ludowy z Piechowic „Szklarki”. Po tych dwóch artystycznych prezentacjach na scenę wkroczyło Stowarzyszenie Miłośników Sobieszowa którego przedstawiciele wręczyli nagrody i wyróżnienia w dorocznym konkursie na najpiękniejsze ogródki przydomowe.

Wręczono też honorowe tytuły Człowieka Roku Sobieszowa. Zaprezentowano też prestiżowe regionalne wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznany sobieszowskiemu klubowi MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe. Po tych oficjalnych wystąpieniach na scenę wkroczył kolejny zespół muzyczny z „Muflona” „Pim Semafor”.
Oprócz występów na scenie na boisku szkoły rolniczej można było się posilić, kupić pamiątki czy kolorowe gadżety dla dorosłych i dzieci, zapoznać się z działalnością sobieszowskich firm i stowarzyszeń.

Sporą część boiska zajęły atrakcje przygotowane przez Karkonoski Park Narodowy z okazji swojego 50-lecia.Można było wziąć udział w konkursie malarskim czy quizie dotyczącym znajomości przyrody i jej ochrony.Za zdobyte punkty w tym konkursie otrzymywano pamiątki przygotowane na ta okrągłą rocznicę.
Bardzo ciekawie zaprezentował się spektakl „Calineczka” przygotowany przez Krystynę Dmochowską, w którym wzięli udział pracownicy KPN wraz z rodzinami. Na matach przed sceną główną wystąpił iluzjonista oraz kilka razy pokaz tańca dały grupy taneczne prowadzone przez Agatę Szmigrodzką, których występy stały się już sztandarową prezentacją domu kultury z Sobieszowa.
Następnie zaprezentował poezję śpiewaną Piotr Płaza, po którego występie przedstawiciele KPN wręczyli nagrody i wyróżnienia przyznane w zorganizowanych przez park konkursach.

Podsumowaniem tego udanego festynu był występ zespołu „Kuśka Brothers”, który rozgrzał zziębniętą publiczność i na zakończenie imprezy - koncert gwiazdy wieczoru Rafała Olbrychskiego wraz z zespołem. Tegoroczna impreza nie mogłaby dojść do skutku bez pomocy urzędu miasta, szeregu instytucji kulturalnych i oświatowych, firm i osób prywatnych, za którą organizatorzy serdecznie dziękują i zapraszają już dziś na przyszłoroczne Dni Sobieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Najcenniejsze kurioza w cieplickim muzeum

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~ 22-06-2009 8:01
Na miniaturce taka fajna dzoiłcha a w artykule brak zdjęć...
~ 22-06-2009 8:01
A nie, już są zdjęcia:)))
piipi 22-06-2009 8:29
..od *fajnego deszczu woisennego ROSNIE sie !!! Warto sprobowac,a pozniej to sprawdzic.Powodzenia.*piipi.
piipi 22-06-2009 8:36
~C.d ...mozna rowniez pozniej dokonac pomiaru ! POWODZENIA.~PA.*piipi.
~maja111 22-06-2009 9:01
to były najgorsze dni sobieszowa porazka ludzie czy wy wieci jaka była wiocha,niech organizatorzy tej imprezy idą na nauke IMPREZ a niech wrócą ci co byli ok 5 lat temu wtedy to było SUPER
~amulet{{{ 22-06-2009 9:24
no to prawda impreza była super oczywiscie ale dla EMERYTÓw! ludzie wescie opamiętajcie sie co wy zrobiliscie za impreze zgadzam sie z 99% mieszkanćami sobieszowa ze to co wczoraj było to klęska
~Sobieszowianin 22-06-2009 11:05
Co wy tu wypisujecie chyba przestanę czytać Jelonkę, bo zaczyna być stronnicza . Racja jest tylko w tym ,że to co przygotował Karkonoski Park Narodowy , tańczące dziewczyny i nagrody człowieka roku i ogródkowy było ok, ale nie jest to zasługą Dyrekcji Domu Kultury. Widocznie piszący tu autor nie pamięta lub wtedy nie bywał jak w dawnych latach wyglądały dni Sobieszowa ?.A zganianie na pogodę jest niepoważne nie było tak źle jak tu się opisuję.Wielu mieszkańców odwiedziło wczoraj stadion, ale po chwili jak się zorientowali co im się funduję,szybciutko opuszczali boisko i na samym koncercie gwiazdy Olbrychskiego już pozostała garstka słuchających.Nie owijajmy w bawełnę po prostu,aby zrobić dobry festyn to trzeba to umieć robić a nie tylko myśleć,że jest się nie omylnym i najważniejszym na świecie.Po raz kolejny mieszkańcy Sobieszowa są rozczarowani i zdegustowani.Widocznie komuś bardzo zależy,aby już więcej tych Dni nie robić bo po co się napracować,lepiej siedzieć w foteliku i od czasu do czasu otworzyć galerię. Najważniejsze,że impreza się odbyła i pieniądze zostały wydane a nikogo już nie obchodzi ile mieszkańców z tego skorzystała !!! / mniej niż 10 % /
~henry 22-06-2009 11:14
A czy Pani Zosia Czernow już się zapisała do PO? Bo różnie mówią w mieście i chyba należałoby to potwierdzić jakoś oficjalnie.
~jez 22-06-2009 11:45
Pogoda zupełnie niezła,zaś niczym nieuzasadniona nadgorliwość organizatora imprezy pozbawiła wielu chętnych przyjemności wypicia kufla piwa.Czyżby pochodna decyzji Biskupa Cichego ?!
tom_ 22-06-2009 11:59
-->amulet, piknik to nie koncert rockowy ale impreza dla osób w różnym wieku przede wszystkim starszych i dzieci. Według mnie o powodzeniu decyduje przede wszystkim pogoda. Jeśli jest pochmurno i kropi deszcz to nic jej nie uratuje. Polana pod Chojnikiem na pewno jest ciekawszym miejscem od stadionu.
~zdziwiona... 22-06-2009 12:10
Nie tak dawno, była w Sobieszowie przeprowadzana ankieta na temat "czego chcą mieszkańcy " i tam również pytano o Miejski Dom Kultury ,dlaczego nikt z kompetentnych nie wyciąga wniosków płynącej z tej ankiety.A boisko do przeprowadzenia takiego festynu jest ok tylko trzeba umieć ten festyn zorganizować.
~lud 22-06-2009 14:04
moim zdaniem to była najlepsza impreza od wielu lat, wreszcie na dniach sobieszowa przestali nas dręczyć zespołami ludowymi i dali coś ambitniejszego, a to że ludzi odstrasza brak piwa i lekki chłód to znaczy że po prostu chyba nie dojrzeli do ukultularniania się :)
Yankees_ 22-06-2009 15:11
No, a ja byłem na Dodzie w Kwidzynie :D w ten dzien co była impra w sobieszowie, pozdrowienia z pomorza
~Alfonso 22-06-2009 15:44
Na terenia całłego festynu nie było ani 1!!! puntu z PIWEM !!! Porażka , dla kogo ten festyn??!!
~kl 22-06-2009 15:48
wow, cóż za gwiazda wieczoru.. ;) marny z niego muzyk skoro pojawia się na lokalnych festynach :D
~Jojo. 22-06-2009 15:54
Jak zwykle wszyscy narzekają, a nikt nie napisał co na tej imprezie powinno być. Może wystarczy napisać co chcecie a nie pisać takie bzdury, że 99% mieszkańców jest niezadowolonych. Ciekawe kto to sprawdził w pół dnia. Całkiem jak w reklamach o zadowolonych Polakach. Według mnie była to jedna z lepszych imprez ostatnio organizowanych przez Muflon, bo było po trochę dla wszystkich mieszkańców. I dobrze, że nie było alkoholu bo nie powtórzyły się problemy z zeszłego roku gdzie zarzucano właśnie nadmiar takowego. Nauczyliśmy się tylko narzekać, a nie wykazywać się jakąś inicjatywą. Skończyły się czasy ,że nam dawano, trzeba się wziąć za działanie, a nie stukać anonimowo w klawisze. Od pewnego czasu jaka by nie była impreza i dla kogo to i tak ludzie nie przychodzą, czy to impreza dla dorosłych ,czy dla młodzieży. A dla Muflona brawo ,że za tak niewielką kasę zrobili taką imprezę.
~jhg 22-06-2009 15:54
DNO,DNO
~abcd3 22-06-2009 16:11
załosna impreza na wiosce urzędasy mają Sobieszów gdzies bylo okropnie nic tam nie było
~casper 4 22-06-2009 16:16
skifa nic wiecej nawet piwa nie sprzedawali to poco ten festyn dla Głupków bo tak zostalismy potraktowani szkoda bylo na to pieniedzy
~do jojo 22-06-2009 16:51
A skąd znasz budżet Muflona?
~Seen 22-06-2009 18:07
Piwa dajcie!!! ;D
ago. 22-06-2009 18:31
Jak chcecie piwa, to idźcie na plac Ratuszowy, ale ... alkohol w ręku dziecka to pożar.;-)
~ 22-06-2009 19:02
Moi drodzy! Byłem jak zwykle /i co roku/, na tej imprezie ! Trzeba byc godnym podziwu i uznania, dla wielu ludzi, zwykłych mieszkańców i członków Kilkunastu organizacji i Sowarzyszeń, ktorzy potrafili zjednoczyć się i zorganizować dla wspólnej zabawy !!!! Jak widać jednak z pow. wpisów, są i tacy którzy odczuwają niedosyt, oraz brak spełnienia oczekiwań, jakim niewątpliwie winna być iimpreza pt. DNI SOBIESZOWA . Myslę, że główny koordynator /którym zawsze jest KLUB MUFLON/, jakby się trochę zagalopował !!! Bowiem jedna z imprez plenerowych /a taką jest spotkanie mieszkańców na wolnym powietrzu/, nie może być imprezą o wysokiej RANDZE KULTURALNEJ !!! To nie ma nic wspólnego z tzw. KULTURA przez duże " K " >>> Jest to typowy piknik, o którym śpiewa Maryla Rodowicz - KOGUCIKI NA PATYKU, BALONIKI NA DRUCIKU !!!! Zatem kategoryczny zakaz sprzedawanie PIWA i robienie tym samym / w domysle/, z LUDZI pijaków, jest CO NAJMNIEJ NIE NA MIEJSCU !!! Uważam zatem, iż warto w przyszłości to przemyśleć, oraz zaniechać tej prohibicji !!! A propo - wspominam z nostalgią imprezy w JAGNIĄTKOWIE pt. "MUZYCZNE KARKONOSZE" w ramach "WRZEŚNIA JELENIOGÓRSKIEGO !!! Bawilismy się wszyscy do póżnej nocy. A odwiedzali nas różni znakomici ARTYŚCI ! Gościł u nas m/innymi - ALOSZA AWDIEJEW /przezabawny człowiek/, KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ /szkło kontaktowe/ etc. etc. Jeśli JAGNIĄTKOWICZANIE TO CZYTAJĄ , to pragnę im przekazać, że skorzystałem z okazji, aby na temat reaktywacji tej imprezy porozmawiać z PREZYDENTEM Panem Markiem Obrębalskim !!! Jest wszystko na dobrej drodze kochani - tylko nie mówcie nikomu !!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~do jojo 22-06-2009 19:16
Fajny poddałeś pomysł, może zapytajmy mieszkańców Sobieszowa jak im się podobały wczorajsze dni Sobieszowa i pozbierajmy podpisy komu się podobały a komu nie.Wtedy się okaże jaka jest prawda.A bzdury wypisujesz na temat ,że sami sobie te dni róbcie. W takim razie, po co jest Dom Kultury jeśli sami mieszkańcy mają sobie wszystko robić, na co więc idą nasze podatki. Przecież w Domu Kultury zatrudnieni są ludzie odpowiednio wykształceni,którzy powinni umieć taki festyn zrobić.A jeśli tak piszesz to rzeczywiście może zwolnić wszystkich a budynek sprzedać. Jesteś też nie konsekwentny w swojej wypowiedzi, zarzucasz innym anonimowość a ty też tak robisz. I nic ci to nie da,że tym wpisem podliżesz się szefowej.A tak na marginesie nikt oficjalnie nie wie jakie środki były przeznaczone na ten cel.A jeśli chodzi o te nieszczęsne piwo to zaznaczam,że nie wszyscy mieszkańcy to tzw: menele i potrafią z kulturą wypić piwko i się odpowiednio zachować.Sobieszowianie w większości są inteligentnymi ludźmi, tylko inni niestety tego nie zauważają,myśląc że tylko oni są jedyni, a reszta to tzw: buraki dla których nie warto nic ciekawego robić.
~ 22-06-2009 20:24
Z roku na rok Dni Sobieszowa są nudniejsze! 10lat temu było super! Zmienić organizatorów!
~2 22-06-2009 20:28
Liczba mieszkańców będących na Dniach Sobieszowa świadczy o tym jaka była beznadziejna impreza!!!!!!!!!!
~UCZESTNIK 22-06-2009 20:50
Jojo, to najprawdopodobniej ktoś z" Muflona"- niech poczyta co ludzie myślą o imprezie.Choć rzadko, to tym razem zgadzam się z duchem wypowiedzi Pana Gajewskiego
~~grahnar 22-06-2009 21:03
ludzie a czy wy wiecie że weszła ustawa o zakazie handlu i spożywania alkoholu na terenie imprez masowych? Oczywiście zacofany naród nie ma o niczym pojęcia i tylko mu wóda i piwo w głowie :/ nie pozdrawaim
~K_asia 22-06-2009 21:35
Impreza była na miarę lokalną, mogło być ciekawiej, niestety brak pogody...A na dodatek decyzja pani dyrektor z Muflona o zakazie sprzedaży piwa:(
~anonimowa-jagoda 22-06-2009 21:39
Nie chciałabym być wróżką, ale wydaje mi się, że kwestia alkoholu na takich imprezach wiąże się z niezbędnymi pozwoleniami, zgodami i innymi dziwnymi rzeczami. Podejrzewam, że w niedzielę odbyła się \"impreza rekreacyjna\", ale gdyby był dostępny alkohol, to musiałaby nazywać się \"impreza masowa\". Zdaje się, że imprezy masowe są dość mocno obwarowane ze strony organizacyjno papierkowej... Pewnie tych kilku ochroniarzy, którzy byli w niedzielę musieli być wzmocnieni drugą taką ilością w mundurkach. A i pewnie policji więcej by musiało być. I ubezpieczenie takiej imprezy jest dużo droższe...
~do jez... z 11.45 22-06-2009 21:55
Głupie tłumaczenie organizatorów,każdemu co innego się mówiło na temat zakazu sprzedaży piwa.A ja się pytam dlaczego dzień wcześniej w Lwówku Śląskim były obchody 800 lecia Piwowarstwa i tam piwo lało się strumieniami - dosłownie. Informuję ,że jeśli wystąpi się do komisji przy Urzędzie Miejskim o pozwolenie sprzedaży piwa w danym dniu to na pewno się takie zezwolenie dostaję, tylko trzeba to uczynić z odpowiednim wyprzedzeniem.I tyle w tym temacie.A może komuś zależało ,aby w przyszłym roku znów zrobić dni Sobieszowa na polanie i powiedzieć, a tu bez przeszkód możemy sprzedawać piwo, bo to nie boisko szkolne.Prawda też jest taka ,że w planie przestrzennym jest napisane ,że boisko raz w roku służy społeczności więc nie ma przeszkód ,aby na nim sprzedawano piwo.Zresztą w sejmie jest opracowywany projekt ,aby zezwolić na sprzedaż piwa na stadionach. Wynika z tego,że ktoś tutaj kręci.
~K_asia 22-06-2009 22:02
Do Jagody. Jeszcze nie byłam na festynie w okolicy na którym panowałaby prohibicja:) Widać te formalności da się jakoś przeskoczyć.
~ja 22-06-2009 23:39
Raczej odwrotnie to była impreza masowa na którą jest potrzebna zezwolenie na piwo gdyby ta impreza była rekreacyjno-sportową piwo by było ,bo na to nie trzeba zezwolenia
~promyk 23-06-2009 11:43
Żal mi Was ludzie, że ciągle jesteście niezadowoleni i całe życie upływa Wam na narzekaniu.
~sainzz 24-06-2009 10:12
proponuje zmienic spospob wyswietlania zdjec 70 zdjec przegladac klikac dalej troche nieciekawe lepiej jakas gallerie
~Ssobieszowianin na eksporcie 25-06-2009 6:38
Te posty o piwie są zadziwiwjące. Przypominam sobie te z zeszłego roku były całkiem skrajne,że za dużo alkoholu. Czego włąściwie chcecie???
~ 28-06-2009 19:15
Alkohol to nie problem,kto chciał się napić ,ten zaopatrzył się w spożywczym.Problemem jest to,że na stadionie nie było nic ciekawego,sama nuda.Szczególnie ten pan od czary>mary,co to miało być?!!!Dzieci potrafią lepiej czarować!!!Wstyd....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień otwarty w Muzeum Tkactwa – dzisiaj

Legendy Japonii – multimedialne widowisko  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
301
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
5%