MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Miłośników kolarstwa czeka intensywny weekend

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 22 kwietnia 2010, 12:18
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 13:50
Autor: arec
Fot. TEJO
Na sobotę w Cieplicach zaplanowano Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy, w niedzielę zostaną rozegrane zawody MTB na popularnym „Grzybku”, a we Wrocławiu tego samego dnia odbędzie się pierwsza edycja Bike Maratonu.

W sobotę z okazji Wiosny Cieplickiej odbędzie się XVII Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy. Sędzia Główny zawodów Wiesław Kucab szczególnie zachęca rodziców, aby do wyścigu zgłosili swoje pociechy, dla których przygotowano medale, dyplomy i drobne upominki. Kolarze wyruszą spod Hotelu Cieplice ulicą Cervi, Cieplicką, Pułaskiego, Staszica by wyścig zakończyć pod Hotelem Cieplice. Od godziny 10 będą startować dzieci, a od 11 kolejno młodzicy, juniorzy, kobiety, mastersi i elita. Zgłoszenia do wyścigu będą przyjmowane w biurze zawodów obok Hotelu Cieplice w sobotę od godziny 8.30 do 9.30 w przypadku dzieci i od godziny 8.30 do 10.30 w przypadku pozostałych kategorii. Zawody organizuje Ognisko TKKF „Orle”.

Na niedzielę 25 kwietnia zostały przełożone zawody MTB „Miejskie Cross Country o Puchar prezydenta Miasta Jelenia Góra”, które odbędą się na Wzgórzu Krzywoustego. Organizatorzy zawodów - Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie chcą w ten sposób zwrócić uwagę na walory turystyczne popularnego „Grzybka” oraz zachęcić mieszkańców Jeleniej Góry do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zawodnicy wystartują w sześciu kategoriach wiekowych: żak, młodzik, junior młodszy, junior, senior, masters. Udział w zawodach będzie okazją do zdobycia punktów Challanagu dolnośląskiego klasyfikacji MTB. Rejestracja uczestników odbędzie się w godzinach 8.30 – 10.30, a start pierwszej kategorii zaplanowano na godzinę 11.00.
Zawody organizuje Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie przy wsparciu firm Quest, Form Trans oraz Banku BGŻ. Miasto Jelenia Góra ufundowało puchar i dyplomy.

Tego samego dnia we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja Bike Maratonu. Maciej Grabek, dyrektor imprezy apeluje do uczestników, aby w dniu zawodów przymocować do kierownicy czarną tasiemkę. W ten sposób kolarze oddadzą hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Organizatorzy rozstrzygnęli także konkurs „Rowerowe wspomnienia czyli 10 lat Bike Maratonu”, w którym drugie miejsce zajęła jeleniogórzanka Renata Gordziejonok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Siatkarki już z nagrodami

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Dziwne 22-04-2010 15:00
Czy nie jest paradoksem, że z jednej strony organizuję się w Cieplicach wyścig rowerowy a jednocześnie miasto nie chce się zgodzić z wytyczeniem trasy rowerowej obrzeżem parku !?
~paranoja 22-04-2010 18:39
Urządza się kryterium uliczne, podczas gdy bezpieczna jazda ulicami graniczy z cudem, a miejsca, którymi można wytyczyć ścieżki rowerowe zamyka się samym zainteresowanym. Miasto przychylne rowerzystom? Podłość i żenada!
~Zbigniew Leszek 22-04-2010 20:43
ZAPRASZAM mieszkańców Jeleniej Góry w niedzielę na spacer na ,,GRZYBEK,, - mam nadzieje, że wieża widokowa będzie otwarta - ja się postaram o otwarcie chociaż na czas trwania zawodów - jest to miejsce bardo urokliwe - wieżę że w końcu po latach zapomnienia góra Krzywoustego odżyje jako kolejne miejsce aktywnego wypoczynku - DO zobaczenia w NIEDZIELĘ - a w sobotę 24.04 do oglądnięcia zawodów w kajakach górskich na rzece Kamienna - http://www.youtube.com/watch?v=T3yyCv76Arg&feature=player_embedded
~xxx 23-04-2010 19:38
ja bym bardzo prosił żeby takie informacje były podawane z kilkudniowym a nawet kilkutygodniowym wyprzedzeniem. niektórzy są dorośli, pracują, zarabiają na życie i chcą sobie tak to życie urządzić żeby korzystać z imprez. niestety większość informacji tutaj jest podawana tak późno że zwykle człowiekowi nie uda się nic odkręcić. a w 'bedzie sie działo' widac non stop tylko martwy spis wystaw itd które można przecież w zupełnie innym miejscu podać. warto by przemyśleć formę prezentacji zdarzeń, bo 'wystawa' to zdarzenie na dni, tygodnie, czasami miesiące, spektakl to samo... a impreza to czasami godzina, dwie i nie ma.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Międzyszkolna lekkoatletyka w reżimie sanitarnym

Ulica Krakowska gotowa

O bezpieczeństwie

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
202
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
10%