MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miłośników kolarstwa czeka intensywny weekend

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 22 kwietnia 2010, 12:18
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 13:50
Autor: arec
Fot. TEJO
Na sobotę w Cieplicach zaplanowano Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy, w niedzielę zostaną rozegrane zawody MTB na popularnym „Grzybku”, a we Wrocławiu tego samego dnia odbędzie się pierwsza edycja Bike Maratonu.

W sobotę z okazji Wiosny Cieplickiej odbędzie się XVII Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy. Sędzia Główny zawodów Wiesław Kucab szczególnie zachęca rodziców, aby do wyścigu zgłosili swoje pociechy, dla których przygotowano medale, dyplomy i drobne upominki. Kolarze wyruszą spod Hotelu Cieplice ulicą Cervi, Cieplicką, Pułaskiego, Staszica by wyścig zakończyć pod Hotelem Cieplice. Od godziny 10 będą startować dzieci, a od 11 kolejno młodzicy, juniorzy, kobiety, mastersi i elita. Zgłoszenia do wyścigu będą przyjmowane w biurze zawodów obok Hotelu Cieplice w sobotę od godziny 8.30 do 9.30 w przypadku dzieci i od godziny 8.30 do 10.30 w przypadku pozostałych kategorii. Zawody organizuje Ognisko TKKF „Orle”.

Na niedzielę 25 kwietnia zostały przełożone zawody MTB „Miejskie Cross Country o Puchar prezydenta Miasta Jelenia Góra”, które odbędą się na Wzgórzu Krzywoustego. Organizatorzy zawodów - Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie chcą w ten sposób zwrócić uwagę na walory turystyczne popularnego „Grzybka” oraz zachęcić mieszkańców Jeleniej Góry do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zawodnicy wystartują w sześciu kategoriach wiekowych: żak, młodzik, junior młodszy, junior, senior, masters. Udział w zawodach będzie okazją do zdobycia punktów Challanagu dolnośląskiego klasyfikacji MTB. Rejestracja uczestników odbędzie się w godzinach 8.30 – 10.30, a start pierwszej kategorii zaplanowano na godzinę 11.00.
Zawody organizuje Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie przy wsparciu firm Quest, Form Trans oraz Banku BGŻ. Miasto Jelenia Góra ufundowało puchar i dyplomy.

Tego samego dnia we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja Bike Maratonu. Maciej Grabek, dyrektor imprezy apeluje do uczestników, aby w dniu zawodów przymocować do kierownicy czarną tasiemkę. W ten sposób kolarze oddadzą hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Organizatorzy rozstrzygnęli także konkurs „Rowerowe wspomnienia czyli 10 lat Bike Maratonu”, w którym drugie miejsce zajęła jeleniogórzanka Renata Gordziejonok.

Czytaj również

Wspaniała integracja

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Dziwne 22-04-2010 15:00
Czy nie jest paradoksem, że z jednej strony organizuję się w Cieplicach wyścig rowerowy a jednocześnie miasto nie chce się zgodzić z wytyczeniem trasy rowerowej obrzeżem parku !?
~paranoja 22-04-2010 18:39
Urządza się kryterium uliczne, podczas gdy bezpieczna jazda ulicami graniczy z cudem, a miejsca, którymi można wytyczyć ścieżki rowerowe zamyka się samym zainteresowanym. Miasto przychylne rowerzystom? Podłość i żenada!
~Zbigniew Leszek 22-04-2010 20:43
ZAPRASZAM mieszkańców Jeleniej Góry w niedzielę na spacer na ,,GRZYBEK,, - mam nadzieje, że wieża widokowa będzie otwarta - ja się postaram o otwarcie chociaż na czas trwania zawodów - jest to miejsce bardo urokliwe - wieżę że w końcu po latach zapomnienia góra Krzywoustego odżyje jako kolejne miejsce aktywnego wypoczynku - DO zobaczenia w NIEDZIELĘ - a w sobotę 24.04 do oglądnięcia zawodów w kajakach górskich na rzece Kamienna - http://www.youtube.com/watch?v=T3yyCv76Arg&feature=player_embedded
~xxx 23-04-2010 19:38
ja bym bardzo prosił żeby takie informacje były podawane z kilkudniowym a nawet kilkutygodniowym wyprzedzeniem. niektórzy są dorośli, pracują, zarabiają na życie i chcą sobie tak to życie urządzić żeby korzystać z imprez. niestety większość informacji tutaj jest podawana tak późno że zwykle człowiekowi nie uda się nic odkręcić. a w 'bedzie sie działo' widac non stop tylko martwy spis wystaw itd które można przecież w zupełnie innym miejscu podać. warto by przemyśleć formę prezentacji zdarzeń, bo 'wystawa' to zdarzenie na dni, tygodnie, czasami miesiące, spektakl to samo... a impreza to czasami godzina, dwie i nie ma.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wszyscy za strajkiem

Głosy za strajkiem?

Kończy się referendum strajkowe

Bolidy wyścigowe dziełem studentów

Potrącenie pieszej

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
61
Tak
69%
Jest dobrze, jak jest
10%
Nie
18%
Nie ma zdania
3%