MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miłośnicy Cieplic pełni energii i pomysłów

Wiadomości: Jelenia Góra-Cieplice
Niedziela, 7 października 2012, 7:39
Aktualizacja: 8:22
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Cieplickie Sprzątanie Świata, aukcja charytatywna dla dzieci z chorobami przewlekłymi, Cieplicka Parada Przebierańców, Mikołajki, Opłatek Ekumeniczny, Cieplicki Maraton Zdrowia – to tylko część imprez i spotkań organizowanych m.in. przez Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic”, z których zdjęcia zaprezentował wczoraj (6 października) w Zdrojowym Teatrze Animacji ich autor Ryszard Literacki, by podsumować dwa lata działalności miłośników uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. Prezentacja fotograficzna zorganizowana została w ramach projektu „Tydzień organizacji Pozarządowych”.

Członkowie Stowarzyszenia „Miłośnicy Cieplic” uczestniczyli również w Międzynarodowym Festiwalu Pszczelarskim i akcji Sieciaki.pl. – Działamy już od 1999 r. i organizujemy coraz więcej ciekawych wydarzeń, a wszystko po to by aktywizować mieszkańców Cieplic i zachęcić ich do wyjścia z domu. Chcemy też promować tę uzdrowiskową dzielnicę Jeleniej Góry oraz krzewić tradycję i kulturę - powiedziała Agnieszka Dojs, prezes Stowarzyszenia „Miłośnicy Cieplic”. - Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zrobić coś dla drugiego człowieka i Cieplic, by przyłączali się do naszej działalności – dodała. Podczas prezentacji nie zabrakło również fotografii ukazujących piękno uzdrowiska Cieplice.

Wszelkie inicjatywy stowarzyszenia wspiera wielu mieszkańców Cieplic. - Faktycznie członkowie stowarzyszenia mają świetne pomysły, wiele zapału do ich realizacji i z chęcią wezmę udział w następnej imprezie zorganizowanej przez „Miłośników Cieplic” – mówiła pani Joanna z Cieplic.

Już 31 października odbędzie się kolejna Cieplicka Parada Przebierańców z okazji Halloween.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Droga po remoncie

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~fan 7-10-2012 10:12
Pan na zdjęciu nr 21 wymiata! (ten po środku) swój chłop
~ 7-10-2012 12:32
Same dziady i żule w Cieplicach mieszkają.
~do 12:32 7-10-2012 12:37
chyba ty do nich się zaliczasz.... a na przyszłość zastanów co piszesz
~nawiedzony 7-10-2012 13:26
O widzę ze odbyła sie impreza bez zośki czernow ,a cóż to sie stało ze jej nie ma ostatnio uczestniczy na wszystkich imprezach w jeleniej górze ,a przeciez jest posłem powinna być w warszawie czyżby to tylko był kamuflaż zeby brać kasę z dwóch żródeł i nic nie robić boże widzisz i nie grzmisz
~naj 7-10-2012 14:43
ale lans
~mieszkaniec Cieplic 7-10-2012 14:45
To Marcin Kaflik już wyleciał ze stołka prezesa tego pożal się Boże stowarzyszenia? I bardzo dobrze, tylko wstyd robił swojemu stowarzyszeniu i całym Cieplicom. Dla nowej Pani prezes mam radę: niech stowarzyszenie zaangażuje się trochę w sprawy WAŻNE dla dzielnicy i mieszkańców, bo z tym do tej pory było kiepsko. Opłatek ekumeniczny, parada przebierańców, Mikołajki dla dzieciaków? OK, ale nie są to istotne problemy Cieplic, żeby wymienić choćby Park Zdrojowy, Norweski, budowę rond, remonty ulic, elewacje budynków w centrum i wiele innych rzeczy. Mam nadzieję, że nowa pani prezes nie powieli błędów swojej niesławnej pamięci poprzednika, który wolał siedzieć całymi dniami na forach i wykłócać się z forumowiczami o dobre imię swojej osoby niż rzeczywiście działać dla dobra Cieplic.
~mieszkaniec Cieplic 7-10-2012 14:52
Aha, i jeszcze jedno. To że jakaś pani Joanna wypowiada się z zapałem o rzekomych pomysłach Stowarzyszenia (pewnie nawet ich nie znając, bo żadnych konkretnych pomysłów nie podała) jeszcze nie oznacza, że "inicjatywy stowarzyszenia wspiera wielu mieszkańców Cieplic". Komentarze na forach internetowych (w tym na "Jelonce") dowodzą wręcz czegoś przeciwnego. Zmieńcie się! Nie będzie łatwo przywrócić dobre imię stowarzyszeniu poważnie nadwerężone przez poprzednika, ale szkoda byłoby, żeby mieszkańcy sami musieli się organizować w ważnych dla nich sprawach (żeby przypomnieć choćby ostatnie sprawy zmiany regulaminu w Parku Zdrojowym czy postulat budowy rond) bez udziału Stowarzyszenia, którego członkowie uważają się ponoć za miłośników Cieplic.
~kesur 7-10-2012 16:30
jak zwykle ludzi co ni miara potrafią tylko gderać nawet na pokaz nie chce im sie przyjść a potem pretensje
~socjalista 7-10-2012 17:37
Już 31 października odbędzie się kolejna Cieplicka Parada Przebierańców z okazji Halloween.>> co na to ksiądz dziekan?
~nova 7-10-2012 19:39
Uprzejmie przypominam że Pan Marcin Kaflik oprócz tego że może siedzi na forach internetowaych i zabiera głos, zrobił dla Stowarzyszenia jednak conieco ;) To on zorganizował Piknik Chrytatywny w Parku Norweskim ( przy wsparciu dosłownie garstki osób ze Stowarzyszenia Miłośników Cieplic ), umożliwił i dofianasował Pierwszą Cieplicką Paradę Przebierańców na Halloween w ubiegłym roku, włożył też ogromny wkład w organizację Pierwszego Cieplickiego Mikołaja ... Wiem bo współorganizowałam te imprezy :) Nie umniejszając zasług tutaj SMC bądźmy sprawiedliwi i pamietajmy też o tym co dobre .... Bo nie o prywatne wojenki tu chodzi tylko o uczciwą ocenę tych osiągnięć. Pozdrawiam serdecznie !!!
~do nova 7-10-2012 20:05
Marcin, a może podpiszesz się imieniem i nazwiskiem? Straciłeś ostatnio odwagę? A może wstydzisz się po tym, jak cię wykopano z prezesowskiego stołka? Co do aktywności pana Marcina to jakoś nie przypominam sobie jakichś znaczących efektów jego pracy. Na pewno w pamięci osób zainteresowanych pozostanie jako internetowy zadymiarz, który reaguje alergią i wyzwiskami na jakąkolwiek krytykę jego działalności, a raczej jej braku.
~Obiektywny2 7-10-2012 21:56
WATRA JAGNIĄTKOWSKA - zorganizowała w tym samym czasie ponad 50 imprez wszelkiego rodzaju i to za własne pieniądze. Np. do II Karkonoskiego Zjazdu Saniami Rogatymi w Jagniąkowie miasto dołożyło tylko nagrody: dwie książeczki i 6 szt. ołówków. Cała impreza kosztowała ponad 30 tys. Prawda jest bardzo prosta: RATUSZ ROBI WAS W KONIA. Na DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ dali kilkaset tysięcy, na imprezy w dzielnicach ... marne ochłapy.
~do nowa 7-10-2012 23:47
nowa - kimkolwiek jesteś i cokolwiek zrobiłas w stowarzyszeniu z b.prezesem nie mów o uczciwości i zaangażowaniu tylko przeanalizuj wasze wspólne postępowanie.
~ToTo 7-10-2012 23:50
Po co krytykować stowarzyszenie przecież każdy może przyjśc ze swoją inicjatywą i pomocą. Do załatwiania spraw w urzęcie dzielnica Cieplice ma swoją Radę.
~ 8-10-2012 0:29
Nierobów i pierdzistołków zawsze powinno się krytykować. Jeśli dla niektórych są to święte krowy to jest to ich problem, a nie nasz. Święte, czy nie święte - że cuchnie od nich g...nem to fakt.
~GośćJG 8-10-2012 7:44
Fajnie, że takie stowarzyszenia istnieją ale jednak jest jedno malutkie ale pod adresem SMC... Szkoda, że jak już się chwalą to nie dopowadają do końca kto był pomysłodawcą, oragnizatorem, koordynatorem. Szkoda, że SMC pomija załugi innych osób i tylko sobie przypisuje wszelkie sukcesy. Drogie SMC pamiętajcie, że wozić na plecach innych można się do czasu a ludzie mają oczy i uszy. Kto troche uczestniczy w tzw. życiu miasta, to wie co się dzieje naokoło i nie uda się wszystkim zamydlić oczu.
~ciepliczanin1000 8-10-2012 10:15
Twarze smutne i nijakie.
~jeżozwierz1 8-10-2012 10:15
Dobrze, że na kilku fotkach , w tle , widać plakaty ze szczątkowym napisem Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, bo trudno byłoby poznać, po co i dla kogo mieszkańcy pozują do zdjęć.
~ 8-10-2012 11:40
Mikolajki, haloween...hm.....ladne imprezki, ciesza sie dzieci. Ale ja mysle, ze Cieplice maja inne problemy.Z frontu wszysko wyglada ladnie i pieknie. Ale "tyly" sanatoryjne wolaja o pomste do nieba.Parking pozal sie Boze strzezony (ten za mostkiem), z buda i ciagle zalanymi w 3 D panami parkingowymi (tylko jedyna pracujaca tam pani jest trzezwa i normalna, pozdrawiam).Te okolice Cieplic to piekna wizytowka dla turystow.Bohomazy na budynkach, szpital- widmo, smutny dworzec....To sa sprawy, ktorymi trzeba by sie zajac.A ktos, kto sie tu tak zle wyrazil o ludziach z Cieplic jest durniem. Mieszka tam wielu niesamowicie fajnych ludzi.Pozdrawiam Pana Alfreda, ktory tak pieknie gra na organkach na deptaku.
~ 8-10-2012 12:48
Mam pytanie, czy Stowarzyszenie "Miłośnicy Cieplic" podjęli jakieś starania w celu zmiany absurdalnego regulaminu Parku Zdrojowego? Jakie inne ważne dla tej dzielnicy problemy spróbowali rozwiązać? Proszę nie pisać o Mikołajkach czy wystawach kilku zdjęć na Placu Piastowskim, bo to nie jest działalność dla Cieplic i ich mieszkańców tylko markowanie działalności.
~ 8-10-2012 13:09
Co jest w regulaminie absurdalnego? Przeciez i tak go nikt nie przestrzega. Rowerzysci scigaja sie w dalszym ciagu, a pieski jak fajdaly, tak fajdaja. I NIKT po ulubiencach nie sprzata. Wracam wlasnie z tygodniowego pobytu w Cieplicach. Czesto spacerowalam po parku. Ale tak boczkiem, by mnie nie przejechal jakis pedzacy rowerzysta. No i oczywiscie zamiast przygladac sie jesiennym barwom drzew trzeba intensywnie patrzec na ziemie, by nie wdepnac w psie gowienko.Bo pieski w dalszym ciagu wszechobecne, bez smyczy, a paniusie bez torebek na odchody. Taka jest prawda i nie ma sie co napinac.
~do 13:09 8-10-2012 15:41
"Co jest w regulaminie absurdalnego? Przeciez i tak go nikt nie przestrzega." No właśnie to jest absurdalne. Fakt, że tego nie widzisz, świadczy, że mimo że mieszkasz w Niemczech, mentalność masz zza Buga.
~ 8-10-2012 18:22
W Polsce przepisy sa po to, by je lamac. Nawet te koscielne. Taki to juz styl zycia...polaczkowy......
~ 8-10-2012 18:36
Nikt sie zakazu nie trzyma. Rowerzysci szaleja, pieski sraja. Kup nie zbiera nikt. Nikogo z woreczkiem nie ma. Piesio wystawia dupke i fajda. A paniusia sie cieszy, ze sie pupilek tak ladnie wyproznil.To tyle na ten temat. Faktycznie- mentalniosc nawet nie zza Buga. Nie wiadomo skad. Marsjanie. A mysla, ze sa pepkiem swiata. Matko, jakie to zalosne.
~ 9-10-2012 8:42
Przepisy nie sa absurdalne. Absurdalne jest ich lamanie. BO MAM PIESKA, ktory jest czlonkiem rodziny. Pytanie: czy twoi czlonkowie rodziny tez bezkarnie fajdaja, gdzie popadnie???
~ 9-10-2012 12:48
Absurdalne jest twoje myślenie. Po piesku się sprząta, a na rowerze jeździ się kulturalnie. Widzisz mała, wyjechałaś do Niemiec. Samochodu-bajeranckiej bryki dorobisz się po kilku miesiącach. Język i akcent opanujesz perfekcyjnie po kilku latach. Ale i tak do końca życia poznają cię, żeś polaczek. Wiesz po czym? Po mentalności.
~ 9-10-2012 16:08
he he he..ja polaczek..a ty? RUSECZEK???????????????a jaka mam miec mentalosc? japonska?????????????? ales ty glupi. A jak definiujesz mentalnosc? byc zlodziejem? pijakiem, jesc bigosy, rosoly i golabki, chodzic do kosciola, a nawet ksiedzu lizac kolana? a to nie.NIC z tych rzeczy. NIC. To nie mam TEJ mentalnosci, o ktorej tu piszesz....................zaprzeczasz sam sobie. Czujesz to?
~mentalnosc? 9-10-2012 16:11
"Na zdjęciach, które pokazał portal telewizyjny, widać na nich wyraźnie, jak grupa kilkunastoletnich uczennic zlizuje bitą śmietaną z kolan księdza, będącego jednocześnie dyrektorem placówki. "Widok jest obsceniczny: roznegliżowany kapłan, w krótkich spodenkach (bielizna?), rozwalony w fotelu, a przed nim grupa trzynastoletnich dziewczynek, które na klęczkach, po kolei zlizują bitą śmietanę z jego gołych kolan". MASZ TO NA MYSLI? TAKA MENTALNOSC????????
~# 9-10-2012 18:45
Ktoś napisał, że Cieplice są zaniedbane. To prawda, może Rada Cieplic zapyta się właściciela Uzdrowiska dlaczego dawne sanatorium dziecięce stoi puste i nic się tam nie robi. Przy wyremontowanym MSW wygląda jak slams. Przecież KGHM jest bogate, prywatyzacja miała przynieść korzyści, pytanie tylko dla kogo.
~ 9-10-2012 19:27
Widzisz, nawet nie wiesz co to jest mentalność. Jakbyś pilnie uczył się w szkole to byś wiedział i nie musiał harować na zmywaku u Niemca.
~mentalny? 10-10-2012 8:15
ha ha ha he he he..jestem tu od 10 roku zycia i chyba nie myslisz, ze pracuje tu na zmywaku. Chociaz bardzo szanuje ludzi pracy. PS. wiem, co to mentalnosc- a co to polska mentalnosc wiem, az za dobrze. Moje poprzednie wpisy wziales na serio? nie lubie ludzi bez humoru. Jestem kobieta, jesli cie to interesuje. Idz pielegnowac mentalnosc. Widze, ze przyczepiles sie tematu, jak rzep psiego ogona.A co do pilnego uczenia- mam jut to poza soba.Czego i tobie zycze:-)))))))))))))))
~ 10-10-2012 8:30
"Polacy na każdym kroku narzekają na życie we własnym kraju, lecz i za granicą. Najmniejsze, najbardziej błahe problemy potrafią urosnąć w oczach polskiego społeczeństwa do rangi skandalu na kosmiczną skalę. Protestują przeciw wszystkiemu, co obce, nieznane i odmienne... Są dla siebie całkowitymi doskonałościami, uważając się przy tym za fachowców w każdej dziedzinie, co doskonale przedstawia słynne polskie powiedzenie "Polak potrafi". Wszystkie inne nacje uważają za głupsze lub mniej rozgarnięte. Nie szanują nikogo i niczego oprócz samych siebie i własnych, najczęściej nakreślonych przez telewizję, ideałów."
~ 10-10-2012 14:22
Nudzisz już, aż muchy ziewają. Po twoich pełnych jadu postach widzę, że raczej niewiele osiągnęłaś w życiu. Żal mi ciebie. A ponieważ nie mam w zwyczaju karmić trolla, z mojej strony EOT.
~von Weltze 17-02-2013 16:20
gratuluję zainteresowania problemami Cieplic. ostatni wpis sprzed roku.
~=madzia=mala 21-03-2013 15:12
Czekamy na kolejny wspaniały Maraton Zdrowia w Cieplicach !!! Pozdrawiam Milosników Cieplic - a chodnikami i parkingami niech się zajmie władza i urząd miasta - bo mają na to kasę !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karolina wśród najpiękniejszych!

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Karpacz już w świątecznej szacie

Jubileusz TPD

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%