MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Miłość ci wszystko wybaczy” i inne. W Wojanowie

Wiadomości: WOJANÓW
Niedziela, 14 listopada 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Pałacu w Wojanowie odbył się koncert grupy Vokalis zatytułowany „Lata 20–ste, Lata 30–ste”. Zespół składa się z trzech pań: Anna Skóra, mezzosopran, Joanna Moryc, sopran i Róża Wysocka, pianistka.

Wokalistki zaśpiewały 12 listopada takie największe hity dwudziestolecia międzywojennego, jak „Miłość ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny, „Seksapil”, „W małym kinie” Mieczysława Fogga, „Ada to nie wypada” Sławy Przybylskiej, „Ja się boję sama spać”, „Ja nie mam co na siebie włożyć” śpiewane niegdyś przez Zulę Pogorzelską.

- Zaśpiewałyśmy piosenki z lat 20. i 30., aby przywołać czasy kiedy Polacy po 123 latach mogli cieszyć się z odzyskanej wolności. Były to czasy piór, futer, niesamowitej elegancji. Gdyby Mieczysław Fogg wiedział komponując piosenkę „Ta ostatnia niedziela”, że wywoła ona tyle samobójstw, może nie stworzyłby jej. Mężczyźni, którzy przeżyli zawód miłosny przychodzili do knajp, zamawiali ten utwór i po wysłuchaniu strzelali sobie w głowę z rewolweru albo rzucali się w przepaść – powiedziała Joanna Moryc, śpiewaczka z zespołu Vokalis.

Artystki zaprezentowały również oryginalne stroje z epoki, nie zabrakło fruwających kart do gry w pokera i długich, damskich fifek, z których kobiety niegdyś paliły papierosy.

Zespół Vokalis powstał w 2007 roku w Jeleniej Górze. Artystki mają różnorodny repertuar, śpiewają również operetki bel canto, jak i utwory bardziej rozrywkowe. Prezentuje także utwory o tematyce sakralnej i okolicznościowej, uświetnia ceremonie ślubne a także inne uroczystości. Panie pracują w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Damy z Vokalis można spotkać również w „Orient Expressie”, gdzie często występują. Ostatnio panie zagrały w Ustroniu oraz Cieszynie.

Obecnie zespół nagrywa płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami.

Czytaj również

Piosenką i słowem

Młodzież z Lema dzieciom

"ars poetica" z Grażyną Domagalską

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ość portalu 14-11-2010 10:55
Ze zdjęć najbardziej podoba mi się 6. - pan z kolczykiem (czy klipsem) w formie męskiego zegarka.
~~~~ 14-11-2010 11:14
Do ~ość portalu: na 6 zdjęciu to damski zegarek i jest na ręku pani siedzącej z tyłu. A poza tym straszne tłumy na tym koncercie ;)...
~ 14-11-2010 15:58
Ta ostatnia niedziela... - śpiewali pewnie nałogowi palacze z paniami z Vocalis :)
~phiph 15-11-2010 17:16
Nazwa zespołu składającego się z trzech uroczych pań brzmi "Vocalis" a nie Vokalis! A poza tym~~~~ straszne tłumy na koncertach to już norma w naszej Jelonce, wszyscy śpią jak się odbywa, a potem krzyczą, że~dziura i nic się nie dzieje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mali szachiści przed Pucharem Polski

Л–art: Moje światy

W śmieciach miasto tonie

Głosy za strajkiem?

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
959
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%