MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Militarna „noc” muzeów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 maja 2016, 8:37
Aktualizacja: Wtorek, 17 maja 2016, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Tegoroczna edycja Nocy Muzeów za nami. W całym kraju placówki kultury otwierały swoje progi w nietypowych porach, a w Jeleniej Górze Zamek Chojnik zapewnił atrakcje do białego rana. Natomiast Muzeum Historii i Militariów znajdujące się przy ul. Sudeckiej było otwarte do godz. 21.00. Chętnych do zwiedzania nie brakowało.

- Jesteśmy zaskoczeni, bo w tym roku z różnych powodów nie mieliśmy możliwości przygotowania dodatkowych atrakcji: grupy rekonstrukcyjnej, kina na świeżym powietrzu czy przysłowiowej grochówki, o którą wszyscy pytają w tym roku – przyznał Stanisław Wilk, kierownik Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze.

Dla zwiedzających udostępniono bezpłatnie wystawy oraz otworzono dwa pojazdy gąsienicowe, do których chętnie zaglądali i wchodzili młodzi i dorośli. Były to: czołg T 34 85 oraz wyrzutnia rakiet kierowanych SPU 2P25M1.

- Myślę, że każde dziecko chciałoby mieć taki pojazd na własnym podwórku – powiedziała z uśmiechem pani Ewa, mama dwójki dzieci, z którymi przybyła do muzeum z Janowic Wielkich. - Sporym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa „szkolnictwo wojskowe II RP” - bardzo dużo osób oglądało i pytało o różne detale – dodał Stanisław Wilk.

- Po tych paru latach, kiedy Noc Muzeów jest w Jeleniej Górze ludzie się przyzwyczaili i na ten szczególny okres rezerwują sobie czas – ocenił akcję kierownik muzeum. - To bardzo fajna inicjatywa, dzieci chętniej przychodzą w nocy, bo w dzień ciężko je zaciągnąć – powiedziała pani Ewa z Janowic Wlk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

O Starym Zamku i ostatnim tutaj turnieju rycerskim

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~x 16-05-2016 10:39
Te pojazdy już proszą się o renowację a do tego pozwala się po nich łazić zwiedzającym,jak tak dalej pójdzie to przyszłe pokolenia będą oglądać makiety i zdjęcia, zamiast oryginałów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień otwarty w Muzeum Tkactwa – dzisiaj

Renowacja malowideł

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
820
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%