MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Miliony na bruku uzdrowiska

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 18:41
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Komisja rewizyjna skontroluje remont placu Piastowskiego największą miejską inwestycję w ostatnich latach. – Prace przy remoncie nawierzchni to fuszerka – mówi radny Józef Gajewski.

Robotnicy kładą kostkę na miękkim gruncie – wyjaśnia Józef Gajewski. – Jeśli przejedzie tędy ciężki samochód, np. śmieciarka, cała nawierzchnia zostanie zniszczona.Radny zrobił zdjęcia, dokumentujące prace. – Tutaj pod kostką znajdują się jedynie kawałki betonu i resztki cegieł – pokazuje. – Na to wysypywana jest jedynie kilkucentymetrowa warstwa podkładu. Woda zaleje budynki.

Zastrzeżeń Gajewski ma więcej. Nawierzchnia placu jest na tym samym poziomie, co okienka piwniczne do budynków. Gdy przyjdą roztopy albo letnie deszcze, całe błoto spłynie ludziom do piwnic, zalewając remontowane niedawno budynki. Nie wspominając już o izolacji budynków, która znalazła się pod nawierzchnią. Inwestycja jest przeszacowana. Remont miał kosztować 9 milionów złotych, tymczasem w budżecie już jest ponad 11 milionów. Poza tym, w planie nie ujęto remontu mostu koło apteki Pod Koroną. A jest on w opłakanym stanie.

– Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z projektem – zapewnia tymczasem Czesław Wilk, kierownik budowy z firmy Steinbudex, która prowadzi remonty. Ale radni złożyli już wniosek do komisji rewizyjnej o przeprowadzenie szczegółowej kontroli tego zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bart 14-01-2006 12:06
Zbierali sie zeby zaczac robote jak sojki za morze. Kiedy jeszcze bylo sucho i w miare cieplo nic sie nie dzialo. Szkoda ze zaczelo sie dopiero cos dziac jak juz wyraznie bylo widac ze niedlugo spadnie snieg! Tempo pracy jest powalajace...czy jest to fuszerka to ciezko powiedziec bo specjalista nie jestem.
~miłośnik asfaltu 14-01-2006 16:00
Zalać z powrotem asfaltem - to jedyne co potrafią ...... .
~ninka 16-01-2006 18:45
NARESZCIE!! Juz kilka razy zwracałam się z pytaniem do znajomych urzędników aby powiedzieli mi kto jest za to odpowiedzialny i aby zrobili wreszcie jakąś inspekcję. To co tam się dzieje ( a raczej nie dzieje ) to skandal! Firma dostała zlecenie i na tym udział miasta się skonczył. Całymi dniami pracownicy siedzieli na Pl. Piastowskim i nie robili kompletnie niczego, bo pracodawca ponoć zalegał im z płatnościami. Rozwalili wielki kawał placu zamiast fragmentami demontować starą i kłaść nową nawierzchnię. Czy miasto nie żąda od Zleceniobiorcy harmonogramu prac? Czy nikt nie rozlicza go na bieżąco z opóźnień? Jeśli jest rażące opóźnienie to należy firmę zmienić korzystając z zabezpieczenej gwarancji dobrego wykonania. (a może Zleceniobiorca nie dał gwarancji? ) Minie zima przyjdzie wiosna a my nadal będziemy łazić po rozwalonym Placu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Budowa łącznika rozpoczęta

Dla komfortu pasażerów

Co z dużą ilością nakrętek?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
955
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%