MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miliony do wzięcia

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 13 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 13 maja 2006, 8:29
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Gospodarze są zirytowani. Mają już niewiele czasu na złożenie wniosku o unijne dopłaty obszarowe. Jeśli się spóźnią, stracą pieniądze. Wszystko przez satelitarne mapy, których gospodarze nie dostali na czas od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – donosi Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Do wzięcia tylko w Jeleniogórskiem jest około 45 mln zł. Kwota ta może wzrosnąć, jeśli wpłynie więcej podań. Rok temu było ich 1730.
Rolnicy obawiali się, że nie zdążą załatwić wszystkich formalności na czas. Powód? Nie dostali wniosków z załącznikami, które w tym roku są wymagane po raz pierwszy. To tzw. ortofotomapy, czyli satelitarne lub lotnicze zdjęcia, przedstawiające pola.
– Nie wiedziałem, czy składać wniosek bez mapy. Dlatego robię to dopiero dzisiaj. Stałem w kolejce prawie godzinę – mówi gospodarz Jerzy Popielak, którego wczoraj spotkaliśmy w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jeleniej Górze. Uprawia 20 hektarów. Kamień spadł mu z serca, bo mapkę może donieść po terminie.
Dostanie ją pocztą. Musi na niej dokładnie zaznaczyć swoje uprawy.

Wnioski są przyjmowane od 15 marca. Ale jeszcze kilka dni temu złożyło je w regionie jeleniogórskim zaledwie 30 procent rolników. W ostatnich dwóch dniach ich liczba wzrosła dwukrotnie. Dlatego gospodarze czekają w kolejkach.
– Przyjęliśmy już około 60 procent dokumentów. Myślę, że każdy zdąży to zrobić na czas. Mapki można przecież donieść później – tłumaczy Kazimierz Huk, kierownik jeleniogórskiego powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Nagrody dla nauczycieli

Areszty za rozbój i kradzież

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rsz 15-05-2006 9:33
to już nic nie może być normalnie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Tłumy we dworze

Wybory: Zwycięstwo PiS

To będą efektowne manewry

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%