MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Milczenie kobiet

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Autor: WW
Fot. Agnieszka Gierus
Katarzyna Rotkiewicz-Szumska pokazuje swoje dzieła w galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Aktorzy, dziennikarze i miłośnicy sztuki pojawili się w środę po południu na wernisażu najnowszej ekspozycji w galerii BWA. „Zamilcz kobieto” to tytuł wystawy autorskiej Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej związanej z Teatrem Cinema w Michałowicach.

Artystka jest już znana jeleniogórskiej publiczności. Cztery lata temu wystawiła swoje dzieła, także w BWA, w wystawie "Cinema Art - Malarze Teatru". – W najnowszych pracach artystki widać siłę i odwagę malowania – podkreślają organizatorzy.

Mocne, niepokojące bryły z drzemiącym w nich potencjałem są zapowiedzią tego, co oddzielone tylko milczeniem. Pozorna szorstkość formy i koloru byleby nie kojarzyć się dekoracyjnością obrazu. Umięśniona cielesność to już nie dramatyczny komunikat.
To raczej świadectwo drogi, budowanego poczucia wartości. Pozorna kobieca uległość. Jeszcze milcząca, lecz coraz bardziej świadoma swojej energii i siły.

Katarzyna Rotkiewicz-Szumska urodziła się w Szczecinie. Ukończyła Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom uzyskała w roku 1983 u prof. Jerzego Krechowicza. Uprawia malarstwo. Od 1992 roku mieszka w Michałowicach. Jest scenografem działającego tam Teatru Cinema.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

"Kontrabasista" na Stacji Wolimierz

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~................ 26-07-2007 9:17
michałowice szaleją , sami aktorzy i malarze i extra młodierz :)
~ground 26-07-2007 11:45
taaa michałowice az mi sie mokro robi jak to czytam kropka haahhha
~jakssa 27-07-2007 0:30
a mógłby mi ktoś wskazać na którym ze zdjęć jest autorka?
~LL 27-07-2007 7:50
Artystką jest przepiekna kobieta o długich czarnych lokach, niezwykle skromna, przyjazna, tajemnicza, dziwna?! Michalowice tym czasem – Ich Teatr Cinema, to jedno z tych miejsc, o których sie wciąż myśli, do których sie powraca, gdyż nie sposób zapomniec malowideł zawieszonych na ścianach, statków dryfujących w pokojach osiadających dopiero w asyście wiolonczeli... pracowni z aligatorami na ścianach i zaadoptowanymi trzema mężczyznami z dawnej scenografii..., wijących sie krzewów przy kuchennym blacie... kochani jesteście najcudowniejsi! Kasiu – uwielbiam Cie!!!! serdeczne pozdrowienia dla Pana Zbigniewa również i dka Pana Kubika!!!! a dzieła droga Kasiu – hmm, im mocniej nie pasuja do Twego wizerunku, tym bardziej staja sie interesujące! Pozdrawiam!!!!!
~zryło 2-09-2007 14:31
Poryło przez duże "P".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking na... przejściu

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

Czytelniczka: drogo i brudno

Festiwal Piosenki Letniej

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
559
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%