Zalogowanych: 24

Karpacz: Milanos mistrzem ligi!

Czwartek, 14 czerwca 2018, 18:47
Aktualizacja: 18:52
Za nami wielki finał Jeleniogórskiej Ligi Piłki Siatkowej Amatorów 2018 pod patronatem Burmistrza Karpacza. Nie było niespodzianki, na najwyższym stopniu podium rywalizację ukończyli zawodnicy drużyny Milanos.

W meczu o trzecie miejsce zespół Bóbr Marciszów pokonał Zorka-Orle Jelenia Góra 3:1. Spotkanie było bardzo wyrównane, pełne emocji. Kibice byli świadkami wiele zwrotów akcji. Pierwszy set dość pewnie wygrał zespół Zorka-Orle. Już na początku gospodarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Dwie następne partie miały podobny do siebie przebieg. Na początku przewagę zdobywał zespół Zorki-Orla, ale brak koncentracji pod koniec seta oraz bardzo dobra zagrywka Bobru Marciszów powodował roztrwonienie przewagi i zwycięstwo gości. Najciekawszy przebieg miał ostatni czwarty set. Od samego początku na kilkupunktową przewagę wyszedł zespół Zorki-Orla. Przy stanie 20:17 wydawało się, że będziemy mieli tie-break. Jednak mocna zagrywka i skuteczna gra w polu pozwoliła zespołowi Bóbr Marciszów wyjść na prowadzenie 23:21 i znacznie przybliżyć się do zwycięstwa. Zespół gospodarzy zdołał jednak jeszcze wyrównać spotkanie! Mimo to więcej zimnej krwi w końcówce zachowali goście i wygrali cały mecz 3:1, zdobywając brązowy medal. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra zagrywka zespołu Bóbr Marciszów, który skutecznie odrzucał od siatki przeciwnika. Brawa także dla libero zespołu Zorki/Orle Pauliny Cieślak, dzięki jej grze w polu gospodarze cały czas liczyli się w grze o brązowy medal.

Zorka-Orle - Bóbr Marciszów 1:3 (25-18; 23-25; 22-25; 24-26)

W meczu o złoto zmierzył się obrońca tytułu - zespół Cystersów Krzeszów, a także debiutant - drużyna Milanos, która przebojem wdarła się do ligi, wygrywając w drodze do finału wszystkie mecze. Gospodarzem finału został zespół Milanos. Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczął zespół Cystersów wychodząc na prowadzenie 3:0 dzięki dobrej zagrywce. Zespół gospodarzy wydawał się na początku spotkania mocno spięty. Jednak z każdą piłką rozkręcał się coraz bardziej odrabiając szybko stratę. Środkowa faza seta miała wyrównany przebieg. Był to set błędów. Cystersi bardzo dobrze grali w polu i wybraniali ciężkie piłki, a gospodarze odpowiadali dobrą grą blokiem oraz silnym atakiem. W końcowej części seta zespół Milanos wyszedł na kilkupunktową przewagę, którą nie oddał do końca seta, wygrywając pewnie do 21.

Drugi set był najbardziej wyrównany. Obfitował w wiele długich wymian, pięknych obron oraz efektownych ataków. Do połowy seta oba zespoły szły punkt za punkt. Jednak ponownie w końcówce odsłony większą determinacją i pewnością wykazał się zespół Milanos, wygrywając do 22. Ostatniego seta od mocnej zagrywki rozpoczęli gospodarze. Bardzo dobra gra zespołu Milanos w bloku, dobre przyjęcia oraz skuteczne kontry pozwalały na szybkie powiększenie przewagi punktowej. W tej partii widać było jak dużą przewagę na siatce osiągnął zespół Milanos, goście nie mogli powstrzymać zawodników gospodarzy przed skutecznymi atakami zwłaszcza na środku. Ostatniego seta bardzo pewnie wygrał zespół Milanos, odnosząc 15. zwycięstwo z rzędu i zostając drużyną, która w trakcie całego sezonu nie zaznała goryczy porażki! Bardzo dobre zawody rozegrał przyjmujący zespołu Milanos Tomasz Kafel, atakujący Piotr Gwizdek i rozgrywający Marcin Szujewski, który bardzo dobrze czytał grę i bardzo często gubił blok, pozwalając swoim zawodnikom na efektowne zakańczanie akcji.

Milanos - Cystersi Krzeszów 3:0 (25-21; 25-22; 25-14)

Po meczu nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu. Zespoły biorące udział w rozgrywkach odebrały pamiątkowe puchary oraz medale. Dodatkowo wyróżniono dwóch zawodników, dla których specjalne upominki ufundował burmistrz Karpacza. Zawodnikiem MVP całych rozgrywek został atakujący zespołu Cystersi Krzeszów, Michał Trzepak. Zawodnikiem MVP finału został rozgrywający zespołu Milanos, Marcin Szujewski