Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Miła niespodzianka w Pucharze Polski

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 9:58
Aktualizacja: 9:59
Podopieczni Jacka Kołodziejczyka sprawili miłą niespodziankę kibicom biało–niebieskich. W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra, juniorzy młodsi Karkonoszy pokonali A–klasowy Bóbr Marciszów 1:0. Jedyna bramka tego meczu padła w 90. minucie meczu rozgrywanego na stadionie przy ul. Lubańskiej.

Starcie młodych chłopców z seniorami teoretycznie powinno być lekcją futbolu dla podopiecznych Jacka Kołodziejczyka, jednak swoją wolą walki pokazali, że nie tylko warunki fizyczne liczą się w piłce nożnej. Już w pierwszej połowie jeleniogórzanie zdecydowanie przeważali nad rywalami - mieli kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej nie wykorzystali. W drugiej połowie mecz wyrównał się, jednak gdy w głowach piłkarzy i nielicznej grupki kibiców było oczekiwanie na serię rzutów karnych (w tej fazie rozgrywek nie ma dogrywki), strzałem z dystansu popisał się Wojciech Galos, który uradował swoich kolegów zwycięskim golem.

Karkonosze Jelenia Góra (jm) - Bóbr Marciszów 1:0 (0:0)
Karkonosze: Niżnik - Engler, Kamiński, Jurecki, Sołtysiak, Firmanty, Wiejak, Sołtysiak, Milewski, Kułakowski, Tokarz, Ranecki. Rezerwowi: Wójcicki, Łaba, Romanowski, Zieliński, Galos, Ciepiela.
Bóbr: Pikus - Marek Maćkowiak, K. Malik, Lewandowski, Michał Maćkowiak, Szmajda, Kwaśnik, Kosiorowski, Lewicki, Gryga, Dębski. Rezerwowi: Banasiewicz, P. Malik, Wieczorek.