MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Mikołajkowy zawrót głowy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 grudnia 2010, 8:16
Aktualizacja: 16:25
Autor: TS
Fot. MT
Każdy z nas w dzieciństwie marzył o prawdziwym spotkaniu z Mikołajem a wspomnienia z takich spotkań pozostały na całe życie. Takie niezapomniane przeżycia zapewniła dzieciom Akademia Nauki w Jeleniej Górze.

W sobotę 4 grudnia, czyli z pewnym wyprzedzeniem, około dwudziestu rodziców przyprowadziło swoje pociechy do Akademii Nauki na Zabawę Mikołajkową. Dekoracje, choinki i muzyka nadawały już od progu świątecznego klimatu a wszystkich witała i zapraszała śnieżynka wraz z aniołkiem. Kiedy wszyscy się już rozgościli, do tańca i szalonej zabawy porwała dzieci pani Kasia z zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej Yamaha.

Tańce, konkursy, wesoła zabawa oraz piosenka, której dzieci nauczyły się specjalnie na tę okazję zwabiły do Akademii samego Świętego Mikołaja. Gość specjalny zaparkował swe renifery na dachu kamienicy przy ulicy Bankowej 8 i obwieścił swe przybycie dźwięcznym dźwiękiem dzwonka dochodzącym z korytarza. Kiedy Mikołaj wkraczał w progi Akademii na buźkach dzieci malowała się radość przemieszana z przejęciem i oczekiwaniem, a to widok przepełniający radością serca obserwujących dzieci rodziców.

Każde z dzieci zostało obdarowane słodką paczką, mogło wyszeptać do ucha Mikołaja zamówienie na prezent gwiazdkowy i uwiecznić swoje spotkanie ze Świętym na zdjęciu. Wszystkie dzieci opuściły Akademię radosne i rozpromienione. Być może spotkają się na kolejnej zabawie tym razem karnawałowej. Dla niektórych pociech była to już druga zabawa organizowana przez Beatę Brzozowską w Akademii Nauki – w październiku odbył się równie udany „bal halloweenowy”.

Wszyscy rodzice, których dzieci bawiły się na sobotniej zabawie mikołajkowej mogą otrzymać zdjęcia upamiętniające to wydarzenie. Wystarczy, że skontaktują się z organizatorem zabawy.
Zapraszamy wszystkich chętnych również na czytanie „Opowieści wigilijnych” 18 grudnia (sobota) o godz. 16.00. Przepiękne świąteczne opowiadania czytać będzie dzieciom Tadeusz Wnuk - aktor Teatru Norwida
Dzieci można zostawić pod naszą opieką lub z nimi zostać. W czasie krótkiej przerwy zapewniamy dzieciom słodki poczęstunek i napoje, natomiast po zakończeniu czytania dzieci będą mogły zostać 1 godzinę w Sali Zabaw.
Bilet wstępu – 15,-zł (opiekunowie dzieci nie płacą). Prosimy o rezerwację miejsc osobiście w sekretariacie lub pod nr tel. 691 582 987, 696 200 055

Więcej informacji na temat Akademii Nauki znajdziesz tu:
https://www2.jelonka.com/binary/reklamy/banery/akademia_nauki/podstrona.html

Zapraszamy również rodziców z dziećmi na nasze lekcje pokazowe kursów szybkiego czytania i nauki technik pamięciowych. Kursy już dla dzieci od lat 3. Zadzwoń i umów się na spotkanie
Zajęcia „Zaczarowany Zajączek” dla 3-4 latków odbywają się w piątki o godz. 16.30.
Zajęcia „Przygoda na bezludnej wyspie” dla 5-6 latków odbywają się w piątki o godz. 17.00.
Obecnie kompletujemy grupę dla dzieci w wieku 8-10 lat – „Przygoda na planecie Tina”.
Na zajęcia teatralne z Tadeuszem Wnukiem zapraszamy w czwartek o godz. 16.30

Kontakt:
Akademia Nauki
Jelenia Góra ul. Bankowa 8 (II piętro)
Czynne : pn, wt., czw. i pt. w godz. 12.00 – 19.00
środa w godz. 16.00 – 19.00
sobota w godz. 10.00 – 14.00
tel.: 533 582 987,  691 582 987

Obejrzyj VIDEO:

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozpoczęły się egzaminy maturalne

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Rondo – czy w tym roku się uda?

Plaża nad Bobrem otwarta

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
951
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%