MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Mikołajkowa terapia uśmiechem i radością

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 grudnia 2012, 11:10
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 10:02
Autor: Angela
Fot. Angela
Magiczne Mikołajki, które chociaż na chwilę pozwoliły zapomnieć dzieciom o chorobie i rozłące z rodzicami. Po raz 21. w ramach stowarzyszenia, a po raz 12. na oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala zorganizowała wczoraj (6.12) niezwykła przyjaciółka swoich małych pacjentów Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom. W tym roku w jej wielkim dziele pomogli podopieczni ze świetlicy środowiskowej przy ul. Wiejskiej, młodzież ze stowarzyszenia Alternatywa oraz wielu ludzi ogromnego serca.

- Pobyt w szpitalu to dla dorosłych trudny okres w życiu, a co dopiero dla dzieci – mówi Anna Sinica, pielęgniarka i prezes stowarzyszenia chorych dzieci, działającego przy oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala. – Dlatego co roku staramy się, by Mikołaj był dla nich wyjątkowym dniem. Wymaga to od wielu ludzi wysiłku i poświecenia, ale siłę do działania dają dzieci, które mimo cierpienia uśmiechają się, są szczęśliwe. To największy prezent dla mnie i innych, którzy co roku przygotowują to razem z nami. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Z całego serca dziękuję sponsorom – mówiła Anna Sinica.

Jak co roku, Annie Sinicy pomagały koleżanki z oddziału, a także cała rodzina wraz z Katarzyną Płandowską.
W tym roku w przepięknych strojach dzieci rozbawiała również młodzież ze Stowarzyszenia Alternatywa z Jeleniej Góry.

- Pracuję w Fundacji Dr Clown i pomyślałam, że można spróbować też takich działań w stowarzyszeniu. Udało się, dokonaliśmy czegoś niezwykłego, daliśmy radość innym – mówiła Natalia Juźwiak ze Stowarzyszenia Alternatywa.

Przedstawienie z wierszykami i piosenkami przygotowały dla małych pacjentów dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze pod okiem Elwiry Rudy-Zubrzyckiej.

- Kiedyś sama byłam pacjentką tego oddziału i wiem, jak trudne są to chwile dla dzieci, dlatego cieszę się, że dzisiaj raz z moimi kolegami i koleżankami mogliśmy wywołać uśmiechy na buziach tych dzieci - mówiła Patrycja Czupajło.
O celności i znaczeniu takiego przedsięwzięcia w takim miejscu i takim czasie świadczyły uśmiechy małych pacjentów i opinie ich rodziców:

- To jest rewelacyjny pomysł, mój Szymon ma pięć miesięcy, ma przewlekłe zapalenie oskrzeli, miesiąc próbowaliśmy leczyć się w domu, ale jednak "wylądowaliśmy" w szpitalu. Kupiłam Szymonowi strój Mikołaja, bo wierzyliśmy, że będziemy świętować razem z córką w domu. Nie udało się, ale dzięki tej imprezie rozłąka z najbliższymi nie jest tak dotkliwa – mówiła Wioleta Nowak.

Dla Romana Chomy, który trafił do szpitala z 2,5 –letnim Stasiem była to ogromna niespodzianka. - Był to wyjątkowy prezent, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na zawsze – mówił pan Roman.

- Dziękuję ludziom, którym zawdzięczam zorganizowanie tej imprezy - mówi Anna Sinica i wylicza: Słodycze zakupiła OAZA Sp. zo.o.Arleta Zasina, Jacek Płyjgawko; pączki-Cukiernia „Żaneta”Jan Kowalski; Cukiernia” Kleinowscy; jabłka i mandarynki- Hurtownia Fruktis.

Zbiórkę słodyczy zorganizowali również nauczyciele z Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze: Anna Woźniak ( nauczyciel historii ), Maria Gołubińska ( nauczyciel biologii ), Agnieszka Froniewska ( nauczyciel j.polskiego), Anna Młynarczyk ( pedagog, nauczyciel EDB - Edukacja dla bezpieczeństwa), Lucyna Staniów ( nauczyciel matematyki), Anna Fabin - Papaj ( nauczyciel j.polskiego), Robert Trojan ( nauczyciel wychowania fizycznego), Agnieszka Mołodowska (V - ce Dyrektor, nauczyciel zaj. technicznych).

Przy dekoracji oddziału, ubieraniu choinek uczestniczyli: Natalia Juźwiak, Małgorzata Gluza, Mateusz Śliwiński, Kornel Krajewski, Paweł Gluza- Jeleniogórskie Stowarzyszenie Młodzieży ALL-TERNATYWA. Zaangażowali się także: Katarzyna Płandowska,Izabela Jeziorna, Tomasz Juźwiak, Anna Plucińska, Maria Szarubka, Barbara Zawadzka, Barbara Waszniewska. Część artystyczną imprezy przygotowały dzieci ze świetlicy środowiskowej (Harcówka) przy ul. Wiejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~mama Natalii 7-12-2012 11:58
Pani Angelo - Juźwiak przez "u" ma być.
~papi 7-12-2012 14:22
wspaniała impreza, nawet nie wiedziałam, że w szpitalu moze być tak fajnie.szkoda,ze jestem już dorosła!czy Pani Ania to ta w fioletowym kitelku? dużo o niej słyszałam od znajomych, to super babka!!!!!!!!!!! dzieciaki miałyście szczęście,to widać na zdjęciach
~aaa 7-12-2012 14:32
Jest i moja mamusia z misią ;)
~Za 7-12-2012 20:28
Karierowicz i celebryta Arłukowicz politycznie czuje się bezpieczny. Uniknie jakiejkolwiek odpowiedzialności politycznej i karnej będąc chronionym przez towarzystwo wzajemnej adoracji PO i PSL, ale celebryta w końcu utraci protektorat swojej następnej po SLD partii. Co ma wisieć nie utonie.
~K. And M. 7-12-2012 21:23
No widać ze w tym roku dzieciaczki były bardzo grzeczne jeżeli mikolaj zrobił tak piękna uroczystość. Ładne zdiecia i napewno bylo swietnie w tak miłej atmosferze i otoczeniu. Pozdrowienia z deszczowej UK.
~urszula 7-12-2012 21:37
Pani Aniu jak to dobrze, że sa jeszcze LUDZIE w tym zwariowanym i zmaterializowanym świecie. BRAWO i Dziękuję
~R.Kiełek 8-12-2012 11:28
BRAWA I GRATULACE ! DLA POMYSŁODAWCÓW I ORGANIZATORÓW...SERCE SIĘ RADUJE...
~ona 8-12-2012 11:36
Pani Angelo OBOWIĄZKIEM dziennikarza jest poprawnie pisać nazwiska. Już po raz kolejny popełnia Pani tą gafę. To niedopuszczalne!!! Juźwiak przez "U" a Choma przez "Ch". Proszę to poprawić natychmiast i nie robić więcej takich błędów. To naprawdę zadziwiające, że Pani jeszcze pracuje w redakcji "Jelonki".
~mama Natalii 9-12-2012 21:59
a co nie podoba się komuś nazwisko mojej córki Jużwiak jest wyjątkiem tak ma w metryce i tak ma być dziękuję pani Angelo za poprawkę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
268
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%