MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 6:04
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2019, 14:59
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
W mikołajkowy piątek (06.12) wolontariusze skupieni wokół klubu Wolontariat LEM (dawniej Interact Club) zorganizowali spotkanie wigilijne. Były prezenty, pyszne potrawy przygotowane przez młodzież oraz wspólne kolędowanie wraz z zaproszonymi gośćmi ze Stowarzyszenia Charytatywnego Jelenia Góra–Cieplice. Choć uroczystość miała charakter integracyjny, była także okazją do podsumowania podejmowanych w mijającym roku działań.
To był trudny i pracowity rok. Młodzi kowarzanie działający w Interact Club, w związku z wystąpieniem patronackiego klubu Rotary Jelenia Góra-Cieplice z Rotary International zdecydowali, że będą kontynuować działania poza strukturami tej ogólnoświatowej organizacji pod dalszą opieką starego-nowego Stowarzyszenia Charytatywnego Jelenia Góra-Cieplice. Została zmieniona nazwa młodzieżowego klubu, ale dotychczasowe działania klubu będą kontynuowane - podkreśla Anna Szablicka opiekunka wolontariatu.
W tym roku podejmowaliśmy bardzo dużo różnych działań. Akcje, którymi warto się pochwalić, to przede wszystkim te, na które udało nam się pozyskać dofinansowanie. W tym roku wraz z OHP w Mysłakowicach i Domem Dziecka w Szklarskiej Porębie przygotowaliśmy ogród dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Szklarskiej Porębie. Organizowaliśmy też cykliczne akcje, jak odwiedziny w kowarskiej świetlicy „Przystań” podczas których pomagaliśmy jej podopiecznym w odrabianiu lekcji, odwiedzaliśmy także Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie i kowarski DPS, w którym spędzaliśmy czas z seniorami. Wraz ze szkołami podstawowymi organizowaliśmy zbiórki produktów higienicznych i przyborów szkolnych dla mieszkańców domu dziecka, uczestniczyliśmy we wrocławskim Marszu Wzajemnego Szacunku - wylicza podejmowane w zeszłym roku działania Katarzyna Jęczmieniak, była prezydent klubu.
Główne cele na najbliższy rok pozostają bez zmian. Będziemy współpracować z Domem Dziecka w Szklarskiej Porębie, Świetlicą „Przystań” oraz DPS w Kowarach. Szczegółowy harmonogram działań na rok 2020 dopiero powstaje, ale już w styczniu planujemy odwiedziny u seniorów z Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka - mówi Oliwia Urbańska, obecna prezydent Wolontariatu LEM.

Istniejący w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach klub wolontariacki od ponad 10 lat realizuje akcje skierowane do potrzebujących z lokalnego środowiska. Od początku istnienia niemal 100 wolontariuszy angażowało się w różne działania charytatywne, uczestniczyło w konferencjach pokojowych oraz wyjazdach do zaprzyjaźnionych klubów z Izraela i Ukrainy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Trwa budowa atrakcji KPN

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 9-12-2019 7:07
SUPER...GRATULAcje...
~myk 9-12-2019 19:20
szkoła to głupota ! chodziłem do lema i nic ciekawego ! Szkoła jest na wymarciu !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Kiedy zniknie ten wykop?

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wspomnienia o Dolwisie

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
420
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%