MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Mikołaje w mundurach opanowali dom dziecka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 17:01
Aktualizacja: 17:02
Autor: Ania
Fot. Angela
Jeleniogórscy policjanci obdarowali dzisiaj maluchy z Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze. Na prezenty stróże prawa złożyli się sami. Największą nagrodą był uśmiech wychowanków placówki, do których pofatygował się sam komendant, inspektor Zbigniew Ciosmak.

Policja z Domem Małego Dziecka współpracuje od dawna, a akcja, podczas której podopiecznym rozdaje się prezenty trwa już cztery lata. Włączają się w nią wszyscy policjanci. – Na zakup prezentów zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, każdy dał tyle, ile mógł. Zawsze chętnie włączamy się w tego typu akcje – powiedział nadkomisarz Piotr Wochal.

Z wychowankami Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze mundurowi często mają styczność jeszcze zanim dzieci trafią do placówki. Uczestniczą bowiem w czynnościach, podczas których istnieje konieczność zabrania dzieci ze środowisk skrajnie patologicznych.

Dla policjantów tego typu chwile na pewno nie są miłe, tym razem mogli się pokazać z innej strony. Niebiescy Mikołaje kojarzą się dzieciom wyłącznie dobrze. Poza tym tego typu dary są bardzo potrzebne placówce, bo cały czas brakuje pieniędzy na zakup wielu potrzebnych rzeczy.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że wychowanie dzieci jest związane z zaspokajaniem wielu ich potrzeb, dlatego też od czterech lat obdarowujemy podopiecznych Domu Małego Dziecka. Przy czym konsultujemy zakupy z dyrektorką , dzięki czemu wiemy, co jest dla dzieci niezbędne – powiedział komendant miejski policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Ciosmak.

Wśród prezentów znalazły się nie tylko klocki i chodziki, lecz także odtwarzacze DVD, krzesełka i wiele innych prezentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wreszcie roboty na ulicy Dworcowej

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~_ojdiridirachciach___ 8-12-2008 18:28
Mnie też raz obdarowali takie mikołaje ! Siedzieli w krzakach przy takiej długiej, pustej i szerokiej prostej pod Poznaniem :) Dostałem gruby pakiecik punktów pamiątkowych ...ale w zamian zarządali dość sporej kwoty ;) Martwię się zatem, czy aby dzieci nie musiały przypadkiem oddać mikołajom swoich skarbonek za te prezenty ? ;)
~Babuleńka 8-12-2008 18:56
przeprasza szanownych mikołajów w mundurach za ostatnie zdanie swojego rozpustnego koziołka ojdiridiridirachciachciach;bardzo rozpustnego.Mój koziołek jest nieokrzesany .Najlepiej się czuje w pobliżu główek kapusty.
~ do ojdiridirachciach 8-12-2008 19:42
Jesteś beznadziejnym przypadkiem...mam nadzieję prymitywie,że ta kwota tobą wstrząśnie ,chociaż moim zdaniem jest dla ciebie już za póżno.Co ty zrobiłeś dla tych dzieci oprócz tradycyjne durnego komentarza.
~Do ~_ojdiridirachciach 8-12-2008 22:21
Mam nadzieje ze lada dzień znowu dostaniesz taki prezent. Co za pajac z Ciebie. Najlepiej krytykowac, ale samemu to nic
~Sabath 8-12-2008 22:23
bravo policja składa się na prezenty dla dzieci :)
piipi 8-12-2008 23:47
..Dzieci teraz na pewno w sw.Mikolaja ..UWIERZA,gdyz prezenty byly od prawdziwych policjantow.
~_ojdiridirachciach___ 9-12-2008 2:30
OK, no to inaczej :) Jeżeli ja, mam zamiar zrobić cokolwiek dla kogokolwiek. Robię to na własny rachunek, w wolnym czasie, bez fotoreportera, rozgłosu i artykułów prasowych. Nie potrzebuję takiej oprawy dla tego co robię, bo robię to dla potrzebujących i dla siebie. Na pewno też nie idę do maluchów w żadnym mundurze, garniturze lub innym stroju roboczym. Przyjrzyjcie się temu i przeczytajcie tekst. Przecież to jasne ...odbudowa zaufania, poprawa relacji i takie tam pierdy. Filantropia oczywiście TAK, ale nie w takim propagandowym wydaniu.
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 9-12-2008 6:34
Brawo dla Policji!
~ 9-12-2008 9:36
A Edycia-Bagrosia była?:)))
~Do ~_ojdiridirachciach 9-12-2008 10:52
Ale z Ciebie pustak !!!!!!!! Skoro Policjianci się składali na prezenty to kto mial im to przynieść ? listonosz ? Zresztą nie ma co Ci tłumaczyć bo widać że masz swój mały świat. A fotoreporterzy są wszędzie tam gdzie coś się dzieje. Aha i z okazji Mikołaja i Swiąt życze Ci duuuuuużego mandatu z duuuuuużą ilością punktów od miłych Policjantów !!!!!!!!!!!!!!
piipi 9-12-2008 13:02
.do - (..do Ojdiridirachciach..)..policjanci maja fajne niebieskie niebieskie mundurki,a one "dzialaja"..jak swiatelko odblskowe.
piipi 9-12-2008 13:02
.do - (..do Ojdiridirachciach..)..policjanci maja fajne niebieskie niebieskie mundurki,a one "dzialaja"..jak swiatelko odblskowe.
piipi 9-12-2008 17:06
..do -(..postu z godz.10:52..) ...czytalam,ze starsze pustaki sa wapnem wypelnione...
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 9-12-2008 17:54
do Ojdiridirachciach: Jak nie idziesz do dzieci w garniturze ani w mundurze, ani w innym stroju roboczym - to co masz na sobie? Nic? Tak tylko pytam...
~jaro do ojdiridirachciach 9-12-2008 22:07
Ty człowieku chorujesz na dziwną nienawiść do Policji.Jakie to ma znaczenie czy dzieci się cieszą w błysku fleszy ,czy nie.Chodzi o ten błysk w ich oczach.Założę się że dla dzieciaków fakt, że przyjechali do nich policjanci był dużą frajdą.A ty się módl żeby nie przyjechali do ciebie...na pewno nie będzie tak miło...RÓZGA dla ciebie koleżko za durnowate komentarze
piipi 10-12-2008 13:50
..do - (..Jaro..)...a *Piipi straszmie lubi Panie Policjantki,a takze uwielbia Panow Policjantow !!.*ONI sa cudowni...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
944
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%