MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Mikołaj z… czarownicą i wilkiem dla sobieszowskich dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2012, 11:07
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2012, 9:00
Autor: Angela/org
Fot. Organiatorzy
Spektakl kukiełkowy "Jaś i Małgosia " w wykonaniu Honoraty Magdeczko – Capote z zespołem, wystawiony w MDK Muflon z okazji "Mikołaja", obejrzały w tym roku dzieci z przedszkola i zerówki ze Szkoły Podstawowej w Sobieszowie. Na imprezę zaprosiło maluchy Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa oraz radny Janusz Wojtas.

- W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę Mikołajek – mówi Janusz Wojtas. - Rady rodziców z przedszkola i szkoły podstawowej przygotowały dla dzieci paczki ze słodyczami i zabawkami. My zaprosiliśmy najmłodsze dzieci na bajkę – dodają organizatorzy.

Przedszkolaki były zachwycone. Zwłaszcza, że bajka jest im już dobrze znana i miały okazję zobaczyć ją w innej odsłonie. Dzieciom spodobały się kukiełki, siedziały więc zafascynowane przez całe przedstawienie, a ciszę przerywały tylko wybuchy śmiechu. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni i przejęci historią głównych bohaterów. Zła czarownica okazała się przemiłą panią , a wilk… nie taki groźny, jak go malowano. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane kolorowymi lizakami.

- Zarówno dzieci, jak i my jesteśmy mile zaskoczeni taką formą prezentu - mówi pani Monika, wychowawczyni czterolatków. - Chcemy więcej takich bajek - dodały chórem dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 6-12-2012 11:53
paczki dla dzieci ale za rodzicow pieniadze a moze tak dajcie cos od siebie
~Człowiek Koń 6-12-2012 12:02
Ja nie tylko w mikołajki czas spędzam z czarownicą!! Najgorzej jest w święta kiedy przyjeżdża jej stara!
~ 6-12-2012 15:36
W kowarskim przedszkolu do paczek dokładali się rodzice i przedszkole.
jgajewski 6-12-2012 15:40
Dziś Mikołaj ! I jak co roku, odwiedzi wszystkie nasze jagniątkowskie dzieci /do lat 13-tu/. Zatrzymując się w Domu GERCHARTA HAUPTMANNA rozda wspaniałe paczki ! Uroczyste powitanie Mikołaja odbędzie się 8 grudnia o godz. 15- tej . Bedą też tańce i śpiewy. Mikołaj tradycyjnie przybywa na zaproszenie miejscowego Radnego , który organizuje imprezę za własne pieniądze !
~do 11:53 6-12-2012 16:49
Czytaj z zrozumieniem. Rodzice nie płacili za ten spektakl.
~Mama :) 6-12-2012 16:55
Dziękuję panu Wojtasowi i Sympatykom Sobieszowa za zorganizowanie super zabawy. Moje dzieci są zachwycone.
~do jgajewski 6-12-2012 17:00
Super ,że dzieci będą mieć następne prezenty, ale czy ten wpis tu pasuję. Czy pozazdrościł pan Radnemu J.Wojtasowi.
~ha,ha 6-12-2012 17:28
Ten Mikołaj , to tak z serca, panie radny J.Gajewski ? Jeżeli tak, to nie wypada pisać o pieniądzach:(
jgajewski 6-12-2012 18:02
I ma Pan /ni/ rację ! Od 10 ciu lat / od kiedy z woli wyborców pełnię tą zaszczytną funkcję/, Mikołajaj odwiedza wszystkie nasze dzieci bez wielkiego rozgłosu i medialnego szumu. Piszę o tym po raz pierwszy . Irytuje mnie bowiem fakt,iż mimo apeli, nikt nie pojął się naśladownictwa. Natomiast wielu uaktywnia się w tym okresie, podpinając pod imprezy organizowane za pieniądze społeczne, lub rodziców .. Jest to jednocześnie odpowiedz dla internauty z 11,53 . Fakt, wyszło niezręcznie, bowiem nie zwykłem wpisywać się anonimowo !Pozdrawiam : Józef Gajewski ....
~do 18:02 6-12-2012 19:05
Internałta z 11:53 nie do końca przeczytał artykuł. Dzieci były zaproszone i cały spektakl był opłacony z funduszy członków Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa i radnego J.Wojtasa. Od lat za własne pieniądze Stowarzyszenie funduję paczki i nie tylko. Nie jest pan w tym pierwszy.
~absolwent 15 6-12-2012 19:35
zerówka to są sześciolatki ....
Nοstradamus 6-12-2012 19:48
Hmmm... ale wszystko się zgadza, paczki dla dzieci zakupili rodzice. Tak jest napisane w artykule. Stowarzyszenie Przyjaciół Sobieszowa za to zorganizowało całą imprezę i chwała im za to oraz Radnemu Wojtasowi. Radny Gajewski wyszedł powyżej trochę na chwali piętę, ale faktycznie jego Mikołajki organizowane w zeszłym roku z Watrą Jagniątkowską były bardzo fajne!
~do 11:53 6-12-2012 19:53
Co to znaczy dajcie coś od siebie, to znaczy kto ma dać i komu. 150_ciu dzieciom radny ma według Ciebie dać coś od siebie? Uważasz że spektakl teatralny to jest nic, według Ciebie jeszcze co? Zorganizowanie świąt, Mikołaja, Dnia Dziecka ,itd. A powiedz mi dlaczego radny ma dawać od siebie? Według Ciebie to że rodzice kupują dzieciom paczki to coś niewłaściwego? krzywdzącego dzieci, rodziców? Jak to zrozumieć ? Kto powinien dzieciom robić niespodzianki - Radny?
~Sobiesz 6-12-2012 20:03
Moje dzieci, dziś są zadowolone. Otrzymały paczki w domu i wypaśne w przedszkolu, były też na fajnym spektaklu. Cieszy fakt , że będą mogły skorzystać z zaproszenia pana J,Gajewskiego . Och, ale w tym roku Mikołaj jest bogaty!
Piipi Jelonkowa 6-12-2012 20:05
~OJEJ ! .. *tylko kobiety - czarownice potrafią czynic CUDA ! .. i przemieniac NIEgrzecznych *mężczyzn w .. Przemiłego św.Mikołaja ! ~FAJNIE !
Niggers™ 6-12-2012 20:10
Dziękujemy, twój komentarz został dodany by dowiedzieć się, jak możesz dodawać komentarze bez moderacji czytaj tutaj
~pippa 7-12-2012 6:34
Oj tam oj tam, ważne że dzieci zadowolone, choć moje za żadne skarby na spektakl iść nie chciało, boi się tych strasznych kukiełek ;p - a potem koszmary w nocy ma ;D. Zgadzam się z p. Gajewskim - nie potrzeba szumu medialnego aby pomagać dzieciom, ale pomysły wszystkie na wagę złota są i całe szczęście że p. Gajewski tu o mikołajkach w Jagniątkowie wspomniał - bo pewnie nikt by nic nie wiedział. Paczek nikt nie sponsorował - Rada Rodziców pieniądze zbierała i zrobiła paczki dla dzieci w szkole i w przedszkolu - sami zasponsorowali dzieciom swoim, spektakl dzieci zobaczyły dzięki Sympatykom Sobieszowa, tyle w temacie :)
Nοstradamus 7-12-2012 9:05
Informowanie o tego rodzaju imprezach jest jak najbardziej wskazane. Myślę że wręcz należy o tym pisać i mówić. Służy to rozwojowi podobnych projektów. W ogóle uważam że RAZ W ROKU budżet miasta powinien udźwignąć ciężar paczki dla WSZYSTKICH DZIECI W MIEŚCIE. Byłoby dobrym zwyczajem przeznaczać na ten cel to kilka groszy. Koszty szacuję na 200 tys. zł. Ktoś powie że to kupa kasy, ale informuje Was że istnieje BIP Jelenia Góra - możecie tam zobaczyć na co Complex wydaje kasę, np. na projekt dróg rowerowych, który jest po prostu mapką z naniesionymi kreseczkami, bez ładu i składu. Kosztował ponad 100 tys. i leży w szufladzie. Na projekty SKM Complex tez wywalił kupę kasy. Jelenia Góra to bogate miasto, urzędnicy Nas po prostu OKRADAJĄ marnotrawiąc pieniądze.
~Hi... 7-12-2012 10:05
Starzy dorwali się do kompa i spamują. Tylko dzieci nie robią sobie z tego nic. Był Mikołaj, były paczki i było fajne przedstawienie - brawo i o to chodzi, aby nasze kochane pociechy miały radość. Zobaczcie na te zdjęcia , jak się bawią!!! Jak dorosną, już nie będą mieć na to czasu - samo życie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Bezmyślne palikowanie

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
524
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%