MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Mikołaj u Hałabały

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 grudnia 2018, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 6:05
Autor: AP
Fot. AP
"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, każe dziecko z prezentów się cieszy…"– tak śpiewały dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 11 "Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze – Sobieszowie w oczekiwaniu na spotkanie ze św. Mikołajem. A gdy oczekiwany gość dotarł…

W dniu Świętego Mikołaja wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do ogrodu przedszkolnego, a przedszkolaki z wszystkich grup miały za zadanie odnaleźć kryjówkę św. Mikołaja. Nie zajęło im to dużo czasu, czerwony kubrak zdradził, gdzie gość się schował. A kiedy już go znalazły, bardzo przeżywały to spotkanie. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały ze św. Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Święty Mikołaj tradycyjnie wręczył każdemu dziecku prezent. Królowały ciekawe gry planszowe i przede wszystkim słodycze. W zamian dzieci poczęstowały św. Mikołaja mlekiem i ciasteczkiem.

- Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku – mówi dyrektor przedszkola Monika Sołek. - Przygotowujemy się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkowym gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością – dodaje dyrektor przedszkola.

Nie zabrakło też wspólnych zdjęć, które z pewnością będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Na koniec maluszki zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą św. Mikołaja i pomachają mu na pożegnanie.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zebrali 2000 baterii

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Bardzo słabe wyniki matur

Zamknięta droga Chomontowa

Serca pełne nakrętek

Wiadukty prawie gotowe

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Tort w dowód wdzięczności

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
839
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%