MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Mieszkania w Karpaczu na wagę złota

Wiadomości: KARPACZ
Poniedziałek, 25 lipca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Małgorzata Kolasińska
Fot. MK
Karpacz to miasto, które ciągle się rozwija zapewniając coraz to nowsze atrakcje turystom. Dla przyjeżdżających to prawdziwy raj, dla mieszkańców już niekoniecznie. Powód? W mieście pod Śnieżką brakuje mieszkań, a te które miasto posiada, przeznaczone są dla najuboższych.

Mieszkańcy Karpacza, którzy nie mają jeszcze własnego „M” i nie stać ich na zakup lokum od deweloperów czy innych właścicieli nieruchomości, mogą złożyć wniosek do Urzędu Gminy o przyznanie prawa do najmu lokalu. W dokumencie trzeba wpisać liczbę osób w rodzinie, szczegółowe informacje na temat dotychczasowego lokum, a także wysokość dochodów z zaświadczeniem.

Na podstawie tych informacji tworzona jest alfabetyczna lista osób, które czekają na mieszkanie. Mieszkaniowy zasób przeznaczony jest w pierwszej kolejności dla mieszkańców gminy, przebywających stale na jej terenie co najmniej pięć lat i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku ostateczny termin składania wniosków upływa 30 listopada br.

Problem w tym, że co roku do gminy trafia ponad 20 wniosków, z czego pozytywnie rozpatrywanych jest tylko kilka. W 2011 roku gmina przyznała prawo do lokalu trzem rodzinom, w minionym roku jedenastu. Urzędnicy tłumaczą, że wolne mieszkania w Karpaczu pochodzą z naturalnego ruchu ludności, a wiele rodzin nie chce korzystać z zaproponowanych mieszkań tłumacząc, że te nie spełniają ich oczekiwań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Klasyki zjechały do Kowar

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Bzdury!!!! 25-07-2011 9:12
Co za bzdury w tym artylule!!!!!!!!!!!!!! Niby jakie atrakcje dla turystów ma Karpacz oprócz tego, że Śnieżka udostępnia mu swoje podnóże????? A ludzie mieszkajacy w Krpaczu to 99% właścicieli pensjonatów. Karkonosze to atrakcja sama w sobie i Krpaczowi nic do tego.
~całonocny 25-07-2011 9:55
biuro nieruchomości to zleciło?
~ 25-07-2011 9:55
miasto sie rozwija bo nie dlugo beda mieli " duzo drogo najdrozej " TESCO
~ciekawy 25-07-2011 10:25
A jak miasto dba o własne budynki ? Był ktoś w urzędu w nich ??? Samowole budowlane, naruszanie ścian nośnych, zabudowywanie korytarzy, zagracenie, grzyb, syf kila i mogiła !!! O stanie elewacji murowanych i drewnianych szkoooda gadać . Wszyscy mają to w dupiu, dopiero jak sie zawali to lament. Dbanie o coś wspólnego to komunistyczna fikcja, tylko prywatny właściciel to potrafi. A wy mieszkańcy ehm.. lokali miejskich, gminnych czy jak je tam zwał zrozumcie że kradnąc prąd z klatki schodowej, wodę z piwnicy czy gaz okradacie SAMYCH siebie ! ! ! ! ! Lecz dla większosci z was to bzdura i bajka większa niż ewangelia na sumie o 12:00.
~ert 25-07-2011 10:44
za darmo bym nie chciał mieszkać na tej antarktydzie-8 miesięcy zima i 4 wiosna.
~iga 25-07-2011 10:57
A ja bardzo bym chciała mieszkać W Karpaczu nie ma nic dla biednej igusi:)
~ 25-07-2011 11:57
..."alfabetyczna lista czekajacych na przydzial..." he he he..czyli ten na Z ma przerypane....RAJ dla przyjezdzajacych? CO PROSZE? kupa bud go...lskich, tysiace turystow, kolorowe szyldy, knajpy i wsio. Jaki tam raj.
~mieszkałem 25-07-2011 12:29
Ten na "Z" ma z..ebiście dużo czasu. Co do stylu to podróbka Zakopca i totalna kicha. Tradycji Gór Olbrzymich wszyscy się boją bo pachnie im to rewizjonizmem i ziomkowcami. A teraz drobne pytanie: Czym się różnią byli mieszkańcy tych ziem przejeżdżający w sentymentalną podróż (oczywiście wiadomo - odwetowcy!! ) od Polaków jeżdżacych na dawne Kresy -Wilno, Lwów, Żytomierz ?? NICZYM !! Tylko tym, że u nas Niemcy zobaczą swoje stare chałupy lepiej lub gorzej wyremontowane a moi dziadkowie czy rodzice nie zobaczą NIC !! Tam zaorane są całe wsie, miasta i cmentarze, nawet na mapach nie ma śladu !
~he 25-07-2011 18:57
brawo dla pana co napisał mieszkałem .i nigdy więcej co kolego ,total tyrol polski syf
~Redliński 25-07-2011 22:26
Awans Karpacza coś mi przypomina , poczytajcie moje dzieło "Awans". To bardzo pouczająca lektura nie tylko dla Karpacza , ale i dla innych miejscowości w waszym regionie ,szczególnie w Karkonoszach. A miało być ekologicznie i inaczej niż gdzie indziej. Oj głupki wy głupki ,w pogoni za kasą wszystko zrujnujecie !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Zamknięta droga Chomontowa

60 rund na 60 lat miasta  

Odpust na Śnieżce

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
513
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%