MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mieszkańcy zrobili plac zabaw, ale nie ma na wyposażenie. Władza pomoże?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 czerwca 2012, 8:06
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2012, 8:13
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
12 tys. głosów oddano w ubiegłym roku na budowę placu zabaw w Cieplicach przy ul. Malinnik w ogólnopolskim konkursie Nivea na doposażenie placów zabaw. – Nie udało się wygrać, jednak myśleliśmy, że tak duży sukces ułatwi nam zdobycie dotacji z Urzędu Miasta na wyposażenie placu zabaw w profesjonalne urządzenia. Niestety, nie ma pieniędzy w budżecie miasta na takie inicjatywy – powiedział Michał Michalski, mieszkaniec ul. Malinnik.

Mieszkańcy w ubiegłym roku sami zgłosili się do konkursu Nivea, zajęli się kampanią informacyjną nie tylko w swoim osiedlu czy w Cieplicach, ale w całej Kotlinie Jeleniogórskiej m.in. poprzez regionalne media, w tym portal i gazetę Jelonka.com.

- W konkursie Nivea, w którym można było wygrać sprzęt, by wyposażyć plac zabaw, zajęliśmy najlepsze miejsce w Jeleniej Górze. Ponad 12 tys. głosów oddano na plac znajdujący się przy ul. Malinnik. Nie udało się wygrać, ale sami zaczęliśmy budować plac zabaw dla naszych dzieci – mówił Michał Michalski.

Mieszkańcy kupili też bramkę do gry w piłkę nożną, kosz do koszykówki, zrobili z opon „małpi gaj”. - Chcielibyśmy wyposażyć ten plac w profesjonalne urządzenia, ale na to potrzeba pieniędzy. Dzieci czekają na huśtawki, zjeżdżalnie, wieżę lub park linowy. A to koszt od 8 tys. zł. wzwyż, w zależności od wyposażenia. Prosiliśmy o pomoc miasto, ale na odmówiono - podkreśla Michał Michalski.

- Teraz z placu zabaw korzysta około 20 dzieci i pojawiają się kolejne, bo w okolicy nie ma takiego miejsca do zabawy. Ponadto powstają dwa nowe bloki mieszkalne, więc liczba maluchów będzie rosnąć - podkreślają mieszkańcy.
Jeleniogórski radny Józef Gajewski zainteresował się sprawą. – Cieszę się, że powstała taka inicjatywa społeczna, dzięki której mieszkańcy zgłosili swoje osiedle do ogólnopolskiego konkursu. Po porażce na własną rękę wykonali elementy do zabawy dla dzieci. Chętnie zobaczę plac zabaw i postaram się pomóc – powiedział.
Takie spotkanie planowane jest w przyszłym tygodniu. Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karpacz już w świątecznej szacie

Na Kilińskiego bezpieczniej

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 30-06-2012 9:59
Władza ma was gdzieś, sami sobie kupcie zabawki, ha ha ha.
opera-mini.nеt 30-06-2012 10:01
Dzieci niech jadą autobusem pod "baniaki", pobawić się w fontannie, a do tego są w mieście tablety zamontowane w blaszanych obudowach-może też się bawić i to chyba bez pieniędzy. :-)
~ 30-06-2012 10:31
12 tyś podpisów to niech każdy kto podpisał dołoży przysłowiową ZŁOTÓWKĘ i będziecie mieli 12 tyś na wyposażenie P R O S T E
~żal 30-06-2012 11:23
Malinnik to chyba dzielnica w której mieszka (lub w najblizszej okolicy) nasz miłościwie panujący. Jak urodzi się jemu wnuczek lub wnuczka to może pomyśli o placu zabaw. Wtedy będzie taka potrzeba i znajdą się pieniądze.
~jeleniogórzanka00000 30-06-2012 12:04
w całym mieście brak jest miejsca do zabawy dla dzieci, da się zauważyć że np w niedziele jakby się chciało iść z dzieckiem pograć w piłkę to nawet otwartego boiska nie ma! owszem popołudniu otworzą ale wtedy już idą grupy grać. ta jelenia jest żenująca!! na głupią fontannę przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic znalazły się pieniądze a na place zabaw nie-masakra!
~hmmmmmmmmmm 30-06-2012 12:21
pfff a poco wam plac zabaw jak itak dzieci niema!! cos was chyba poj...alo, nie jeste rassista ale widocznie nasza biala rassa wygina powoli... zobaczcie tylko ile emeyrytow?gdzie ta mlodiez?gdzie te dzieci??
~nommm 30-06-2012 12:22
lepiej zeby biedronki zbudowali!!!!!
Nοstradamus 30-06-2012 13:08
Gajewski mieszka w Jagniątkowie, tak więc zarzuty że robi coś "pod siebie" są chybione. Ale może Pan Gajewski zamiast forsować budowę boiska za 600 tys. zł w Jagniątkowie zrezygnuje z tego durnego pomysłu i z tej puli kupi dzieciakom to zabawki? Boiska w JG stoją w większości puste, tego przy Tetmajera w Sobieszowie nikt nie chce, nawet za darmo, mimo że ma dużą płytę i dobrą trawę. W Jeleniej Górze PIŁKA NOŻNA nie jest kompletnie popularna, tutaj dzieciaki chcą SKATEPARKÓW i innych nowoczesnych pomysłów. Piłka nożna to nie sport, to potężny biznes i tak on się kojarzy dzieciakom. W Jeleniej Górze żadna szkołą nie ma sprzętu do narciarstwa zjazdowego!!! Stolica Karkonoszy OD SIEDMIU BOLEŚCI!!!
~PawelJG 30-06-2012 13:59
Niech Pan prezydent zrezygnuje z fajewerków na otwarcie obwodnicy i niech da te pieniądze na plac zabaw Będzie to bardziej mądre
~nooooooooooo 30-06-2012 14:09
Co was poroabalo?obwodnica musi byc!! Karzde dobrze funkcjonujne Miasto ma Obwodnice!! A wy sie dopierdzielacie do Obwodnicy!? do roboty i nie narzekac!!!bo na emeryture nie zarobicie!!! PessimiscI!! tylko z okien umiecie sie ogladac a dupy nie ruszycie zeby se podworko posprzatac lenie!
~trolololol 30-06-2012 14:13
"W przyszłości ma tamtędy prowadzić drugi etap obwodnicy południowej, na razie zostanie wybudowana mniejsza droga." U nas jak zwykle półśrodki. Czy nie lepiej od razu zaplanować cały przebieg przyszłej obwodnicy z projektami budowlanymi włącznie a następnie realizować mniejsze etapy, ale jednak zmierzające do jakiegoś finalnego przedsięwzięcia. To co zrobiono z planowanej kiedyś rzeczywistej obwodnicy południowej zakrawa o kpinę. Uważam, że Pan Papaj, czy przede wszystkim Wandzel powinni trochę pojeździć po Polsce, by zorientować się, jak powinno budować się drogi... Jeżeli już mają budować "mniejszą drogę", to czy nie lepiej zbudować np. jedną jezdnię, ale zaplanować dwujezdniową drogę po dwa pasy w każdym kierunku. Moim zdaniem powinniśmy jak najszybciej pozbyć się indolentów z MZDiM i p
~trololol2222 30-06-2012 14:15
i postawić na kogoś młodszego, wykształconego, z odpowiednią wizją, kogoś kto wreszcie zatroszczy się przede wszystkim o stworzenie dobrych spójnych kompleksowych planów, a następnie małymi kroczkami je realizował.
~12sqandal 30-06-2012 15:13
naiwniacy Ci mieszkAńcy zbudowali pl;ac zabaw bez wyposażenia , ratusz biedny więc nie liczcie na dotacje a zresztą czy tu jest jakaś szansa na plac zabaw i dla kogo , dzieci coraz mniej ,państwo się do tego przyczyniło i dalej przyczynia i tyle
MAŁY1117 30-06-2012 15:29
Plac zbaw piękna sprawa,dzieci się bawią do wieczora a potem......integracja rodziców z gwiazdą osiedla panią przedszkolankom;-)
~gwiazda 30-06-2012 15:52
Jesteśmy mieszkancami oiedla przy ul.Dworcowej przy tzw.garbatym mostku w Cieplicach.Również czekamy na pomoc w budowie placu zabaw dla dzieci,dodam że w tym miejscu kilkanaście lat temu znajdował się plac,na którym my dorośli się bawiliśmy,teraz na pomoc czekają nasze dzieci.Na naszym osiedlu jest grupa ok35 dzieci,które nie mają gdzie się podziać,nie mają również gdzie grać w piłkę,ponieważ na boisku przy ul.Cichej wybudowano domki jednorodzinne.My rodzice jesteśmy chętni do pomocy,ale bez wsparcia Pana Prezydenta,i Pana Józefa Gajewskiego nie damy sobie rady.Bardzo prosimy pomóżcie.
~ 30-06-2012 16:02
powtarzam każdy kto podpisał listę niech da 1 PLZ i kasa będzie , chyba że lista sfałszowana tz podpisy, mieszkam na Malinniku i nikt u nas nie był z taką listą
~ 30-06-2012 16:50
16:02 ma rację ludzie czy złotówka to na prawdę tak dużo zróbcie czasem coś sami , czasem postawa roszczeniowa jest słuszna ALE NIE W TYM PRZYPADKU
~do 16:02 30-06-2012 17:04
Bo nie było fizycznie listy, głosy oddawało się na stronie internetowej
~ 30-06-2012 22:32
na kiego h.. uja rodzić dzieci jak nie ma pracy, ha ha, rządzący do h,,, nie podobni, chory kraj
~mr,complex 30-06-2012 22:34
sami sobie zbudujcie za własne pieniądze a od ratuszowej kasy wara!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocyklowe Karkonosze dzieciom

Kiermasz świąteczny u "Krasnala Hałabały"

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
867
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%