MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Mieszkańcy ul. Widok (wreszcie) mogą odetchnąć

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 marca 2015, 14:26
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2015, 8:24
Autor: Red
Fot. Angela
Remont tej jeleniogórskiej ulicy nie zostanie przerwany. Za trzecim „podejściem” jeleniogórscy radni z Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zgodzili się na przesunięcie budżetowych pieniędzy, niezbędnych do skończenia robót na Widoku. „Szarpanina” o te pieniądze trwała od ok. dwóch miesięcy.

Na miejskiej sesji, która odbyła się 17 marca sprawa ul. Widok znowu wróciła. Tym razem radni z nieoficjalnej koalicji PO-PiS „zmiękli” i wyrazili zgodę na dofinansowanie robót, których nie było w kosztorysie. Początkowo „szło” o 800 tys. zł, ale teraz, na wniosek prezydenta miasta, ta kwota została zmniejszona do 720 tys. zł. Natomiast za 80 tys. zł zostanie wykonany tymczasowy przejazd między ulicami Małcużyńskiego i Paderewskiego.

Co było powodem zmiany decyzji radnych? W głosie klubowym wyjaśnił to Piotr Miedziński (PO). – Nasze wcześniejsze stanowisko nie było głosowaniem przeciw tej inwestycji, ale działaniem o głęboko merytorycznym podłożu. Chodziło o wyjaśnienie nieprawidłowości i ustalenie, gdzie wystąpił błąd. Doprowadziliśmy do tego, że prezydent rozpoczął kontrolę w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów. Szczegółową kontrolę w tej jednostce, głównie pod kątem prowadzonych inwestycji, przeprowadzi też Komisja Rewizyjna. Dlatego dzisiaj z czystym sumieniem możemy zagłosować za przesunięciem pieniędzy w budżecie na przebudowę ulicy Widok – mówił.

Przypomnijmy. Podczas przeglądu kanalizacji deszczowej przed planowanym remontem ul. Widok okazało się, że jest ona fragmentami niedrożna i wymaga wymiany. Tego zadania w projekcie nie było, więc prezydent Marcin Zawiła zwrócił się do rady, żeby zgodziła się przesunąć w budżecie pieniądze na ten cel.

To wywołało burzę na tamtejszej sesji. Radni chcieli wiedzieć, dlaczego sprawa uszkodzonej „deszczówki” wychodzi dopiero na tym etapie i kto jest winny, że nie sprawdzono jej odpowiednio wcześnie. Zażądali kontroli i ustalenia winnego. Prezydent to obiecał, radni jednak głosami PO-PiS nie wyrazili zgody na przesunięcie budżetowych pieniędzy, mimo że wiceprezydent Jerzy Łużniak informował o grożących miastu wysokich karach umownych za przerwanie robót. – A kończenie tych prac bez przebudowy kanalizacji deszczowej, to wyrzucanie pieniędzy w błoto – przekonywał.

Stanowiska radnych PO-PiS nie zmieniły kolejne sesje, w tym jedna nadzwyczajna. Przekonywali, że nie jest ich zamiarem szkodzenie mieszkańcom i twardo stali przy swoim. Aż do teraz. Mieszkańcy ul. Widok doczekają się wygodnego traktu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie leczenia po zawale

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Przetarg na kolejną stację

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ff 17-03-2015 14:40
Drzymały Drzymały Drzymały Drzymały kiedy?????????
~widok mieszk 17-03-2015 14:59
bo głupota radnych PO -PIS nie zna granic lepiej dołożyć za rok za zerwanie i położenie nowego asfaltu plus te 800 tys - to było by wg nich bardziej ekonomiczne z punktu widzenia miasta i jego mieszkańców. Nie działajcie na szkodę mieszkańców
~Krzysztof 44 17-03-2015 16:28
I po co był ten cały cyrk z blokowaniem koniecznych prac?Chyba tylko po to aby wykazać się zupełnym brakiem rozsądku i pełnią" partyjnej czujności",bo tak jak na Wojewódzkiej prace mogłyby już się toczyć.Mam nadzieję,że mieszkańcy ul.Widok będą tych radnych dobrze wspominać.
~gluś 17-03-2015 17:22
remont niestety trzeba dokończyć a kwestia rozliczenia osób odpowiedzialnych i ew. odzyskania pieniędzy nie powinny w tym przeszkadzać, wiadomo sprawy takie są przecież długotrwałe
~Bambo 17-03-2015 17:46
ES LIEBE SOCJALICZESKIJ KOLEIEKTIW.... Trzeba było dalej kontynuować a brakorobów skarcić później.... Najlepiej finansowo (personalnie).... To takie proste.... W systemie demokratycznym zajęło to ze 2 miesiące. Panowie radni rozpinajcie umysł tak często jak rozporek!!!
~jeronimo 17-03-2015 18:42
hehe, mieszkańcy wiedzą, czyja to zasługa... kilka podpisów i blady strach padł na radnych - bezradnych w starciu z potencjalnym elektoratem :)
~w13 17-03-2015 20:56
skąd nasze miasto może nie takie duże ale jednak z swoją piękna historią wzięło takiego radnego jak miedziński który myśli ze jest mądry i ważny..
~Iwo 18-03-2015 6:38
Teraz trzeba rozliczyć winnych za bezmyślne lub propagandowe rozpoczęcie prac, aby zdążyć na kilka dni przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi !!!
~co to jest? 18-03-2015 8:27
No i poszło 720tys. lekką ręką. Ale w porównaniu z fontanną na Wolności to i tak lepiej wydane pieniądze - choć bezmyślnie. Gdzie przetarg na roboty dodatkowe.
~ 18-03-2015 9:30
Na Drzymały nie ma domków jedno rodzinnych
~SPACEROWICZ 18-03-2015 17:59
A gdzie ulica Wyczółkowskiego!?. Obiecano już dawno. Proszę zobaczyć jak się jeździ po tej ulicy. Autobusy MZK szorują asfalt przy byle nierówności a osobówką to trzeba b. dobrze mieć dopięte pasy żeby nie uderzyć głową w sufit auta.
~współwinny 24-03-2015 22:25
Winny jest deszcz, bo jakby nie padał to by się ka...lizacja nie zatkała. Jak coś trzeba naprawić i nikt tego nie przewidział, to kto jest winny usterki? Ten kto zepsuł czy ten co nie przewidział? Oddaj samochód do naprawy i każ mechanikowi płacić za to co musi naprawić, a o czym nie wiedział - puste, wybrane przez nas łby. Zmienić ordynację wyborczą, niech reprezentują nas osoby a nie partyjne betony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Czyżby Andrzej Duda?

Powstanie obwodnica Kaczorowa

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
612
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%