MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mieszkańcy Osiedla Czarne integrowali się

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 12:55
Aktualizacja: 12:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Drugi rok z rzędu (po kilkuletniej przerwie) mieszkańcy Osiedla Czarne, których jest coraz więcej – integrowali się podczas festynu parafialnego organizowanego przy współudziale Miasta Jeleniej Góry. Gwiazdą imprezy była Ania Waraszko – wokalistka z Piechowic, przed którą wrota do kariery stoją szerokim otworem.

W trakcie festynu można było zapoznać się ze sprzętem i działalnością Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, spółek miejskich: Termy Cieplickie, MZK, MPGK, Wodnik czy służb takich jak Karkonoska Grupa GOPR, Straż Miejska, Policja, WOPR, Straż Pożarna i Straż Graniczna.

Organizatorzy przyznają, że od wielu lat Osiedle Czarne rozkwita i coraz więcej osób przenosi się w tę część Jeleniej Góry. - Chcemy, żeby tu była możliwość oderwania się od miejskich hałasów, spokojne życie. Po intensywnej pracy można tu przyjechać i odpocząć – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – mieszkańca Osiedla Czarne.

Przy tego typu imprezach największą popularnością cieszą się loterie fantowe – podobnie było i tym razem – losy, z których dochód przeznaczony zostanie na cele parafialne rozeszły się bardzo szybko, a dzięki wsparciu sponsorów do wygrania było wiele ciekawych nagród.

Na scenie oprócz Ani Waraszko z zespołem wystąpiły dzieci z różnych jeleniogórskich placówek, był też Kabaret Paka oraz wiele innych atrakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Boże Ciało 2019

Czy obwodnica polepszyła życie mieszkańcom Maciejowej?  

Zobacz wnętrza Teatru Norwida

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~x 5-06-2017 13:04
Dobrze że są jeszcze ludzie którym udaje się oderwać od komputera/TV i wyjść z domu.Coraz mniej takich.
~Tosia 11 5-06-2017 15:55
Super sprawa! Tak trzymać
~wydojonyprzezsądynauslugach PO 5-06-2017 21:29
Kto z kim się integrował? Władza z płatnikiem podatku(niewolnikiem) z jego pieniędzy? Szachermacher przed przyszłymi wyborami bez wyborców PO,?!Ale my to znamy dlatego nas tam nie było !!!
~ 6-06-2017 1:16
"Po intensywnej pracy można tu przyjechać i odpocząć – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – mieszkańca Osiedla Czarne." Z tej wypowiedzi wynika, że mieszkańcem Osiedla Czarne jest Prezydent Miasta... a on mieszka w cieplicach. Redagujcie te teksty, które wrzucacie na stronę, bo jak dla mnie to jest wstyd. Pozdrawiam...
~bąki 6-06-2017 10:21
czyżby ten z 21 fotki szukał bączków w tylnych kieszeniach do podładowania hybrydy .Przepraszam .Może pomagał ulecieć bączkowi na wolność .Nie wnikam jego wola.Pełny szacun panie J.Przyroda najważniejsza.....Jak wyszkolony to polata i wróci.Bez obaw.Niektórzy to się nawet muchy boją.
~Pińcet plus 11-06-2017 21:01
Surowiak jak zwykle powinien leżeć plackiem przed księdzem z różańcem w ręce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstają kolejne plany (zagospodarowania)

Ślisko w Termach?

Rondo prawie gotowe

Andrzejewska i portrety

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1289
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%