MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Mieszkańcy: odpady medyczne pod naszymi oknami

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 lipca 2014, 6:09
Aktualizacja: Środa, 9 lipca 2014, 7:21
Autor: Angela
Fot. agrzywacz
– Od roku walczymy o zmianę lokalizacji składowiska odpadów niebezpiecznych i medycznych prowadzonego przez firmę Eko–Trans przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze. Zaledwie 13 m od moich okien w kontenerach leżą odpady zawierające fragmenty tkanki ludzkiej i zwierzęcej oraz krwi, co zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu mieszkających w pobliżu ludzi – mówi Leszek Korzeniewski. – Nie ma tam żadnego zagrożenia, a wszystko jest dobrze zabezpieczone i przechowywane zgodnie z przepisami – odpowiada przedsiębiorca. Do sprawy włączył się zastępca prezydenta miasta i radny.

Firma Eko- Trans swoją działalność polegającą na odbieraniu od małych gabinetów weterynaryjnych i medycznych (w tym dentystycznych, okulistycznych i internistycznych) prowadzi od sześciu lat. Odpady niebezpieczne i medyczne składuje przy ul. Spółdzielczej 10 od stycznia br. Działalność jest prowadzona na terenie dzierżawionym przez przedsiębiorcę od firmy Ekomel. Protesty mieszkańców, dotyczące składowania odpadów w tym miejscu zaczęły się już w połowie minionego roku.

- W maju minionego roku złożyliśmy pismo w urzędzie miasta w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, w którym wyraziliśmy swój kategoryczny sprzeciw przeciwko składowaniu jakichkolwiek odpadów niebezpiecznych, a zwłaszcza odpadów medycznych w tak bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych – mówi Leszek Korzeniowski. - Przytoczyliśmy 32 gabinety lekarskie i przychodnie (tylko 32 bo wszystkie nie sposób było wymienić ), z którymi współpracuje spółka Eko-Trans odbierając od nich odpady medyczne i weterynaryjne. Zwróciliśmy uwagę, że odpady te zawierają fragmenty tkanki ludzkiej i zwierzęcej oraz krwi, co powoduje namnażanie się w nich bakterii i wirusów zagrażających nie tylko zdrowiu ale i życiu mieszkających w pobliżu ludzi. W ostatnim zdaniu pisma prosiliśmy o sprawdzenie zawartości kontenera, który już półtora roku temu bez żadnych zezwoleń stał w wyznaczonym miejscu w Jeleniej Górze ul. Spółdzielcza 10 w miejscu przewidzianym dla kontenera izotermy. Planowane przez Eko-trans przedsięwzięcie nie uzyskało zgody. Prezydent Miasta Jeleniej Góry pismem z dnia 01 lipca 2013r. odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie magazynu – posadowienie kontenera izotermy na odpady niebezpieczne na terenie działki nr 207 w Jeleniej Górze – tłumaczy mieszkaniec.

Niezależnie od tej decyzji przedsiębiorca uzyskał zezwolenie na prowadzenie takiej działalności w tym miejscu. Wydał je Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

- Zgodę na składowanie tych odpadów - po kontroli przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i stwierdzeniu, że spełniam wszystkie wytyczne ustawy - otrzymałem już w grudniu 2013 roku. Składowanie odpadów rozpocząłem dopiero od stycznia br. – mówi Piotr Sztelmach. – Wszystko jest dobrze zabezpieczone. Odpady medyczne pakowane są w czerwone worki. Mamy dwie lodówki na dwa różne rodzaje odpadów oraz kontener, również zgodny z wszystkimi wytycznymi. Współpracujemy z małymi gabinetami, od których większe firmy nie chciały odbierać tych drobiazgów. Są to waciki, jakieś drobne rzeczy, bo co za odpady medyczne może mieć gabinet okulistyczny czy dentystyczny. Co ważne, nie odbieramy żadnych ludzkich części ciała np. z zabiegów czy amputacji . Każdy worek jest dokładnie oznakowany: skąd są odpady, ile ich jest, kiedy były pakowane i jaki mają kod. Również samochody do przewożenia odpadów spełniają wszystkie wytyczne. Temu panu, który cały czas nasyła na nas kontrole, nic nie pasuje. Już raz nasłał nam sanepid. Wizja lokalna wykazała, że nie ma żadnych nieprawidłowości. Ja nie mam nic do ukrycia – dodaje Piotr Sztelmach.

Po wizycie Leszka Korzeniowskiego wraz z radnym Krzysztofem Kroczakiem w Urzędzie Miejskim, zastępca prezydenta Jerzy Łużniak zapowiedział, że będzie rozmawiał z przedsiębiorcą na temat zmiany lokalizacji. Wiceszef miasta przyznaje, że obecna lokalizacja składowiska może budzić emocje i zastrzeżenia.

- Urząd Miejski w Jeleniej Górze wydał decyzję odmowną na składowanie odpadów w tym miejscu, a jedynie pozytywną decyzję dla transportowania tych odpadów – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Po zmianie przepisów przedsiębiorca otrzymał jednak zgodę na składowanie wydaną przez Urząd Marszałkowski. My ze swojej strony możemy zlecić kontrolę przez sanepid w tym miejscu i rozmawiać z przedsiębiorcą na temat zmiany lokalizacji. I to zrobimy. Zwrócimy się również do Urzędu Marszałkowskiego o ponowne rozpatrzenie swojej decyzji, bo naszym zdaniem takie składowisko powinno być z dala od terenów zamieszkałych – dodaje J. Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Co ze spółką Sanikom?

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~ 8-07-2014 7:27
https://maps.google.pl/maps?rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7SAVE_plPL504&gfe_rd=cr&gws_rd=ssl&q=sp%C3%B3%C5%82dzielcza+jelenia+g%C3%B3ra&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x470ede6ad943dddb:0xd21880041ec7514e,Sp%C3%B3%C5%82dzielcza,+Jelenia+G%C3%B3ra&gl=pl&sa=X&ei=lXm7U5DWDamj0QWbvICYAw&ved=0CBUQ8gEoADAA
~KRECIK 8-07-2014 8:15
W jakiej odległości powinny znajdować sie kontenery kubly na śmieci od okien? Ktoś wie?
~anonim777 8-07-2014 8:58
To taka mala bomba epidemiologiczna . NIC się nie STAŁO!Dopiero będzie krzyk i lament jak przez błąd nastąpi epidemia. Czytacie ,słuchacie wiadomości na temat zapalenia opon mózgowych na Podlasiu,jeszcze nie wykryto przyczyn.Jak długo TOTO tam lezy zaczym trafi do spalarni /prawdopodobnie w Poznaniu/
~ 8-07-2014 9:47
Przecież to niedaleko mnie, trzeba powiedzieć chłopakom z okolic, to szybko zrobią porządek.
~mieszkanka 8-07-2014 10:35
Pewnie ludzie pozamykajmy wszystkie fabryki, huty, bo trują powietrze, którym oddychamy; warsztaty samochodowe, stacje benzynowe, myjnie samochodowe itp., bo trują glebę, z której mamy plony; laboratoria chemiczne, medyczne, lakiernie, zakłady kosmetyczno-fryzjerskie, bo dolewają do ka...lizacji różne świństwa, a jeszcze większymi świństwami później się to neutralizuje w oczyszczalniach, nie mówiąc o chemikaliach, którymi jest uzdatniana woda do spożycia. Pozamykajmy to wszystko w jasną ..., a później zastanawiajmy się czemu ludzie muszą wyjeżdżać za chlebem do innych krajów! Zawsze i w każdej dziedzinie znajdzie się malkontent, taka nasza cecha narodowa. Gdyby przedsiębiorca miał coś na sumieniu, to nie wypowiadałby się na łamach lokalnej prasy.
~ 8-07-2014 10:43
Cyt. "zastępca prezydenta Jerzy Łużniak zapowiedział, że będzie rozmawiał z przedsiębiorcom" chyba przedsiębiorcą .... jak słyszom tak piszom ;-)
~ludzie!! 8-07-2014 10:47
Rozmawiał z "przedsiębiorcom"!!!!!!!! Czy ktoś tu koryguje ortografy? Mogę się zatrudnić do pomocy! Ludzie, to wstyd!
~x wy 8-07-2014 10:50
A czy Pan Leszek widział te fragmenty tkanki ludzkiej i zwierzęcej?na własne oczy?
~x wy 8-07-2014 10:55
A czy Pan Leszek widział te fragmenty tkanki ludzkiej i zwierzęcej?na własne oczy?
~Przerzutka 8-07-2014 11:03
P.Korzeniewski - kolejny nawiedzony "ekolog". Zawraca gitarę urzędnikom. Dostał gość pozwolenie, sprawdzono wszystko należycie, dokumentuje swoja działalność , przechowuje zgodnie z przepisami, sterylnie w specjalnych opakowaniach - to o co sie czepiać.Lepiej gdyby wywoził w las ??? W Wiedniu spalarnia śmieci jest w samym centrum miasta i nikimu to nie przeszkadza. Ale zaścianek i zacofanie.
~Donek 8-07-2014 11:07
Niech lepiej Leszek przejdzie się po Zabobrzu i zobaczy jak śmierdzą odpady bio w koszach usytuowanych 5 metrów od budynku mieszkalnego! Tu jest dopiero zagrożenie!
~mieszkanka 8-07-2014 11:21
Z opublikowanych zdjęć wynika tylko, że w różnych porach dnia i roku pod kontener podjeżdżają oznakowane samochody tej firmy, samochód z odpadami jest dodatkowo zaizolowany od środka, a kontener posiada system chłodzący (niebieskie rury).
~Łapa Bozi 8-07-2014 11:26
08-07-2014 08:15 | ~KRECIK | [usuńcie ten wpis] *.t-mobile.pl (213.158.*.*) W jakiej odległości powinny znajdować sie kontenery kubly na śmieci od okien? Ktoś wie? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Jasne że wiem. W takiej, żebym mógł wysypać śmieci do kubłów przez okno, nie zapaskudzając przy tym otoczenia. Proste? A jakie logiczne...
~ 8-07-2014 11:29
Może pan S... u siebie na Wyczółkowskiego zacznie te odpady składować? Kiedyś miał kwiaciarnie ...pachnący interes.. teraz wręcz przeciwnie.......
~oko 8-07-2014 11:30
nastepni zlodzieje za pozwoleniem po - syf do kwadratu ...... kase wezma za odpady potem bankrutctwo a potem miasto zaplaci za usunieicie tego BRAWO pierwszy milion TRZEBA UKRASC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do P Piotra 8-07-2014 11:53
Panie Piotrze ja sie nie dziwie ze ma Pan problem z jakim "eko" z...bem! kto madry stawia konterner w takim miejscu... trzeba bylo kupic kawalek dzialki na obrzezach miasta lub dogadac sie z jakims rolnikiem, odgrodzic kawalek terenu, dac panele aby nie bylo widac co sie dzieje w srodku, postawic te kontenery i po klopocie... wynik tego taki ze teraz bedzie pan mial kontrole i problemy przez z...ba...
~Europejczyk 8-07-2014 12:37
@ mieszkanka. "kontener posiada system chłodzący (niebieskie rury)." Przecież to są rury do wody, nigdzie nie podłączone, w ogóle obok jest jakieś składowisko "złomu". Jeżeli faktycznie kontener jest chłodzony, to faktycznie są tam odpadki niebezpieczne, a sanepid lubi brać koperty. Co może być z gabinetów lekarskich? Tylko jakaś zaraza. Precz z tym na tereny wyludnione!!! Ekomel? Tam też takie wałki przerabiano, że strach wspominać... Z udziałem urzędników miejskich.
~odpady 8-07-2014 12:40
po pierwsze nie składowanie a magazynowanie odpadów prowadzi Pan Piotr, a to jest różnica.
~do oko 8-07-2014 12:42
"Firma Eko-trans swoją działalność(...) prowadzi od sześciu lat." więc na jakiej podstawie mówisz o bankructwie?
~do oko 8-07-2014 13:04
"Firma Eko-trans swoją działalność(...) prowadzi od sześciu lat." więc na jakiej podstawie mówisz o bankructwie?
~słyszałem 8-07-2014 13:34
Z Panem z za płotu zawsze są przeboje, zapraszam jakiegoś odważnego do wydzierżawienia terenu obok płotu. Poprzedni nie wytrzymał chyba dłużej niż rok. Wtedy to chyba ciężarówki były śmiertelnym zagrożeniem.
~HTC 8-07-2014 13:43
Idiota nie mający co robić więc szuka dziury w całym!!! Jak mu nie pasuje to niech się przeprowadzi!
~ 8-07-2014 14:32
Super sprawa. Kolo sie zamyka. Pieski i kotki zabobrzanskie (panskie albo i bezpanskie) rozdrapia wory ze szczatkami szpitalnymi (HIV? zoltaczka typu C? gruzlicze wycinki pluc? macice zraczale lub zarazone HPV ?) i sobie pozeruja. Przyjda do domku i panci dadza "buziaka" (=pies im morde lizal). Pancia sie zarazi i zejdzie. Naturalna selekcja po polsku.
~Ałtor 8-07-2014 14:55
porządek to chłopaki mogą sobie zrobić u siebie w pokoiku, inaczej tato wpi3r0l spuści i taki finał będzie
~mieszkanka 8-07-2014 15:02
@Europejczyk. System chłodzący, bo tak nakazują przepisy. Szybciej można coś złapać w poczekalni u lekarza niż w prawidłowo użytkowanym kontenerze na odpady. Więc do lekarza też lepiej nie chodzić, bo to "tylko jakaś zaraza", i o jakich "terenach wyludnionych" mówimy skoro zgodnie planem zagospodarowania przestrzennego osławiony kontener znajduje się na "terenach aktywności gospodarczej"!
~ 8-07-2014 15:07
@Europejczyk. Najbardziej znanym i powszechnym środkiem chłodzącym jest właśnie woda.
~ 8-07-2014 15:15
@Europejczyk. Najbardziej znanym i powszechnym środkiem chłodzącym jest właśnie woda.
~Europejczyk 8-07-2014 15:49
Wodą to Ty możesz schładzać wiertło by się nie przegrzało, nawet silniki samochodów nie są chłodzone wodą, do przechowywania skażonych odpadków potrzebne są chłodnie zasilane najczęściej amoniakiem a w przemyśle do chłodzenia elementów pracujących w wysokiej temperaturze często używa się wodoru.
~anonim777 8-07-2014 16:56
Wodoru??Chyba Azotu.Oby nie wściekłego!
~lukaszzzzz 8-07-2014 17:22
Ty Europejczyk wymieniaj mi tutaj silniki chlodzone wodorem,czy amoniakiem w autach...Raz,raz...Gdyby kazdy byl takim czlowiekiem i przedsiebiorca jak Piotr ten kraj bylby idealny...Znam tego czlowieka i pajacyku,ktory piszesz , ze pachnacy interes zostal zamkniety to sie gleboko myslisz:))Robia do dzisiaj najladniejsze bukiety w Jeleniej...Co do Pana ,ktory czepia sie kontenera to moze niech odpowie jakim zagrozeniem dla srodowiska jest on skoro nie potrafi zyc w symbiozie z innymi ludzmil...A moze ,ktoregos z PełO cos boli???Moze biznes jest nie na reke???Hehe...W tym kraju nikomu nic nie moze sie udac, bo go zaraz jakis czlowieczek co nie ma sie czym zajac podpier..li:))A mowia, ze komuna sie skonczyla. Powodzenia Piotrze:)!!!
~Europejczyk 8-07-2014 17:23
http://www.wnp.pl/artykuly/chlodzenie-generatorow-wodorem-korzystne-lecz-niebezpieczne,4493.html
~Tromk 8-07-2014 18:06
Ponoć jest w przygotowaniu petycja odnośnie zakazu pogrzebów na cmentarzach w J.G bo to grozi epidemią>
~pl.,. 8-07-2014 18:44
Taki syf obok zabudowań ,,,jaja normalnie. A co tych wpisów: że ma pozwolenie, że kontener i że super. Kiedyś w Uwadze na TVN był program o spalarni : jak to mieli pozwolenia, certyfikaty itd, a jak było to każdy kto oglądał to wie.
~mieszkanka 8-07-2014 21:33
@Europejczyk. Ja bym na twoim miejscu uważała z takimi artykułami, bo jak już w tytule "korzystne lecz niebezpieczne", to zaraz będzie, że pewnie tym wodorem chcesz ludzi wykurzyć, tak samo jak nasz przedsiębiorca;) ale fakt "w przemyśle do chłodzenia elementów pracujących w wysokiej temperaturze często używa się wodoru", faktem natomiast jest również to, że większość bakterii i wirusów do rozwoju potrzebuje ok 20st, więc aby do tego nie doprowadzić wystarczy obniżyć temp do ok 10st, a biorąc pod uwagę, że kontener jest zaizolowany i ma pewnie z jakieś 20m2, a nasz klimat umiarkowany, obniżenie temp nie jest wyczynem na miarę lotu w kosmos. Jest to w stanie wykonać domowy klimatyzator kupiony w castoramie i nie zasilany wodorem!!
rymcycymcy 8-07-2014 21:37
Bardzo dobrym środkiem chłodzącym jest jeszcze zimny browarek ! :) ...chciałem tylko dodać, żeby jakoś się odnaleźć w tej ciekawej dyskusji ! ;)
~ 8-07-2014 23:04
A MPGK co robi?
~Europejczyk 8-07-2014 23:11
Ty, mieszkanka! Klimatyzatorem z kastoramy, to ty możesz sobie schłodzić pod majtkami. Czytaj uważnie, co napisałem. A tu masz na temat przechowywania tych "bezpiecznych" odpadów: http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m0&ms=&ml=pl&mi=904&mx=0&mt=&my=9&ma=015682 Z tego linku wynika, że zdjęcia są dowodem na pierwszą nieprawidłowość. Sanepid tego nie dopatrzył? No tak, zaślepiła ich koperta. Ciekawe co jeszcze tam można zobaczyć? Albo nie zobaczyć.
~Blądimać 8-07-2014 23:18
A płot zrobił sobie z eternitu.
~ 8-07-2014 23:55
chcieliście świateł na drodze do drexa no to macie za swoje niech wam tych odpadów jeszcze więcej podrzucą
~mieszkanka 9-07-2014 11:28
@Europejczyk. Szanowny Panie, do 1wszej części Pańskiej wypowiedzi nie będę się odnosić, bo jest po prostu żenująca. Jeśli chodzi o 2 część, to to Rozporządzenie jest mi znane, więc link był zbędny, ale po kolei... §1 ust.1 pkt1 nie wiemy, które odpady odbierają; §1 ust.2 pkt1,3 nie dotyczy; §2 nie dotyczy; §3 nie dotyczy, bo mowa o sposobach ZBIERANIA, czyli w przychodniach, szpitalach ect.; §4 na zdj. worki są oznakowane; §5 ust.1 spełniony; §5 ust.2 nie dotyczy; §5 ust.3 pkt1-7 nie wiemy, na zdj. nie widać; §5 ust.4 nie dotyczy; §5 ust.4 nie wiemy; §6 ust.1 przedsiębiorca twierdzi, że nie odbiera tego typu odpadów, co można byłoby sprawdzić, gdyby szanowny sąsiad udostępnił nazwy tych 32 klientów;
~Europejczyk 9-07-2014 11:43
Mieszkanko, samochód nie spełnia wymogów, to jest pewne. jeżeli to jest niezgodne z przepisami, to założę się, że znajdzie się wiecej i ja to znajdę. Zresztą, kiedyś tam była stacja paliw, dlaczego już jej tam nie ma? Bo lali wodę do paliwa, sam musiałem tam robić borutę z tego powodu, znam ludzi co pracowali w ekomelu za darmo, bo im pieniędzy nie wypłacili. Nawet jakiś d...l z ekomelu często gubi amunicję na parkingu, dwa razy znalazłem tam naboje, jeden gazowy i ostry, może to jakas mafia? Mieszkam niedaleko i nie podoba mi się takie składowisko, nawet się nie pytali nikogo o pozwolenie.
~mieszkanka 9-07-2014 11:44
@Europejczyk. §6 ust.2 można spekulować nt. temperatury, ale dowiedziałam się, że odpady są wywożone 30 każdego mca; §6 ust.3 jw.; §6 ust.4 nie wiemy; §7,8,9 nie dotyczy. Są niewiadome w tej sprawie, natomiast uważam, że nie powinno się oskarżać człowieka, który znalazł dla siebie pomysł, a że są to odpady medyczne, to lepiej, żeby nic nie robił. W naszym szpitalu na podłogach korytarzy ciągle walają się pootwierane czerwone worki i jakoś nikt nie oskarża Dyrektora, że chce ludzi wykończyć. Wg ciemnogrodu, który tu Pan prezentuje wszyscy podkładają świnie, dają w łapę, nie można nikomu ufać, itd. Zgodnie z tą logiką, po ostatniej aferze z prof. Chazanem ginekologię powinno się zamknąć. Albo Pan jest po prostu taki, albo ktoś bardzo Pana skrzywdził, ale proszę dać innym żyć i pracować.
~Europejczyk 9-07-2014 11:52
Jak to takie bezpieczne, to czego nie postawi sobie właściciel tego kontenera pod swoim domem? Albo sama przygarnij to do siebie. Nie tak dawno też koło mnie była niebezpieczna substancja, jak się dowiedziałem co może się stać w razie nieszczęścia, to mi włosy się zjeżyły, kto pozwala na narażanie zdrowia i życia mieszkańców? Tamta sprawa też nie przejdzie bokiem, dokumenty są i inne dowody łącznie ze świadkami.
~Europejczyk 9-07-2014 12:03
Ciemnogród? W szpitalu to jest świeże i nie rozmnaża się tak szybko, bo nie ma na to warunków, a tam czego można się spodziewać sądząc po samochodzie? Jak te płyty drewniane zdezynfekujesz? Dlaczego ukryli to gdzieś na tyłach upadajacej firmy czy jak go tam zwał? Gdyby Polska była krajem normalnym i wszystko byłoby solidnie robione, nic bym nie pisał, ale tu nikomu nie wolno ufać, wszyscy robią wałki, oskarż ich, to Cie sami oskarżą, bo nie mogą spokojnie wykonywać swojej brudnej roboty.
~mieszkanka 9-07-2014 14:08
A to przepraszam. Jeżeli nie tylko o magazynowanie chodzi, a jeszcze transportu się czepiamy to §7 ust.1 mówi, że "środki transportu (...) wyłącznie do tego celu"; §7 ust.2 nie dotyczy; §7 ust.3,4,5 uważam za spełnione, bo chyba przedsiębiorca sam siebie by nie narażał wożąc tę "bombę epidemiologiczną", więc ja przy samochodzie nie widzę niezgodności z przepisami, zwłaszcza, że nawet tego samochodu nie widziałam, ale jeśli Pan widział... A jak ktoś ma w domu panele dreniane albo deski to też się tego nie da domyć?! Co do specyfiki działań firmy Ekomel to chyba nie ten wątek, ale proszę sobie spróbować dolać wody do paliwa! Człowiek dzierżawi kawałeczek pod kontener i to, w którym miejscu działki zależy pewnie od dzierżawiącego.
~mieszkanka 9-07-2014 14:25
Gdyby nie pytał o pozwolenie i takowego nie miał, to po pierwszej wzmiance życzliwego sąsiada, pewnie firmę by zamknęli. Chyba że ma Pan problem, że przedsiębiorca nie chodził od domostwa do domostwa w promieniu 15km i nie pytał. Kolejna sprawa to skąd Pan tak świetnie wie, że szpitalne śmieci "są świeże", a te nie?! Skoro w szpitalach "nie ma na to warunków", to skąd np. zakażenia wirusami wątrobowymi u noworodków? Następnie to nie uważam, żeby to było bezpieczne, ale na szczęście jest ktoś taki, kto zajmuje się tym zawodowo i małe przychodnie, te ludzkie i zwierzęce nie wyrzucają śmieci do kubłów po drugiej str ulicy. Nt. miejsca tego, a nie innego, w którym stoi kontener już było, więc nie będę się powtarzać.
~mieszkanka 9-07-2014 14:33
Chcę jeszcze dodać, że na prawdę duże firmy transportują odpady koleją w otwartych wagonach, takich jak na węgiel! "Tamta sprawa też nie przejdzie bokiem, dokumenty są i inne dowody łącznie ze świadkami"... Skoro się Panu nudzi i lubi Pan życie innym uprzykrzać... Ja już kończę tę nierówną walkę, bo brakuje Panu racjonalnych argumentów, więc wyskakuje Pan z Ekomelem, wodorem/azotem, niemożnością dezynfekcji drewna, no i to co najbardziej mnie rozwaliło, czyli chłodzeniem zawartości moich majtek!! Mam nadzieję, że spotka Pan kiedyś ludzi własnego pokroju i chciałam tylko zwyczajnie po ludzku powiedzieć, że bardzo mi Pana szkoda...
~... 13-07-2014 19:25
A co wszystkie miłe panie robią z zużytymi podpaskami, przez cały wieloletni okres zdolności do prokreacji? A cukrzycy ze zużytym w domu sprzętem ? pieluchy zużyte pełne różności? to wszystko ląduje w odpadach komunalnych i jakoś żadne zarazy nie wybuchają...Lata całe te odpady z gabinetów lądowały w komunalnych i jakoś żyjemy. Potem się je paliło w zwykłych piecach i też żyjemy. profesjonalny odbiór to dopiero od tych paru lat, teraz już żaden wyrwany ząb nikomu nie zagrozi śmiercią! Zawsze mam wątpliwości, dając dziecku usuniętego mleczaka pod poduszkę dla wróżki zębuszki- a nuż zaraza jakaś z tego będzie??? no ale odmów tu dziecku...
~1Zbuntowany 16-07-2014 8:53
Słuchaj "podpaska" z tekstu mniemam że jesteś blisko związany z eko-transem ponieważ bardzo się starasz usprawiedliwić pana SZ. w jego przestępczych poczynaniach. Należy zauważyć że odpady, które są tam składowane to zakaźne odpady medyczne a nie jak tu niektórzy pieprzą że na Zabobrza im śmierdzi komunalka. Te odpady nie śmierdzą ale za to bardzo skutecznie zabijają . Proponuję wszystkim , którzy tak gorliwie bronią biednego eko-transu , niech podadzą panu Prezydentowi swoje adresy , Prezydent właśnie szuka miejsca na lokalizację dla tego kontenera.
~niepokorny 16-07-2014 12:08
Przeczytajcie stronę ekotransu zakładka zaufali nam . Tam są przychodnie ,5 weterynarzy , ZOZ-y ,sanatoria , areszt śledczy nawet preparowanie zwierząt. A nam się wmawia że tam nie ma tkanek ! Popytajcie wśród znajomych , który z urzędników J.Góry wskazał to miejsce Marszałkowi we Wrocławiu. Pan SZ w domu wącha kwiatki ze swojej kwiaciarni a my mamy cicho siedzieć i wąchać w dzielnicy tą jego pomysłowość - odpady z ludzi i zwierząt . Może chcą aby nowa " ptasia grypa " wykluła się w J. Górze a .nie w Chinach.
~zdenerwowany 22-07-2014 11:08
Dobrze, że mamy w Jeleniej Górze tylu ekspertów w dziedzinie składowania odpadów! Jakie konkretne argumenty ma pan Korzeniowski? Jakie dowody na przewożenie odpadów niebezpiecznych czy jakichkolwiek, które nie powinny się tam znajdować? Wszelkie normy w działalnościach tej kategorii są bardzo restrykcyjne, a żadne kontrole nie wykazały jakichkolwiek nieprawidłowości - ale co z tego, że ludzie, którzy się na tym znają i zajmują się na co dzień kontrolowaniem takich norm wystawili taką, a nie inną opinię, każdy Polak jest przecież wszechwiedzący i zna się na rzeczy lepiej, niż jakikolwiek specjalista. "Nie znam się, to się wypowiem" - na takiej zasadzie działa właśnie cała nagonka na niewinnego człowieka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

"Weekend z deską"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%