MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mieszkańcy Narciarskiej w końcu doczekali się remontu ulicy

Wiadomości: Jelenia Góra/ Jagniątków
Niedziela, 22 czerwca 2014, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 7:49
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Wyłoniono wykonawcę remontu od lat zapomnianej ulicy Narciarskiej w Jagniątkowie. Przetarg wygrało Kółko Rolnicze Siedlęcin, które było jedynym oferentem. Prace mają się tu rozpocząć na dniach, a zakończyć na początku października br.

Remont ul. Narciarskiej, która jest najwyżej położoną drogą w Jeleniej Górze oraz prowadzi do Karkonoskiego Parku Narodowego, zaplanowany był w budżecie miasta na 2012 r. Do tej pory jednak cały czas brakowało pieniędzy na realizację.

– Wówczas radni przegłosowali wniosek i go zatwierdzili, ale prezydent Marcin Zawiła przeniósł pieniądze przeznaczone na remont nawierzchni ul. Narciarskiej na usuwanie szkód powodziowych w Maciejowej, kiedy runął most na ul. Wrocławskiej. Co znaczące w tym samym czasie, przez ulewne deszcze, została zniszczona jeszcze bardziej ul. Narciarska – mówił we wrześniu minionego roku Józef Gajewski.

W końcu się jednak udało. Prace rusza na dniach, a ulica Narciarska będzie miała przede wszystkim nową nawierzchnię od skrzyżowania z ulicą Michałowicką po granicę lasu. Wykonawca zrobi też odwodnienie i nowe oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

200 pieczątek w 24 godziny

Lewica Razem o ochronie zdrowia

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~mm 22-06-2014 10:43
dobrze że prace mają się tu rozpocząć na dniach a nie na miesiącach.
~K.K 22-06-2014 10:48
Przetarg wygrało Kółko Rolnicze Siedlęcin . Nie ma się z czego cieszyć będzie to wielka fuszerka . Popis zrobili 4 lata temu na Spółdzielczej koło Orlenu. i wszystko w temacie .
~~ 22-06-2014 12:54
Lepsza fuszerka niż bagno które jest obecnie...
~... 22-06-2014 15:09
Kółko Rolnicze w Siedlęcinie mimo nazwy jest dobrze przystosowane do prac drogowych w przeciwieństwie do wielu radnych, którzy nazywają się radnymi rady miejskiej, a tak naprawdę są radnymi dawnych przysiółków, czy ulic, a nie całego miasta!!!
~miejscowy 22-06-2014 17:28
A może Karkonoski Park Narodowy sam sobie wyremontuje swoją drogę ? Wywalają pieniądze na brukowanie szlaków w górach (wystarczy popatrzeć co się aktualnie dzieje na Chojniku - koszmar !), na co klną wszyscy turyści, ale zrobić coś przydatnego dla mieszkańców nie potrafi. Wstyd ! To co uprawia KPN to nie jest ochrona tylko niszczenie przyrody !
~do 17:28 23-06-2014 7:48
Po co uprawiać tu politykę:( Narciarska potrzebowała remontu i to od lat - dobrze , że go wykonają. Jeszcze czeka ulica Ogrodowa, która jest w fatalnym stanie. Jeśli chodzi o drogę na Chojnik, to wykonawca porządnie ją wykonuję, tylko jest pytanie - po co na całej drodze było układać kostkę ? W tej chwili droga - szlak, stała się bardzo niefunkcjonalną i niebezpieczną dla korzystających z tej drogi - projektant nie popisał się !!!
~son 23-06-2014 11:12
A co z ulica Pod Chojnikiem w tej sie zapada strach jechac samochodem jest miekko jak gabka jeszcze ktos sobie zrobi krzywde tacy sa projektanci
~miłośnik gór 23-06-2014 22:42
Droga na Chojnik to jedno wielkie nieporozumienie. Kolejny etap "ambitnych" planów dyrektora Raja wybetonowania i wybrukowania całych Karkonoszy. Po szlaku na Śnieżkę, z Kopy na Przełęcz pod Śnieżką, na Szrenicę, trasach narciarskich pod Chojnikiem, na których nigdy nie ma śniegu i wielu innych. Po co tam bruk? Dla turystów najlepsze jest naturalne podłoże, jeśli chodzi o samochody do schroniska to też wystarczyło trochę wyrównać nawierzchnię i bez trudu dałoby się podjechać do schroniska terenówką. Ale co tam, dla obecnej dyrekcji parku najważniejsze to wywalić bezmyślnie miliony, które dostają, a ochrone przyrody jak widać mają gdzieś.
~do 07:48 23-06-2014 23:14
Już my wiemy, jak "porządnie" robi remonty dróg KPN. Na szlaku z Kopy do Śląskiego Domu plastikowa siatka zaczęła wychodzić spod warstwy żwiru na pasie dla wózkarzy już po kilku miesiącach. Jak zrobiono trasy nartorolkowe w Sobieszowie - wszyscy wiemy. Były nawet pokazywane zdjęcia ze świeżo połatanym asfaltem. Zupełny brak rowów odwadniających, garby na asfalcie już po położeniu i efekt łatwy do przewidzenia dla każdego z minimum inteligencji. Szlak na Śnieżkę po remoncie jest bardziej niebezpieczny niż przed, bo łatwo poślizgnąć się na tych pochyłych głazach posypanych żwirkiem, a przy odrobinie szczęścia uderzyć jeszcze głową w nowiutką, lśniącą metalową barierkę. Pozostałe szlaki dla odmiany wybrukowano małymi, ostrymi kamyczkami, po których chodzi się zwyczajnie niewygodnie
~ 23-06-2014 23:17
Cd. ...chodzi się zwyczajnie niewygodnie i turyści schodzą na bok ze szlaku, wydeptując murawy. Na szlaku na Chojnik będzie tak samo, bowiem taki nierówny, gruby bruk jest bardzo niewygodny. Ogólnie jeden wielki bubel. Ktoś w KPN odpowiedzialny za remonty ma dwie lewe ręce, albo sam w ogóle nie chodzi po górach. Albo rzeczywiście chodzi tylko o to, żeby wywalić otrzymane pieniądze, ale już jak to nikogo specjalnie nie obchodzi.
~ 24-06-2014 11:04
Mi na trasie w Sobieszowie najbardziej podobają się przymocowane do drzew materace :-) To jest super trasa dla mam z wózkami, ale na rolki, czy narty to już temat do dyskusji. Szczególnie, że pętli nie ma, a lokalizacja - no cóż kazży wie jaka.
~mieszkaniecc 24-06-2014 15:07
Super trasa dla mieszkańców z psami. Bo tylko im nie przeszkadzają dziury w asfalcie. Za to zdecydowanie przybyło śmieci na północnych zboczach chojnika po otwarciu tych tras. Których teraz nie ma kto sprzątać bo pracownicy parku mają za delikatne ręce. Taki jest główny efekt z otwarcia tych tras.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudno tak żyć!

Inwestycja przy Kruszwickiej jeszcze poczeka?  

Koniec Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych

Janowiczanie liczą na głosy

Koło ratunkowe dla Flory?

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
488
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
5%