MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Mieszkańcy Narciarskiej w końcu doczekali się remontu ulicy

Wiadomości: Jelenia Góra/ Jagniątków
Niedziela, 22 czerwca 2014, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 7:49
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Wyłoniono wykonawcę remontu od lat zapomnianej ulicy Narciarskiej w Jagniątkowie. Przetarg wygrało Kółko Rolnicze Siedlęcin, które było jedynym oferentem. Prace mają się tu rozpocząć na dniach, a zakończyć na początku października br.

Remont ul. Narciarskiej, która jest najwyżej położoną drogą w Jeleniej Górze oraz prowadzi do Karkonoskiego Parku Narodowego, zaplanowany był w budżecie miasta na 2012 r. Do tej pory jednak cały czas brakowało pieniędzy na realizację.

– Wówczas radni przegłosowali wniosek i go zatwierdzili, ale prezydent Marcin Zawiła przeniósł pieniądze przeznaczone na remont nawierzchni ul. Narciarskiej na usuwanie szkód powodziowych w Maciejowej, kiedy runął most na ul. Wrocławskiej. Co znaczące w tym samym czasie, przez ulewne deszcze, została zniszczona jeszcze bardziej ul. Narciarska – mówił we wrześniu minionego roku Józef Gajewski.

W końcu się jednak udało. Prace rusza na dniach, a ulica Narciarska będzie miała przede wszystkim nową nawierzchnię od skrzyżowania z ulicą Michałowicką po granicę lasu. Wykonawca zrobi też odwodnienie i nowe oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~mm 22-06-2014 10:43
dobrze że prace mają się tu rozpocząć na dniach a nie na miesiącach.
~K.K 22-06-2014 10:48
Przetarg wygrało Kółko Rolnicze Siedlęcin . Nie ma się z czego cieszyć będzie to wielka fuszerka . Popis zrobili 4 lata temu na Spółdzielczej koło Orlenu. i wszystko w temacie .
~~ 22-06-2014 12:54
Lepsza fuszerka niż bagno które jest obecnie...
~... 22-06-2014 15:09
Kółko Rolnicze w Siedlęcinie mimo nazwy jest dobrze przystosowane do prac drogowych w przeciwieństwie do wielu radnych, którzy nazywają się radnymi rady miejskiej, a tak naprawdę są radnymi dawnych przysiółków, czy ulic, a nie całego miasta!!!
~miejscowy 22-06-2014 17:28
A może Karkonoski Park Narodowy sam sobie wyremontuje swoją drogę ? Wywalają pieniądze na brukowanie szlaków w górach (wystarczy popatrzeć co się aktualnie dzieje na Chojniku - koszmar !), na co klną wszyscy turyści, ale zrobić coś przydatnego dla mieszkańców nie potrafi. Wstyd ! To co uprawia KPN to nie jest ochrona tylko niszczenie przyrody !
~do 17:28 23-06-2014 7:48
Po co uprawiać tu politykę:( Narciarska potrzebowała remontu i to od lat - dobrze , że go wykonają. Jeszcze czeka ulica Ogrodowa, która jest w fatalnym stanie. Jeśli chodzi o drogę na Chojnik, to wykonawca porządnie ją wykonuję, tylko jest pytanie - po co na całej drodze było układać kostkę ? W tej chwili droga - szlak, stała się bardzo niefunkcjonalną i niebezpieczną dla korzystających z tej drogi - projektant nie popisał się !!!
~son 23-06-2014 11:12
A co z ulica Pod Chojnikiem w tej sie zapada strach jechac samochodem jest miekko jak gabka jeszcze ktos sobie zrobi krzywde tacy sa projektanci
~miłośnik gór 23-06-2014 22:42
Droga na Chojnik to jedno wielkie nieporozumienie. Kolejny etap "ambitnych" planów dyrektora Raja wybetonowania i wybrukowania całych Karkonoszy. Po szlaku na Śnieżkę, z Kopy na Przełęcz pod Śnieżką, na Szrenicę, trasach narciarskich pod Chojnikiem, na których nigdy nie ma śniegu i wielu innych. Po co tam bruk? Dla turystów najlepsze jest naturalne podłoże, jeśli chodzi o samochody do schroniska to też wystarczyło trochę wyrównać nawierzchnię i bez trudu dałoby się podjechać do schroniska terenówką. Ale co tam, dla obecnej dyrekcji parku najważniejsze to wywalić bezmyślnie miliony, które dostają, a ochrone przyrody jak widać mają gdzieś.
~do 07:48 23-06-2014 23:14
Już my wiemy, jak "porządnie" robi remonty dróg KPN. Na szlaku z Kopy do Śląskiego Domu plastikowa siatka zaczęła wychodzić spod warstwy żwiru na pasie dla wózkarzy już po kilku miesiącach. Jak zrobiono trasy nartorolkowe w Sobieszowie - wszyscy wiemy. Były nawet pokazywane zdjęcia ze świeżo połatanym asfaltem. Zupełny brak rowów odwadniających, garby na asfalcie już po położeniu i efekt łatwy do przewidzenia dla każdego z minimum inteligencji. Szlak na Śnieżkę po remoncie jest bardziej niebezpieczny niż przed, bo łatwo poślizgnąć się na tych pochyłych głazach posypanych żwirkiem, a przy odrobinie szczęścia uderzyć jeszcze głową w nowiutką, lśniącą metalową barierkę. Pozostałe szlaki dla odmiany wybrukowano małymi, ostrymi kamyczkami, po których chodzi się zwyczajnie niewygodnie
~ 23-06-2014 23:17
Cd. ...chodzi się zwyczajnie niewygodnie i turyści schodzą na bok ze szlaku, wydeptując murawy. Na szlaku na Chojnik będzie tak samo, bowiem taki nierówny, gruby bruk jest bardzo niewygodny. Ogólnie jeden wielki bubel. Ktoś w KPN odpowiedzialny za remonty ma dwie lewe ręce, albo sam w ogóle nie chodzi po górach. Albo rzeczywiście chodzi tylko o to, żeby wywalić otrzymane pieniądze, ale już jak to nikogo specjalnie nie obchodzi.
~ 24-06-2014 11:04
Mi na trasie w Sobieszowie najbardziej podobają się przymocowane do drzew materace :-) To jest super trasa dla mam z wózkami, ale na rolki, czy narty to już temat do dyskusji. Szczególnie, że pętli nie ma, a lokalizacja - no cóż kazży wie jaka.
~mieszkaniecc 24-06-2014 15:07
Super trasa dla mieszkańców z psami. Bo tylko im nie przeszkadzają dziury w asfalcie. Za to zdecydowanie przybyło śmieci na północnych zboczach chojnika po otwarciu tych tras. Których teraz nie ma kto sprzątać bo pracownicy parku mają za delikatne ręce. Taki jest główny efekt z otwarcia tych tras.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Renowacja Nepomucena

O bezpieczeństwie

Uroczyste posiedzenie

Odkrycia w kościele

Zniknęły kolejne wraki

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
209
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
11%