MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Mieszkańcy Karpacza sami wybrali miejskie inwestycje

Wiadomości: Region
Piątek, 26 kwietnia 2013, 7:40
Aktualizacja: 7:42
Autor: Mea
Fot. UM Karpacz
Budowa ścieżki nartorolkowej, rewitalizacja starej osady Budniki i ołtarza przy ul. Konstytucji 3 Maja, zagospodarowanie terenów zielonych, montaż lamp – to tylko niektóre z zadań wybranych przez mieszkańców Karpacza, które będą zrealizowane do końca tego roku w ramach budżetu obywatelskiego.

- Mieszkańcy sami zgłaszali zadania do realizacji, a później głosowali, które z nich wybrać. W głosowaniu w czterech okręgach Karpacza wzięło udział 200 mieszkańców. Każdy okręg ma do dyspozycji 50 tys. zł z budżetu partycypacyjnego Karpacza. Widzimy duże zaangażowanie mieszkańców w rozwój naszego miasta, pełną mobilizację i integrację społeczną, gdyż mieszkańcy sami spotykali się ze sobą i debatowali o tym, jakie inwestycje należy wykonać – powiedział Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

W okręgu nr 1 wybrano budowę utwardzonej ścieżki dla nartorolek, łyżworolek na trasie biegowej. W okręgu nr 2 zwyciężyła rewitalizacja ołtarza zlokalizowanego przy ulicy Konstytucji 3 Maja, w okręgu nr 3 wybrano opracowanie planu zagospodarowania terenu zielonego między blokami, a ul. Zagajnik oraz terenu zielonego nad stacją PKP, a także: zorganizowanie cyklu spotkań integracyjnych w parku przy ul. Nadrzecznej, zamontowanie kamery na budynku nr 10 przy ul. Nadrzecznej w celu monitorowania parku, oznakowanie dojazdu do miejskiej informacji turystycznej oraz montaż dwóch lamp przy ul. Bystrej. Natomiast w okręgu nr 4 mieszkańcy zdecydowali o: rewitalizacji miejsca po dawnym kąpielisku zlokalizowanym przy ul. Dolnej oraz rewitalizacji Budnik poprzez utworzenie trasy spacerowej, nordic walking, ścieżki dydaktycznej, oznakowanie pozostałości dawnej dzielnicy Karpacza.

- Warto tu zaznaczyć, że nawet jeden głos, bo tyle oddano na montaż dwóch lamp przy ul. Bystrej, może przeforsować inwestycję, co pokazuje że każda inicjatywa jest ważna i do zrealizowania – podkreślał wiceburmistrz.

- Rozpoczęliśmy już rozmowy z osobami, które mają opracować projekt ścieżki dla nartorolek. Stopniowo będą realizowane kolejne wybrane zadania, które mają być zakończone jeszcze w tym roku – mówił Ryszard Rzepczyński.

- Ponieważ bardzo podoba nam się zaangażowanie i pomysły mieszkańców chcemy, by w przyszłym roku budżet partycypacyjny był zwiększony do 340 tys. zł, czyli po 85 tys. zł na jeden okręg. Trzeba podkreślić, że taki sposób podziału budżetu nie jest typowy dla wszystkim miast w Polsce – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~madonna 26-04-2013 9:16
I tak powinno być wszędzie.
~sumienie 26-04-2013 9:33
Ołtarz niech sobie remontują wierni i klechy a nie obciążać budżetu miasta ..
~Sumienie? 26-04-2013 9:43
Może i masz sumienie ale nie znasz historii budynku, ani nie umiesz myśleć! Budynek nie należy do kościoła, jest w prywatnych rękach i jest ważnym kawałkiem przeszłości miasta! Ty wolisz myśleć po palikociemu...
~mycha 26-04-2013 10:25
jest to kolejna reklama pracy władz miasta .Co dalej z ul.Plater- ulica to czy szlak turystyczny?- drzewa nadal od X2012r nie wycięte .Cała działalność niestety kojarzy mi się z pewnym serialem tv.
~sumienie 26-04-2013 11:34
O jak w prywatnych to tym gorzej ,właściciel ma swoich wiernych to niech łożą,a jakiego wyznania to może ja się zapiszę. A co może Twój Gowin jest lepszy? Pardon,Twój idol to policmajster Antoni co za sensacją goni.
~asiul 26-04-2013 13:46
ale mi się micha cieszy jak czytam o zaangażowaniu ludzi, o integracji społecznej, o różnych obywatelskich inicjatywach - coraz więcej tego, super! Może ten region, ten kraj powoli zaczyna się zmieniać...?
~RadioKarpacz 26-04-2013 15:41
http://radiokarpacz.pl/?p=1052 - pod tym adresem znajdziecie informacje na temat tego, od kogo wyszedł pomysł podwyższenia puli budżetu partycypacyjnego. Pozdrawiamy! :)
~ 26-04-2013 19:21
nie wiem jak i kto zdecydowal o odnowieniu ołtarzyka, ktory defakto miesci na budynku ktorym zarzadza wspolnota, maja swoj fundusz remontowy etc... nie interesuje mnie, ze kiedys byla tam jakas szkola katolicka... niedlugo dojdziemy do jakis absurdow... mieszkam budynku przy deptaku, elewacja wyglada jak g... i nikt nie zglasza do UM ze wypadalo by nam dac jakies pieniazki na remont... wystarczy, ze na budynku zawisnie krzyz i nagle kasa sie znajdzie... dlaczego proboszcz nie zoorganizuje zbiorki na ten cel, skoro glownym celem remontu jest wlasnie OŁTARZ...!!! riko
~Do 19.21 26-04-2013 21:22
Ten ołtarz to już dziś zabytek, a nie wyłącznie prywatny interes, czy to wspólnoty, czy kościoła. Jeżeli nie podoba Ci się decyzja, to czemu nie namówiłeś swoich znajomych, rodziny czy sąsiadów na lepszy, Twoim zdaniem, projekt? Można było zaproponować coś innego tylko trzeba się trochę wysilić.
~:-) 26-04-2013 21:43
Najbardziej cieszy mnie wygrany projekt z okręgu nr 4 a mianowicie rewitalizacja Budnik ! brawa dla wytrwałych miłośników ,Pawełku jesteśmy z Ciebie dumni :-))))))))))))))))))
~gosiek 1 3-05-2013 22:20
Pracowałam kilka lat w Karpaczu i zaobserwowałam bardzo ciekawe zjawisko wśród tutejszej społeczności. Wszystkim z którymi się spotykałam zależało na mieście w którym żyją. Jak Im coś nie pasowało szli do Urzędu i nie wiem jak to się działo, ale mam wrażenie że mieli tam z kim rozmawiać. Wbrew pozorom nie chodzi mi o osoby zajmujące się biznesem w Karpaczu, ale o tzw przeciętnych \"Kowalskich\". W tym mieście ludzie wiedzą czego chcą i jak widzę nic się w tej kwestii nie zmieniło i tak trzymać. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Karpacza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
801
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%