MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Mieszkańcy jeleniogórskiego powiatu na Dożynkach Prezydenckich

Wiadomości: Kraj
Piątek, 21 września 2012, 7:26
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2012, 8:18
Autor: mea
Fot. Partnerstwo Ducha Gór
Delegacja z Kotliny Jeleniogórskiej reprezentowała Dolny Śląsk podczas Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w Spale. – Nasze stoisko odwiedziło tysiące ludzi, których częstowaliśmy naszymi produktami m.in. pierogami z kapustą, mięsem i grzybami, pierogami ruskimi, rybami wędzonymi i smażonymi, chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi oraz słodkościami: sernikiem, szarlotką czy piernikiem. Łącznie zawiozłyśmy tam 14 blach ciast – mówiła Teresa Kodź, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna.

Wraz z Teresą Kodź były również: Danuta Szymajda, Bogumiła Tarnowska i Bożena Dubanowska z Koła Gospodyń Wiejskim z Podgórzyna, które uśmiechniętymi pierożkami podgórzyńskimi z ziemniakami i wędzonym boczkiem wygrały czerwcowy konkurs kulinarny „Na najlepszą kuchnię Liczyrzepy”. Dlatego też panie zostały zaproszone na Dożynki Prezydenckie. - Wszystkim bardzo smakowały nasze produkty, a my mieliśmy okazję skosztować np. wędzonych ryb z województwa kujawsko-pomorskiego – dodała Teresa Kodź.

Stoisko powiatu jeleniogórskiego przygotowała Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Obsługiwała je grupa lokalnych producentów i pracowników biura. W Alejce Twórców Ludowych prezentowała się Piernikarnia z Trzcińska z ręcznie zdobionymi piernikami oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Kowalowe Skały z wyrobami filcowymi z wełny owiec wrzosówek. Można było samemu ozdobić piernik lub filcować wełnę. To właśnie możliwość uczestnictwa w warsztatach wyróżniała stoisko z powiatu jeleniogórskiego.

Natomiast w Miasteczku Regionów prezentowane były pozostałe smaki Krainy Ducha Gór, czyli płonące udźce, pasztet z selerem lub śliwką i dojrzewające salami z Gospodarstwa Agroturystycznego Kowalowe Skały, łomnickie sery kozie z Zagrody Ekologicznej Kozia Łąka, pierogi i słodkości podgórzyńskie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna. Była też zupa rybna, ryby wędzone i smażone, serwowane przez pracowników smażalni Złota Rybka, a także: smalec pałacowy z Pałacu Łomnica, warzywa tradycyjne hodowane przez Gabriela Pilarskiego, pierniki trzcińskie i chleb żytni z Piernikarni w Trzcińsku, rogaliki karkonoskie i nadziewane konfitury z róży oraz przetwory domowe Barbary Matyji, soki owocowe z Agroturystyki pod Srebrną Górą, masło swojskie Beaty Szwajgiel, babcina drożdżówka z Agroturystyki Wisienka, likier karkonoski Tomasza Łuszpińskiego czy jabłecznik orkiszowy z orzechami włoskimi Jagody Czudiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porozumienie w sprawie oczyszczalni ścieków

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 21-09-2012 8:41
na darmowe żarcie każdy przyjdzie, więc nie ma się co dziwić że było zainteresowanie. Pamiętacie otwarcie Galerii Grodzkiej i darmowe winogrona? Ludzie się bili i reklamówkami wynosili bo były za darmo....
~ 21-09-2012 9:14
chyba Tyyyyy
~P.O. 21-09-2012 9:16
Dobrość prezydęta nie zna granic.
~dożyna 21-09-2012 19:39
Najbardziej podoba mi się zdjęcie nr 13 a dokładnie pan Andrzej. Nasz kierowca. Fantastycznie prowadzi... Niech się Bronek schowa w tłum...
~jurass 21-09-2012 20:10
A są ludzie w Jeleniej i okolicach którzy nie mają co jeść !
~--- 21-09-2012 20:28
jurass------ wszedzie tacy sa !!!!
~ciotazpeło 21-09-2012 21:06
A danie z kaszalota było???
~luxblondyna 21-09-2012 21:57
Co tam prowadzenie przez pana Andrzeja!Pan Andrzej spisuje sie bardzo dobrze w wielu innych sytuacjach!Pozdrowienia.
~ 29-09-2012 13:25
Oj lubi nasza szlachta balowac za f...r na kanwie ciezkiej pracy rolnikow, ale jak szybko lacza swoje dzialania do wynikow dobrych plonow.Jednak w ciagu roku maja rolnika i jego klopoty w d...pie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

A mury runą...

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
669
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%