Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 13347
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Mieszkańcy jeleniogórskiego powiatu na Dożynkach Prezydenckich

Piątek, 21 września 2012, 7:26
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2012, 8:18
Autor: mea
Kraj: Mieszkańcy jeleniogórskiego powiatu na Dożynkach Prezydenckich
Fot. Partnerstwo Ducha Gór
Delegacja z Kotliny Jeleniogórskiej reprezentowała Dolny Śląsk podczas Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w Spale. – Nasze stoisko odwiedziło tysiące ludzi, których częstowaliśmy naszymi produktami m.in. pierogami z kapustą, mięsem i grzybami, pierogami ruskimi, rybami wędzonymi i smażonymi, chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi oraz słodkościami: sernikiem, szarlotką czy piernikiem. Łącznie zawiozłyśmy tam 14 blach ciast – mówiła Teresa Kodź, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna.

Wraz z Teresą Kodź były również: Danuta Szymajda, Bogumiła Tarnowska i Bożena Dubanowska z Koła Gospodyń Wiejskim z Podgórzyna, które uśmiechniętymi pierożkami podgórzyńskimi z ziemniakami i wędzonym boczkiem wygrały czerwcowy konkurs kulinarny „Na najlepszą kuchnię Liczyrzepy”. Dlatego też panie zostały zaproszone na Dożynki Prezydenckie. - Wszystkim bardzo smakowały nasze produkty, a my mieliśmy okazję skosztować np. wędzonych ryb z województwa kujawsko-pomorskiego – dodała Teresa Kodź.

Stoisko powiatu jeleniogórskiego przygotowała Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Obsługiwała je grupa lokalnych producentów i pracowników biura. W Alejce Twórców Ludowych prezentowała się Piernikarnia z Trzcińska z ręcznie zdobionymi piernikami oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Kowalowe Skały z wyrobami filcowymi z wełny owiec wrzosówek. Można było samemu ozdobić piernik lub filcować wełnę. To właśnie możliwość uczestnictwa w warsztatach wyróżniała stoisko z powiatu jeleniogórskiego.

Natomiast w Miasteczku Regionów prezentowane były pozostałe smaki Krainy Ducha Gór, czyli płonące udźce, pasztet z selerem lub śliwką i dojrzewające salami z Gospodarstwa Agroturystycznego Kowalowe Skały, łomnickie sery kozie z Zagrody Ekologicznej Kozia Łąka, pierogi i słodkości podgórzyńskie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna. Była też zupa rybna, ryby wędzone i smażone, serwowane przez pracowników smażalni Złota Rybka, a także: smalec pałacowy z Pałacu Łomnica, warzywa tradycyjne hodowane przez Gabriela Pilarskiego, pierniki trzcińskie i chleb żytni z Piernikarni w Trzcińsku, rogaliki karkonoskie i nadziewane konfitury z róży oraz przetwory domowe Barbary Matyji, soki owocowe z Agroturystyki pod Srebrną Górą, masło swojskie Beaty Szwajgiel, babcina drożdżówka z Agroturystyki Wisienka, likier karkonoski Tomasza Łuszpińskiego czy jabłecznik orkiszowy z orzechami włoskimi Jagody Czudiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
1054
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Kultura
Anita Lipnicka zaśpiewała dla Jeleniej Góry
 
Kultura
Finał Warsztatów Mistrzów
 
Karkonosze
Trwa pożegnanie w Samotni
 
Edukacja
50 lat minęło... – SP 6 w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group