MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Miejskie rozpoczęcie roku podniosłe i radosne

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 września 2016, 13:16
Aktualizacja: Sobota, 3 września 2016, 7:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyły się wczoraj (1.09) miejskie uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017. Był to czas przemówień, odznaczeń, wręczenia awansów na nauczycieli dyplomowanych oraz wystąpień artystycznych.

W popularnej „Handlówce” spotkali się dyrektorzy jeleniogórskich szkół i przedszkoli, władze miasta, przedstawiciele kuratorium oświaty, władz wojewódzkich, a także dyrektorzy miejskich instytucji i spółek. - To bardzo ważne i miłe wyróżnienie. Cieszę się, że mogliśmy rozpocząć nowy rok szkolny inauguracją miejską w naszej szkole, która w przyszłym roku będzie miała 55 lat, a mieści się w zabytkowym, ponad 300-letnim budynku – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektorka Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.

Niż demograficzny, zmiany w systemie edukacji oraz sposób finansowania powodują, że samorządy ciągle muszą się dostosowywać do panujących warunków, ale - jak mówi prezydent Jeleniej Góry - ten nabór nie był taki zły jak się spodziewano.

- Trzeba się temu przyglądać, bo w najbliższym czasie wzrostu liczby dzieci nie należy się spodziewać. Mam nadzieje, że w dłuższym czasie program „500 plus” pomoże – powiedział prezydent Marcin Zawiła. - Będę życzył sobie, żeby bez względu na to, kto co kombinuje w strukturach oświaty, to zadanie jest proste i oczywiste – musimy dobrze uczyć młodych jeleniogórzan i o to będę prosił nauczycieli – kontynuował prezydent miasta. - Wolałbym, żeby ktoś zaczął poważną rozmowę na temat finansowania oświaty. Jest coraz mniej dzieci, więc może mniejsze klasy? - dodał Marcin Zawiła. Jedynie wystąpienie posłanki Zofii Czernow miało charakter polityczny, co przedstawiciel Kuratorium Oświaty we Wrocławiu krótko podsumował, że uroczystość miejska to nie jest dobry czas i miejsce na takie wystąpienia.

W trakcie spotkania miało miejsce wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Odznaczenia i dyplomy wręczał również płk. Edward Jakubowski ze Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami „Handlówki” pokazali, że są uzdolnieni muzycznie i aktorsko, co docenił obecny na miejskiej inauguracji nowy dyrektor Teatru Norwida Tadeusz Wnuk.

- W naszej szkole jest wyjątkowy klimat, jest zdrowa atmosfera pomiędzy uczniem a nauczycielem. Pokazaliśmy to w krótkim programie artystycznym - powiedziała Danuta Pawłowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy dla podstawówek w gminie Mysłakowice

Maturalny maraton wystartował

Działka nad zabytek?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zdumiona 2-09-2016 13:59
Zofia Czernow jak zwykle zapomniała, gdzie jest. Całe szczęście, że kurator wrocławski uświadomił wszystkim, że jest to czas nowych nadziei, nowatorskich poczynań, radości typowej dla uczniowskiej młodości, a nie czas na trucie politycznych sloganów. Ze zdumieniem słuchano słów Zofii Czernow, nie wiadomo było, co chce osiągnąć, do czego zmierza i czy nie pomyliła miejsca i czasu. W pięknej uroczystości zgrzyt i niesmak.
~do zdumionej 2-09-2016 16:16
Jeszcze będziemy zgrzytać na rządy prezesa.A kurator pouczający posłankę ,to dopiero polityka z pisaczym rodem.
~Ja 4-09-2016 7:40
To, że ani podniosłe, ani radosne, świadczy brak wpisów pod artykułem. Jestem zdziwiony bo na otwarciu byli wszyscy święci związani z edukacją i wychowaniem; także politycy i samorządowcy. Dwa wpisy od piątku to dowód na to, że uczniowie nie odebrali pozytywnie tej "uroczystości" a reszta uczestników tak bardzo boi się niedalekich wyborów samorządowych i możliwości zidentyfikowania po ID wpisów, że woli zachować zdanie dla siebie. Oznacza to jednak, że te zdania są negatywne, co do współbiesiadników. Może to dlatego, że znakomita większość związana jest z PO i wszyscy wiedzą, że ostatnie sianokosy blisko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Spotkania z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1204
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%