MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Miejskie karuzele nie tylko w niedziele

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 lipca 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
Fot. Angela
W tym roku sześć miejskich placów zabaw zostało doposażonych, a przy ulicy Lwóweckiej powstał w końcu długo oczekiwany teren rekreacji dla dzieci. Montaż zabawek rozpoczął się w minionym tygodniu. Zakończenie planowane jest na piątek. Koszt zakupu nowego sprzętu oraz jego montażu to ponad 120 tys. zł.

Nowy plac zabaw przy ulicy Lwówecki był wyczekiwany przez rodziców i dzieci od kilku lat. Dotychczas maluchy bawiły się w zbudowanej z desek prowizorycznej piaskownicy. Obecnie przy ulicy Lwóweckiej dzieciom służyć będzie huśtawka wahadłowa i wagowa oraz zestaw ze zjeżdżalnią i piaskownica. Wszystko za łączną kwotę pond 27 tys. zł.

Na placu Różanym nieopodal ulicy Konwaliowej wybudowany w minionym roku plac zabaw został doposażony w huśtawkę wahadłową i zestaw ze zjeżdżalnią za łączną kwotę ponad 15 tys. zł. Przy ulicy Weigla stanie nowa karuzela za około 6 tys. zł. Nowy sprzęt w postaci karuzeli i zestaw zabawowy pojawi się też na Wzgórzu Kościuszki, a jego wartość z montażem to ponad 23 tys. zł.

Zestaw zabawowy i zestaw ze zjeżdżalnią za cenę 29 tys. zł uzupełni też wyposażenie placu zabaw w Parku Norweskim, a podwójna huśtawka wahadłowa za niemal cztery tys. zł trafi na plac przy ulicy Książęcej nieopodal cieplickiej giełdy. Już zamontowany został też zestaw zabawowy przy ulicy Tkackiej, na który z ogólnej kwoty przeznaczono ponad 17 tys. zł.

– Wszystkie zabawki są atestowane i mają certyfikat bezpieczeństwa. Są one montowane przez firmę, która wygrała przetarg na ich dostarczenie. Prace dotyczące ich montażu mają potrwać do końca tygodnia, ale z wstępnych informacji wynika, że zakończą się wcześniej – mówi Piotr Hamowski, mistrz ds. budowy i konserwacji terenów zielonych w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplickie place

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 27-07-2010 10:24
A co z zZabobrzem? Kochana spółdzielnia...
~ser 27-07-2010 10:58
JAK TO CO? NASZA SPÓŁDZIELNIA POTRAFI TYLKO BRAĆ KASĘ A NIC NIE DAWAĆ A PREZESIK TYLKO W MEDIACH JEST MOCNY! GDZIE CZYNY?????
~PaNeK 27-07-2010 11:10
w parku Norweskim wszystko niby fajnie ale... Razi brak ogrodzenia... psy i inne zwierzaki "wala" kupy doslownie wszedzie do piaskownicy tez !. Sa braki w wyposarzeniu, w domkach sa pourywane podesty a istniejace sprzety groza pamiatkami w postaci drzazg powbijanych w skore. Moze najpierw powinno sie ogrodzic teren, ponaprawiac to co jest a dopiero potem inwestowac w nowosci ? Mam wrazenie, ze plac zabaw nie ma zadnej zgodnosci z normami...
~buhaha 27-07-2010 12:23
Za huśtawkę, piaskownicę i zjeżdżalnie zapłacili 27 tys. zł to chyba jakiś żart góra 10 tys. to kosztowało :) To jakaś paranoja !!!
dolnoślązak 27-07-2010 13:35
ad.~buhaha. Piaskownica i zjeżdżalnia kosztowała zapewne około 2-5 tys. zł. Natomiast urzędnicze certyfikaty pochłonęły ok. 22 tys.zł. I to nie jest paranoja, lecz nasza polska specjalność gospodarowania publicznym groszem.
~Ed do dolnoś 27-07-2010 15:15
Myślę, że to unijne wymysły, my mamy nasze rodzime, ale tych z UE jest znacznie więcej :) tfu ...
~do ~Ed 27-07-2010 19:31
unijne wymysły są często tylko przykrywką dla rodzimych pomysłów. Zawsze można zwalić na to "Unia tak wymyśliła" i trzepać kasę. Ponoć w calej unii tablice rejestracyjne musza być z białym tłem a wystarczy zobaczyć na Francję lub Wielką Brytanię... Dobra zasłona dymna nie jest zła :)
teessi 27-07-2010 21:20
Myślę, że to nie urzędnicze certyfikaty, ale prywatni przedsiębiorcy trochę naciągnęli unię przy pomocy wysokiej komisji, która zatwierdzała kwoty wydatków kwalifikowalnych. Skąd wziął pan te ceny "urzędniczych" certyfikatów? Ponadto proszę zauważyć, że jeśli do czegoś są potrzebne certyfikaty, to one wynikają z ustaw, które uchwala sejm. Obecni jedynowładcy będą mieli okazję znieść wszelkie certyfikaty, kosztowne koncesje i licencje i zezwolenia. Ciekawe, czy skorzystają z tej możliwości...;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

W sobotę zbiórka krwi

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
504
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%