MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Miejska ślizgawka ruszy od poniedziałku?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 grudnia 2013, 8:04
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Fot. Mea
– Wszystko będzie zależało od tego, czy uda nam się stworzyć odpowiednio grubą taflę lodu, ale pierwsze z trzech lodowisk (w Cieplicach przy II LO), planujemy odtworzyć w poniedziałek (16.12) – mówi Tomasz Kluch z Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. A kiedy ruszą dwa Białe Orliki i jakie będą ceny za tegoroczne szaleństwo na lodzie?

Jak mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, trzy jeleniogórskie lodowiska stoją rozstawione już od kilkunastu dni. By je udostępnić mieszkańcom potrzebna jest jednak odpowiednia pogoda.

- Obecnie mrozimy lodowisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. C.K. Norwida w Cieplicach i jeśli nam się uda utworzyć odpowiednio gruby lód, pierwsi pasjonaci jazdy na łyżwach będą mogli poszaleć w poniedziałek – mówi Tomasz Kluch. – Nic jednak nie obiecujemy, bo nie od nas to zależy, a od pogody – dodaje pracownik MOS-u.

Za wejście na lodowisko w Cieplicach zapłacą tylko dorośli. Cena dla nich to 8 zł za dwie godziny jazdy. Młodzież i dzieci mają wstęp za darmo. Wypożyczenie łyżew będzie kosztowało tyle, co w roku minionym: 5 zł dla dorosłych i 3 zł dla dzieci i młodzieży.

Bezpłatne wejściówki, również dla dorosłych, będą natomiast na dwa pozostałe lodowiska zwane „Białymi Orlikami” rozstawione na boiskach przy dawnej Budowlance (III LO) na Al. Jana Pawła II oraz przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Piotra Skargi. Użytkownicy zapłacą tylko za wypożyczenie łyżew, tyle samo, co na trzecim lodowisku. Na otwarcie Białych Orlików przyjdzie nam jednak poczekać.

- Lodowiska są na gwarancji, dlatego musimy czekać na przyjazd pracowników z firmy realizującej inwestycję, która dokona przeglądu i wyrazi zgodę na ich uruchomienie – wyjaśnia Tomasz Kluch. – Dopiero wtedy możemy rozpocząć procedurę uruchamiania obiektu. Inaczej stracilibyśmy gwarancję – dodaje.

Graniczna data ich uruchomienia to Święta Bożego Narodzenia, ale jak zapewniają pracownicy MOS-u, zrobią wszystko, by obiekty były dostępne jak najszybciej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odkryj Dolny Śląsk

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Bezpieczniej nad Kaczawą

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~wierszokleta 14-12-2013 8:55
- Lodowiska są na gwarancji, dlatego musimy czekać na przyjazd pracowników z firmy realizującej inwestycję, która dokona przeglądu i wyrazi zgodę na ich uruchomienie – wyjaśnia Tomasz Kluch. – Dopiero wtedy możemy rozpocząć procedurę uruchamiania obiektu. Inaczej stracilibyśmy gwarancję – dodaje. To sie mos obudził ! zima zaskoczyła mos ! w takim tępie to trzeba takie przeglady w listopadzie zaczynac to moze na pierwsze mrozy zdąża
~ 14-12-2013 9:24
P. rządzący tym miastem zawsze macie '' albo woda za rzadka albo powietrze za gęste '' i coś tam, cos tam. Zastanówcie się czy się do rządzenia nadajecie? Branie kasy to rączka nie świerzbi?
~qwe 14-12-2013 10:34
jak co roku ta sama śpiewka, że gwarancja, że muszą przyjechać i uruchomić. Nosz ku....! to umówicie ich do..... za wczasu już we wrześniu na listopad, a tak dzieciaki miałyby gdzie przyjść zamiast szlajać sie po tesco z e-papieroskiem...
~alexpand52 14-12-2013 16:09
Miejska (czytaj :Ratuszowa) niebezpieczna ślizgawka rusza co cztery lata. Pani Angela jeszcze się dobrze nie poślizgnęła.
~iras 14-12-2013 16:49
Ślizgawki są na ulicach po co kolejne?
Nοstradamus 14-12-2013 16:57
Mamy rozumieć że mieszkańcy Sobieszowa Jagniątkowa to ŁOSIE?! Nie dość że mieszkańcy Ci (Sobieszów i Jagniatków) muszą SŁONO ZAPŁACIĆ ZA DOJAZD (autobusem lub samochodem) to jeszcze tylko oni PŁACĄ ZA LODOWISKO. Tak wygląda uczciwość w tym mieście?
~ 15-12-2013 0:12
Najfajniejsze są ślizgawki ...prywatne, a nawet osobiste ! ;) ...nawet jeśli słono kosztują i smakuja ! :)
~mucha 15-12-2013 3:06
w tym roku można również pograć w hokeja w Jeleniej Górze. Info tu: https://www.facebook.com/pages/Hokej-Jelenia-G%C3%B3ra/351519144994419?fref=ts

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Są dopłaty do lasów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Budowa łącznika rozpoczęta

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
939
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%