MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Miejscowe straszydła na ekranie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 8:55
Aktualizacja: 8:55
Autor: Agrafka
Film grozy często powstaje na bazie legend lokalnych, w których wystąpienie zjawiska paranormalnego jest czymś… normalnym i nadającym podaniu atrakcyjności poprzez niesamowitość.

Takich legend mamy mnóstwo: choćby całą serię związaną z Duchem Gór. Ale – jak się okazuje – nie tylko zużyty i wyeksploatowany już nieco Ruebezahl straszy w legendarnym świecie ziemi jeleniogórskiej i całego Dolnego Śląska.
Zauważył to Tadeusz Siwek, który jakiś czas temu zrealizował dla TV Odra całą serię poświęconą zjawom, upiorom, strzygom, wampirom i innym – mniej lub bardziej strasznym istotom – nawiedzającym zamki i pałace naszego regionu. – Nasze lokalne „Drakule” zostały zapomniane po 1945 roku. Warto do tego tematu wrócić podczas zaplanowanej na 11 kwietnia projekcji w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu. Początek w sali teatralnej o godz. 17.

W filmach Tadeusza Siwka przedstawione są przeróżne zjawy; utopiec z Jeziora Pilchowickiego, zamarznięta w Rudawach dziewczyna, pracownica schroniska w zamku Bolczów, Friedrich hrabia von Reden z Bukowca, Matka Boska z ruin zamku Gryf i wiele innych widziadeł, których rodowodu szukać można zarówno w odległych dziejach jak i historiach zaledwie oddalonych kilkadziesiąt lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Teatr Odnaleziony zaprasza na premierę spektaklu  

Opera zaprasza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ludź 11-04-2011 10:00
A nie można było tej projekcji zaplanować na weekend, tylko w poniedziałek?
~ 11-04-2011 10:38
Brzmi ciekawie ale trochę mało informacji. Ile kosztuje wstęp? Czy są to filmy dla dzieci i młodzieży czy raczej dorośli fani fantastyki i horroru znajdą tam coś dla siebie?
~ 11-04-2011 13:59
w programie nie ma słowa o najnowszych. Rymcycymcy, który jeździ czarną Skodą i porywa dziewczyny do świecącej komnaty. Oraz pipii, którą podniecają spasione męskie brzuchy.
~ciepliczanin2 11-04-2011 22:07
Miejscowe straszydła(...)? To moja stara na boku dorabia?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kowarskie wspomnienia

O bezpieczeństwie

Modele w muzeum

70 drzewek na jubileusz

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
327
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%