MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miejsce spotkań dla mieszkańców Górzyńca

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 15 grudnia 2017, 8:37
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Seniorzy, dzieci oraz inni mieszkańcy Górzyńca mogą już korzystać z nowo urządzonego miejsca spotkań, w swojej dzielnicy.

Inicjatorami uporządkowania terenu przy ulicy Dębowej i urządzenia na nim miejsca gdzie można odpocząć, lub zorganizować spotkanie integracyjne byli członkowie działającego przy Piechowickim Ośrodku Kultury Klubu Diabetyka. Za pośrednictwem Rady Seniorów udało im się pozyskać na ten cel, poprzez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Ducha Gór”, dofinansowanie w wysokości 1800 złotych, w ramach projektu pt. „Nasze wspólne miejsce – zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Górzyńcu”, finansowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Za te środki kupiono ławki oraz urządzono miejsce na ognisko. Co ważne, wszystkie prace przy urządzaniu miejsca spotkań wykonali nieodpłatnie sami jego pomysłodawcy oraz inni mieszkańcy Górzyńca.

Na zakończenie realizacji projektu odbyła się impreza integracyjna, podczas której mieszkańcy dzielnicy bawili się przy muzyce, piekli kiełbaski. Na każdego czekała gorąca kawa i coś słodkiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spełniło się jedno z marzeń Karola!  

Powstaje autorski film w Karkonoszach

Flagi państwowe – bezpłatnie

Protest oświaty

O samorządności

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Co mówią herby miast

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
424
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%