MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miej baczenie na oszusta!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 czerwca 2008, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 12 czerwca 2008, 7:37
Autor: Angela
Fot. TEJO
Zanim wpuścisz kogoś do domu, sprawdź jego legitymację! – ostrzega jeleniogórska policja. Każdy urzędnik i dziennikarz ma obowiązek mieć taką legitymację przy sobie. Oszuści powołując się na różne instytucje okradają naiwnych. Ofiarami są najczęściej ludzie starsi.

Hochsztaplerzy działają systematycznie i bez skrupułów. Najpierw wymyślają fałszywe stanowisko. Pukają do drzwi najczęściej osób starszych i schorowanych. Wchodzą do mieszkań podając się za pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, pielęgniarki środowiskowe, pracowników Miejskiego Domu Pomocy Społecznej, którzy roznoszą charytatywne dary, czy osób proszących o rozmienienie pieniędzy na drobne, a nawet dziennikarzy.

– Były u mnie jakieś dwie osoby z jednej z gazet – usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek ulicy Karkonoskiej w Sobieszowie. – Kobiety chciały zrobić zdjęcie mojego ogrodu. Nie sprawdziłam, czy miały legitymację, bo mam zaufanie do takich osób. Miały się jednak zgłosić do mnie za kilka dni, bo obiecałam, że pokaże im zdjęcia które sama wcześniej robiłam, ale już się nie pojawiły.

W tym przypadku na szczęście nic się nie stało. Jednak ktoś mógł wykorzystać fakt, że w Sobieszowie trwa konkurs na najpiękniejszy ogródek. Takiej okazji wytrawny oszust nie przepuści.
Policja podaje kilkanaście innych przypadków, w których osoby starsze zostały okradzione, a nawet pobite.

– Dlatego zanim wpuścimy kogoś do mieszkania, należy sprawdzić legitymację służbową, na której powinny pojawić się dane osobowe, nazwa i numer telefonu do firmy, z której pracownik przychodzi – tłumaczy rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji nadkom. Edyta Bagrowska. Warto również zadzwonić do danej firmy i upewnić się czy osoba, która do nas przychodzi, w ogóle pracuje w danej instytucji. Ostrożności nigdy nie jest za wiele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Aktywne soboty

O spokój cietrzewi

Wandalizm czy profanacja?

Komentarze (11) Dodaj komentarz

zloty666 11-06-2008 10:09
A jak mają to sprawdzić schorowane, starsze osoby, które wpuszczają wszystkich do mieszkań, bo mają zaufanie do wszystkich ? ! ?
Patol 11-06-2008 10:41
Stare babcie to powinny mieszkać w domach starości a swoje mieszkania oddać myślącym młodym ludziom którzy na pewno nie są tak naiwni.
~Anna 11-06-2008 12:37
Ta pani z ulicy Karkonoskiej mówi nie prawdę ,to ona sama zadzwoniła do przewodniczącego Komisji ,że ma ładny ogródek i zaprosiła do jego odwiedzenia i owszem komisja poszła oglądnąć ten ogródek nie wchodząc na posesję tylko stojąc za płotem ,przedstawiliśmy się tej pani i to ona zaoferował ,ze posiada zdjęcia .Komisja podziękowała i stwierdziła jeśli ten ogród wygra to panią poinformuję.Przykro nam ,że najpierw zaprasza się członków do oglądania ogrodów ,a później traktuje się ich jak oszustów.Komisja nie robi zdjęć ogrodów. Ta pani mija się z prawdą.Jest to starsza osoba i widocznie zapomniała,że kilka dni wcześniej sama taką komisję do siebie zaprosiła.Nie zmienia to faktu ,że należy być czujnym.
~do patola 11-06-2008 14:20
PATOL SAM KIEDYS BEZIESZ STARY I NIE ŻYCZE TOBIE ABY TWOJE DZIECKO LUB WNUKI POWIEDZIAŁY ZE JUŻ NADAJESZ SIE DO DOMU STARCÓW.ZYCZE TOBE W PRZYSZŁOŚCI POGODNEJ STAROŚCI ...
~Platix 11-06-2008 15:36
Patol czy ty jesteś upośledzony? dobijasz mnie człowieku -.-
~UZet 11-06-2008 16:02
Patol - No tak. Może trochę przesadziłeś, ale jak zawsze masz rację! Wystarczy, że powiesz, że komornik jesteś i masz nakaz zabrania TV i ci na 99% babcia odda TV. Pomyślcie ludzie!!
~do Patola 11-06-2008 16:51
Starszymi osobami powinniśmy się opiekować, ciekawa jestem czy byś chciał ,aby ktoś kiedyś oddał Cię do domu starców.Trzeba po prostu naszych staruszków uczulić ,że mogą być oszukani.Pozdrawiam wszystkich ,którzy opiekują się swoimi staruszkami :)
Patol 11-06-2008 20:45
Po co ktoś ma się denerwować jadąc za mną autem bo kapelusznik z przodu ledwo widzi drogę, po co ktoś ma się denerwować gdy będę odliczał pieniądze aby zapłacić, po co ktoś ma się denerwować bo bedę przechodził godzinę przez pasy, po co komuś będę blokował miejsce w autobusie z samego rana i kolejkę do lekarza prawie codziennie?? I jaki jest sens oddania całej emerytury na leki skoro i tak umrę. Po co przeciągać coś co i tak nadejdzie?? Jak już bede stary i niedołężny to wyprawie balet pożegnalny za całą emeryturę a może i za dwie, zapiję wtedy robaka na amen. To się nazywa miła śmierć ;-)
~do PATOL 11-06-2008 22:14
A po co czekać do emerytury proponuje ,abyś kupił sobie trumnę i w niej się położył i czekał na śmierć.Bo jeśli piszesz po co to jest- jedno zasadnicze pytanie to po co żyć.Widzę ,że jesteś strasznie nie szczęśliwy :(
piipi 12-06-2008 1:12
....a ja kupie dla Patola laseczke z cudownym napedem,aby mogl szybko "chodzic"..
~do patola 12-06-2008 9:43
Pani Angelika napisała artykuł ,który ostrzega starsze osoby przed oszustami,a ty tu piszesz ,że po co oni tak długo żyją widzę ,że jesteś zgorzkniałym człowiekiem .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Większość za zmianą

Chcą pożyczać drona

Akcja krwiodawstwa u Franciszkanów

KOD pod sądem

Kolizja dwóch aut

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
628
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%