MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Międzypokoleniowy projekt

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 lipca 2018, 10:22
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2018, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii BWA w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie uczestników niezwykłego projektu "Stąd jestem, to wiem", prowadzonego przez Fundację Mandala. Efektem końcowym spotkań seniorów i młodzieży mają być: spektakl, wystawa zdjęć oraz film dokumentalny.

Fundacja, która na co dzień prowadzi Wolną Szkołę w Jeleniej Górze, przystąpiła do projektu, którego celem tolerancja i szacunek międzypokoleniowy.

- Chcemy historie, które uda nam się zdobyć, usłyszeć – przekuć na trzy dziedziny sztuki: spektakl, który będzie na bazie tych opowieści, a także film dokumentalny oraz wystawę fotografii, do której mamy nadzieję zdobyć fotografie ze zbiorów prywatnych – powiedziała Katarzyna Petyniak, współzałożycielka Fundacji Mandala.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jako tak młoda organizacja pozarządowa spotkaliśmy się z przychylnością Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Dziękujemy za ogromną życzliwość Galerii BWA, współpracę z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych - mówił Maciej Pierzchała, koordynator projektu.

Grupa teatralna powstaje specjalnie na potrzeby projektu „Stąd jestem, to wiem” i będzie się nazywać „Zobacz usłyszane”.

- Będziemy słuchać historii tych, którzy zostali przesiedleni na ziemie odzyskane, a w ramach działalności grupy będziemy to przekuwać na materię sceniczną. Spektakl będzie miał naturę teatru dokumentalnego, więc dzisiaj jeszcze nie wiemy, co będzie jego treścią. Chcę systematyzować spotkania i międzypokoleniową rozmową. Zapraszam wszystkich do stworzenia wspólnego dzieła - powiedziała instruktorka teatralna Justyna Oleksy, która zaprasza na casting od grupy teatralnej, który odbędzie się w Galerii BWA 11 sierpnia w godz. 12:00 – 16:00.

Myślę, że to będzie ciekawe wydarzenie, które pokaże młodszym pokoleniom jak tu kiedyś było niestety pokolenie, które osiadło tu jako pierwsze wymarło lub jest na wymarciu. Mnie już bliżej do 100. niż 18., więc najwyższa pora, żeby jeszcze komuś opowiedzieć o tamtych czasach – stwierdziła pani Zuzanna, uczestniczka projektu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Bez barier nad Śnieżnymi Kotłami

Groźnie na szlakach

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Cieplice pod selfie

W setne urodziny Tomaszewskiego

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Bulwar nad Kamienną już otwarty  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
434
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%