MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 września 2020, 13:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna odsłona warsztatów rzemiosła artystycznego odbyła się w minionych dniach w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie uczestnikami zajęć byli miejscowi pasjonaci oraz goście z Niemiec.

Warsztaty rzemieślnicze odbywają się w ramach dwuletniego projektu "Partnerzy z kulturą II", dofinansowanego ze środków unijnych. Pierwsze spotkanie po przerwie związanej z pandemią, odbyło się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja. Były to trzy dni nauki jubilerstwa oraz pozłotnictwa.

Kontynuujemy działania przerwane covidem. Program mamy rozpisany na 3 dni i jest bogaty. Właściwie od 9 do 18 intensywnie pracujemy. To czwarte spotkanie w cyklu, który przewiduje ich 8 - powiedział Mirosław Kulla z JCK. - W poprzednich edycjach było witrażownictwo, wikliniarstwo, intarsja, teraz mamy pozłotnictwo i jubilerstwo, a przed nami także budowa instrumentów muzycznych z drewna i ceramiki, a także fotografia - dodał M. Kulla.

Warsztaty pozłotnictwa prowadziła Jolanta Otwinowska z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a warsztaty jubilerskie odbywały się pod okiem Katarzyny Zięby, projektantki, członkini Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Uczestnicy mieli okazję stworzyć własnoręcznie m.in. zdrową bransoletkę, pierścionek na wymiar z miedzianą kuleczką, kolczyki z nitami, emaliowany naszyjnik, czy szklane kabaszony. Poznali też dwie techniki nakładania płatków: na pulment (połyskowa) i na mikstion (matowa), a także złocenie na tzw. instcoll.

W ramach projektu przy współpracy ze Steinhaus Bautzen, w działaniach brały też udział dzieci, które w jednej z poprzednich edycji odbywały warsztaty zielarskie oraz tworzenia gier planszowych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Przebudowa w centrum

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Był "Krok do sukcesu"

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%