MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Między młotem a kowadłem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 października 2007, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Dylemat dla absolwentów: co robić po skończeniu szkoły.

Kariera humanisty, czy fach techniczny. Taki problem staje przed wieloma uczniami ostatnich klas gimnazjów, liceów, techników i zawodówek. Byli oni gośćmi wtorkowych Targów Edukacji i Pracy, wspólnego przedsięwzięcia Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP i Zespołu Szkół Technicznych
„Mechanik” w Jeleniej Górze.

Mogli zapoznać się z perspektywami dalszego kształcenia lub możliwości podjęcia pracy dzięki czternastu stoiskom. Swoją ofertę przedstawiły niektóre szkoły niepubliczne, państwowe. Radą służyli pracownicy urzędu pracy oraz inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy.
Tłoku nie było, bo organizatorzy zaprosili młodzież z poszczególnych szkół w różnych godzinach.

Dyrektorka „Mechanika” Wanda Kozyra przekonywała, że warto zmienić profil edukacji z kierunków humanistycznych na techniczy. – Takie są potrzeby rynku pracy – mówiła.

Targi już stały się stałym elementem kalendarza oświatowych imprez w stolicy Karkonoszy, ale czy rzeczywiście wszystkim pomogą? – Na pewno można tu zorientować się, co dalej robić. Ja jestem zdecydowany na dalszą naukę i już wybrałem szkołę, do której będę startował, więc raczej do niczego mi te targi niepotrzebne – przekonywał Sebastian, jeden z gimnazjalistów.

Organizatorzy są jednak przekonani, że impreza przynosi pozytywne skutki. Do dyspozycji młodzi ludzie mieli całą masę ulotek i materiałów. Były przygotowane sale, gdzie grupy młodych ludzi zainteresowanych konkretnym problemem mogły szerzej się z nim zapoznać.

Niektóre szkoły przygotowały też prezentacje swojej działalności, stoiska własnych wyrobów, a nawet minizakłady fryzjerskie, gdzie każdy mógł się ostrzyc korzystając z umiejętności uczniów.

Wszystkiemu przyglądali się licznie zgromadzeni goście: samorządowcy z zastępcą prezydenta Zbigniewem Szereniukiem i szefem rady miejskiej Hubertem Papajem, parlamentarzyści z posłanką Marzeną Machałek oraz dyrektorzy różnych placówek oświaty i kultury w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Sandra 3-10-2007 8:03
Jelonka mogła napisać, że takowy targ się odbedzie
~hmm... 3-10-2007 8:23
to ucznoiwie zawodówek i techników zastanawiają się nad karierą humanisty??? o to ciekawe :)))
~mm 3-10-2007 12:57
a co w tym dziwnego,ze sie zastanawiaja? w innych krajach ludzie rowijaja swoje umiejetnosci, poszerzaja swoje wyksztalcenia i doswiadczenia. umozliwia im to zmiane pracy i awans, tym samym ich zycie nie jest monotonne, wciaz maja mozliwosci realizacji zawodowych ambicji. problem tylko w tym, ze skoncza takie studia, a potem beda musiali ukrywac, ze maja wyksztalcenie wyzsze, bo niestety, w polsce, a tymbardziej w jelonce, wyksztalcenie wyzsze jest niemile widziane. mlodziez wyjedzie do anglii, a rzad w nastepnej kampanii bedzie ich sciagac do kraju. humanistyczne kierunki nie maja sensu. mmnostwo ludzi pokonczylo w jeleniej górze humanistyczne kierunki, a teraz sprzedaja na kasie w tesco, albo wyjechalo.
~england 3-10-2007 15:18
welcome to?
~tad 3-10-2007 15:19
No cóż targi OHP się odbyły. Dyrektor się nachwalił jakim jest dobrym szefem OHP w Jeleniej. Uczniowie sobie poszli no bo to zawsze fajna wycieczka i oderwanie od zajęć szkolnych. I teraz wszyscy decydenci są uspokojeni bo jak zwykle coś tam się odbyło i naprawdę nie jest to ważne czy młodzież była zainteresowana. Cóż te targi pomogły i komu. Napiszcie o tym bo to ważne. Aha i teraz to kochana młodzież (po tych Targach)znowu zostanie sama z własnymi problemami. Jak to zwykle u nas jest.
~jeszcze raz hmm 3-10-2007 22:53
ano dziwne bo skoro poszli w techniczne kierunki to po co mieliby to zmieniać? chyba maja rozum i widza co się dzieje w naszym kraju nie ma sensu mieć humanistycznego wykształcenia – wiem co mówie bo właśnie takie mam, niestety...
~Horny 4-10-2007 1:55
Niejedna z tych kobiet z powodzeniem moglaby pracowac a Salonie Masarzu albo czym s podobnym ?
~do Horny 4-10-2007 8:01
Salon MasaRZu? Czyli masarnia? Tam gdzie robią kiełbaski, szyneczki itp? Oj głupi ty, głupi...
~tito 20-11-2007 20:32
Wanda co Niemca nie chciala:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ranny ptasi gość z Afryki

Poszły konie na Śnieżkę

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1414
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%