MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

“Między łóżkami” gościnnie w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 września 2016, 7:34
Autor: Manu
Fot. Użyczone/Teatr Capitol
10 października (w poniedziałek) o godz. 17.30 i 20.30 na deskach jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zaprezentowany zostanie gościnny spektakl “Między łóżkami” Norma Fostera w reż. Artura Barcisia w wykonaniu Teatru Capitol z Warszawy.

Norm Foster to jeden z najpopularniejszych kanadyjskich dramaturgów. Jest autorem ponad czterdziestu sztuk teatralnych, w tym “Bedtime Stories”, “Kiss the Moon”, “Kiss the Sun”, “The Long Weekend”, “The Love List” czy “Mending Fences”. Jego komedie są znane z lekkiego humoru i umiejętnego odwzorowania w bohaterach zwykłego człowieka oraz jego trosk w sposób tak wiarygodny, że mogą niekiedy służyć za lustro.

Komedia “Między łóżkami” w przekładzie Mirosława Połatyńskiego podzielona jest na sześć opowieści. To mieszanka ironii, groteski, czarnego humoru, melancholii i wzruszenia.

Akcja rozgrywa się w ciągu dwóch godzin w małym prowincjonalnym miasteczku gdzieś w Kanadzie, w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest... łóżko. W sumie na scenie pojawia się 15 postaci. Wśród nich zaś para 50-latków godzących się uprawiać seks na antenie radiowej, starzejąca się gwiazdor rocka - Tommy Quick i jego młodociana fanka składająca mu niedwuznaczną propozycję; szef klubu nocnego, który musi zwolnić nieudolną tancerkę, której “muzyka w tańcu nie przeszkadza” oraz taksówkarka, która nie posiada orientacji w terenie.

W podwójne a czasem nawet i potrójne role wciela się pięcioro aktorów. Atutem jest znakomita obsada, którą tworzą: Katarzyna Ankudowicz (zamiennie gra Maria Niklińska), Katarzyna Skrzynecka (zamiennie Joanna Kurowska), Artur Barciś, Radosław Pazura oraz Lesław Żurek (zamiennie Robert Majewski).

Za scenografię odpowiada Krzysztof Kelm, za kostiumy Grażyna Gudejko i Bartek Gudejko, za muzykę zaś - Piotr Hajduk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skok w Blok 2020 – teraz to już historia  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~. 11-09-2016 8:02
Wrzesien Jg w pełni moc atrakcji wszystko gratis
~M. Kamiński 11-09-2016 13:33
Spektakl wartki, zabawny, godny uwagi. Barciś skupia całą uwagę na sobie, dostaje brawa za wszystko. Szkoda, że spektakl był już grany w lipcu w Karpaczu u Gołębiewskiego, gdzie widziało go wielu jeleniogórzan. Ale w sumie warto zobaczyć drugi raz. Warto jednak także, aby nasz teatr pod nową dyrekcją potrafił odpowiedzieć własnymi udanymi komediami na produkcje zewnętrzne, dla których nasz zacny Norwid jest tylko deskami na scenie i kasą do sprzedaży biletów. Czy Szalone nożyczki będą takie jak Między łóżkami z Barcisiem, czy raczej jak niefortunna rzecz o sardynkach, dowiemy się wkrótce. Pozdrawiam, Miłosz Kamiński
~ 12-09-2016 11:55
przy tych warszawskich produkcjach nigdy nie mozna byc pewnym kto przyjedzie i kogo zobaczymy na scenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Minka na sobotni wieczór

Skalne ławki pod Szrenicą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Stalowe rumaki w Karpaczu

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
283
Tak
39%
Nie
57%
Nie wiem
5%