MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miedzianka wystawiona u źródła

Wiadomości: Region
Wtorek, 30 sierpnia 2016, 10:55
Aktualizacja: Środa, 31 sierpnia 2016, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Spektakl jeleniogórskiego Teatru Norwida pt. „Miedzianka” po raz drugi został przedstawiony w miejscu, o którym opowiada. Podobnie jak przed rokiem, zainteresowanie było bardzo duże. Janowicka Miedzianka w niedzielę (28.08) tętniła życiem jak za dawnych lat.

Sztuka na podstawie reportażu Filipa Springera opowiada o małym górniczym miasteczku i jego 700-letniej historii od powstania do niemal całkowitego unicestwienia w latach 70. XX wieku. Pokaz w plenerze, przy miejscowym kościele sprawia, że mieszkańcy Janowic Wielkich oraz przybyli miłośnicy teatru z Jeleniej Góry mogli choć w pewnym stopniu poczuć atmosferę tajemniczości, grozy związanej z historią Miedzianki. Była to też okazja, by zmierzyć się z kontrowersyjną przeszłością, która doprowadziła dawne miasto do ruiny.

Miedzianka okazuje się doskonałym miejscem, żeby przedstawić ten niezwykły spektakl. - W tamtym roku był pierwszy raz. Okazało się, że jest bardzo mocne zainteresowanie tym tematem, dlatego jesteśmy tu po raz drugi - powiedział Piotr Jędrzejas, dla którego było to pożegnanie z jeleniogórską publicznością.

Dyrektor Teatru Norwida, który jutro (31.08) zakończy pracę w Jeleniej Górze podkreślił, że minione trzy lata były bardzo ważnym okresem w jego życiu, ale raczej nie wróci tu w żadnej roli...

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa remont Krakowskiej

W Filharmonii dla Niepodległej

Sentymentalny powrót Watry

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 30-08-2016 10:59
No po prostu miedzianka z tą "Miedzianką" ;/
~ax 30-08-2016 11:18
Trzeba było zaprosić przedstawicieli LWP,oni tak ładnie wysadzali ładunkami wyb. to zabytkowe miasteczko na zlecenie wielkiego brata iwana,który rabunkową ekploatacja uranu doprowadził Miedzianke do zagłady.
~Kuzia 31-08-2016 0:21
"by zmierzyć się z kontrowersyjną przeszłością, która doprowadziła dawne miasto do ruiny" To miedzianka kiedyś była miastem, chyba coś przegapiłam. Pamiętam, że mieszkańcy przesiedleni na Zabobrze byli ciekawi... Nie obrażając nikogo mieli swoje przyzwyczajenia, które ciężko było zaakceptować.
~ 31-08-2016 15:10
Dyrektor Teatru mówi: ".....że minione trzy lata były bardzo ważnym okresem w jego życiu, ale raczej nie wróci tu w żadnej roli..." NIE BĘDZIEMY PŁAKAĆ!!!!!
~do 15:10 31-08-2016 23:50
Chyba ty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Wielkie dzieła wokalno–instrumentalne  

Mają w nosie pieszych

Poranek rodzinny w „Muflonie” po marynarsku

Okolicznościowa wystawa w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
992
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%