MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

„Miedzianka” w Miedziance

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 sierpnia 2016, 7:32
Aktualizacja: 7:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
Bezprecedensowe wydarzenie odbędzie się 28.sierpnia (niedziela) o godz. 19.00 we wsi Miedzianka. Będzie to spektakl na podstawie reportażu Filipa Springera o małym górniczym miasteczku i jego siedemsetletniej historii od powstania do niemal całkowitego unicestwienia w latach 70–tych XX wieku.

W spektaklu, którego reżyserem jest Łukasz Fijał, wystąpią: Agata Grobel, Elżbieta Kosecka, Małgorzata Osiej – Gadzina, Robert Dudzik, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania. Adaptacja i dramaturgia jest autorstwa Tomasza Cymermana, a scenografię przygotował Marek Brodowski.

- Chcemy przenieść się z przedstawieniem do Miedzianki i pokazać je na rynku, który teraz jest wielką łąką otoczoną nie kamienicami, jak to było jeszcze w latach 50-tych, a lasem – zapowiadają organizatorzy.

- Będzie to spektakl dla mieszkańców kilku domów, których jakimś cudem nie zrównano z ziemią, a także dla mieszkańców pobliskich Janowic Wielkich i jeleniogórzan, których wielu było kiedyś mieszkańcami Miedzianki. Będzie to próba skonfrontowania języka sztuki z rzeczywistością. Będzie także wielkim prezentem i pełną emocji inscenizacją dla ludzi, którzy zostali pozbawieni swojego miejsca na ziemi – dodają organizatorzy.

„Miedzianka. W Miedziance” to wydarzenie zorganizowane przez Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze po raz drugi. W ubiegłym roku plenerowa prezentacja spektaklu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że całe przedsięwzięcie postanowiono zorganizować powtórnie.

Sprzedaż i rezerwacja biletów w kasie teatru od 16 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa Wojciecha Krausewicza w POK–u

Muflon Live na dwie sceny

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~thory 16-08-2016 8:03
"Bezprecedensowe", ale "całe przedsięwzięcie postanowiono zorganizować powtórnie". Przy tym uważam, że należałoby owo "przedsięwzięcie" organizować jeszcze częściej, bo to świetny pomysł. Oczywiście, za każdym razem "bezprecedensowo".
~hahaha 16-08-2016 10:02
Bezprecedensowa Angela :)
~ 16-08-2016 10:06
Powtórnie bezprecedensowe! Sequel "Tego jeszcze świat nie widział" ;D
~hist 16-08-2016 10:08
Warto wspomnieć że w 1967 wspaniałe ludowe wojsko polskie wysadziło w powietrze zabytkowy kościół w Miedziance,podobny los spotkał niebawem zabytkowe kamienice i tak z powierzchni ziemi zniknęło miasteczko liczące ponad 500lat.tak obchodzono się z zabytkami nie tylko w Miedziance ale na całych tzw.ziemiach odzyskanych.
~janowiczanin 16-08-2016 10:31
"Będzie to spektakl dla mieszkańców kilku domów, których jakimś cudem nie zrównano z ziemią, a także dla mieszkańców pobliskich Janowic Wielkich i jeleniogórzan, których wielu było kiedyś mieszkańcami Miedzianki". "Sprzedaż i rezerwacja biletów w kasie" .... o co tu chodzi!? Jak dla ludzi miesjcowych i bilety.... a co teatr i inne gęby dają w zamian temu miejscu oprócz jednodniowego napływu ludzi!? Po raz kolejny NIC!
~@thory 16-08-2016 10:44
Dziennikarz nie jest jezykoznawca. Nie musi znac znaczenia slow.
~kolop 16-08-2016 11:56
Ty Janowiczanin , a co chciałbyś żeby teatr tam stacjonował 365 dni w roku ? chyba nie taka jest jego rola , ale upierdliwemu wszystko przeszkadza , nie podoba sie to nie idziesz proste!
~kolop 16-08-2016 19:12
chodzi o to że pisze się, że dla mieszkańców a wstęp biletowany.. miejscowość nie ma żadnej korzyści przepraszam: Syf i brud po turystach i rozpadające się domy (własność gminy),... a może tak teatr zrzekłby się profitów np. na zabezpieczenie dchu na choć jednym ocalałym pustostanie... ale po co lepiej ślizgać się tak jak autor książki która jest stekiem bzdur i wyobraźnią własną a nie reportażem...
~ 16-08-2016 20:58
:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

„Cień bestii” w ZTA

Zagra Sonori Ensemble

Silesia Sonans: Dzień trzeci

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
209
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
11%