MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miastu powódź niegroźna. W regionie wylał Bóbr

Wiadomości: JELENIA GÓRA/REGION
Czwartek, 1 marca 2012, 13:51
Aktualizacja: 15:33
Autor: Petr
Ekipy drogowców naprawiają ubytki w jezdni.
Fot. arcofyesod
Mimo intensywnych roztopów śniegu i lodu zalegających w Karkonoszach, które powoduje wysoka jak na początek marca temperatura powietrza, na razie jeleniogórzanie nie muszą obawiać się powodzi. Gorsza sytuacja panuje w regionie.

Wezbrane wody Bobru przepływającego w Debrzniku podmyły lokalną drogę. Ekipy drogowców zwoziły dziś kamienie, aby zasypać wyrwę w jezdni. Ruch prowadzony był tylko jedną stroną uszkodzonej szosy. Bóbr wystąpił także z brzegu w okolicach Marciszowa. Tymczasem mieszkańcy stolicy powiatu jeleniogórskiego mogą być na razie spokojni.

– W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia na rzekach i potokach miasta Jelenia Góra. Poziom wody w Bobrze utrzymuje się na wysokości stanu pogotowia, tj. 2,14 m, z kolei w Kamiennej na wysokości stanu ostrzegawczego – 123 cm. Należy również podkreślić, że póki co nie ma zagrożenia lawinowego w górach – poinformował nas Piotr Tutak, podinspektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Usłyszał zarzut zabójstwa

Wypadek przy baniakach  

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kali 1-03-2012 20:35
a co to trzeci stopień zagrożenia lawinowego to nie jest zagrożenie lawinowe?? czy może GOPR się myli ze swoimi komunikatami: http://gopr.pl/avalanche/pl/1

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powitanie Mistrzyni  

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

W setne urodziny Tomaszewskiego

Mają w nosie pieszych

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
436
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%