MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Miasto z klasą i dekalogiem samorządowca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 listopada 2010, 13:56
Aktualizacja: Czwartek, 11 listopada 2010, 7:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kandydatka na urząd prezydenta miasta Marzena Machałek oraz pretendenci do foteli radnych popierani przez Prawo i Sprawiedliwość podpisali dziś dziesięciopunktową deklarację samorządowych zasad. – Przekażę je moim konkurentom – zapowiedziała parlamentarzystka ubiegająca się o najwyższe w mieście stanowisko.

Dziś od godzin przedpołudniowych Marzenę Machałek można było spotkać w różnych punktach miasta. Przed godz. 12 rozmawiała z mieszkańcami na placu Ratuszowym i pobliskich ulicach rozdając im swoją wyborczą gazetkę. – Wniosek z tych rozmów jest taki, że ludzie są przekonani, że w mieście jest niemożność działania, a pomysły mieszkańców nie mają szans na realizację – mówi kandydatka na urząd prezydenta.

W południe – u boku swoich „jedynek” na liście kandydatów do rady miasta oraz pretendenta do mandatu w sejmiku, Marzena Machałek spotkała się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Parlamentarzystka przedstawiła swoją koncepcję „Gmina = Samorządność = Samorząd na Szóstkę. To sześć podstaw, z których każda zaczyna się na literę P: program, przedsiębiorczość, produkt lokalny – pomysł na istnienie, promocja, popyt i prawo.

Kandydatka PiS rozwijając poszczególne punkty zaznaczyła, że Jelenia Góra w swoim rozwoju nie może opierać się tylko na turystyce, a dobry produkt lokalny to nie – jak się często uważa – wiejski ser. Marzena Machałek podkreśliła, że samorząd do tej pory nie wykorzystywał kreatywności mieszkańców. – Miałam sygnały, że wielu talentów nie dostrzeżono lub zignorowano podczas obchodów 900-lecia miasta – powiedziała pani poseł. Dodała, że bez uwzględnienia tej siły, jaką są mieszkańcy i ich pomysły, trudno będzie miastu rozwijać się. Dodała też, że samorządowcy powinni tworzyć odpowiedni klimat do powstawania inwestycji niegroźnych dla środowiska, które uzdrowią złą sytuację na rynku pracy.

Tadeusz Lewandowski, były senator i poseł, a obecnie kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, dał wyraz zaniepokojeniu upadkiem dużych zakładów w małych miejscowościach regionu dolnośląskiego. Powiedział także, że obawia się skutków prywatyzacji Uzdrowiska Cieplice, które – po sprzedaży – może być jeszcze mniej dostępne dla kuracjuszy.

Swoje pięć minut mieli także kandydaci na radnych. O założeniach programowych mówili Ireneusz Łojek, Krzysztof Mróz, Wojciech Leszczyk oraz Oliwer Kubicki, który w wyborach samorządowych jest debiutantem. Wśród wymienionych przez lokalnych polityków bolączek przewijały się sprawy nowych miejsc pracy, bezpieczeństwa, parkingów i estetyki miasta. Oliwer Kubicki, który startuje z okręgu nr 3, zaznaczył, że jednym z priorytetów będą dla niego starania o utworzenie Centrum Spotkań na terenie byłego ośrodka Rakownica.

Kandydaci złożyli także podpisy pod „Samorządowymi Zasadami Prawa i Sprawiedliwości”, nazwanymi także „Dekalogiem samorządowca”. W dokumencie podpisanym przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest mowa o prawach, które osoby zasiadające u sterów władzy w regionie, mają obowiązek zapewnić mieszkańcom, między innymi, o prawie do bezpieczeństwa, publicznej opieki medycznej, opieki nad dziećmi, edukacji, godności dla osób starszych oraz pełnej możliwości samorozwoju niezależnie od płci. Marzena Machałek zapowiedziała, że ten „Dekalog” przekaże swoim politycznym konkurentom.

Pani poseł zaprosiła także na jutrzejsze obchody Dnia Niepodległości, które organizuje już po raz trzeci. Tym razem będzie to koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się po mszy świętej o godz. 13 w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa. Wydarzenie poprowadzi Honorata Magdeczko-Capote, a na akordeonie przygrywał będzie Robert Wróblewski. – Będziemy wszyscy śpiewać patriotyczne pieśni. Kto nie zna słów, nie ma powodu do obaw, bo rozdamy wszystkim śpiewniki – zachęca Marzena Machałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Minka na sobotni wieczór

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~boryna04 10-11-2010 14:09
Marzenko nie wybrudź sobie płaszcza bo później będziesz 5tys w plecy.. Chociaz co to dla Ciebie jak będziesz zarabiała 10 tys. Użycie w tym momencie słowa dekalog w tytule artykułu może zostać źle odebrane! Mieszanie polityki z religią i pani Marzena ma wszystkie mochery w powiecie! Coraz zabawniej!
~goscjg 10-11-2010 14:22
Ta Pani jest spalona w KG, wiec wziela sie za JG. Ladnie mowi ale mowic ladnie moze kazdy wystarczy troche sie przygotowac. Slowo mowione to nic w porownaniu do czynow. Tej Pani juz nie chca w KG bo przejzeli na oczy ! Czy wszyscy sa slepi ? Ciekawe ile ludzi nabierze sie na sztuczki tej Pani, rozmowa z wyborcami itd. Potem jak wejdzie na stolek to juz glowy nie wystawi poza biuro.
~dobry wybór 10-11-2010 14:32
Jak widać na plakatach nieźle wyretuszowana fotka, a moze zdjęcie córki przekazano do drukarni ? ! ? Oj nie ładnie tak oszukiwać i to na początku drogi do władzy . . . Liczysz na prawdę, licz na siebie.
~J24 10-11-2010 15:35
A co Panowie Łojek, Mróz i Leszczyk robili w poprzedniej kadencji. Pamiętamy co obiecywali i teraz mamy nabrać się ponownie. Teraz gadanie o dekalogach uczciwości i innych dyrdymałach. Uczciwość Pana Łojka znamy z Krusu w Szklarskiej Porębie dlatego czas odejść i dać szansę innym, młodym z nowymi pomysłami a Panom już dziękujemy.
~Anty-kryzyso 10-11-2010 16:36
Ale duet Machalek i Lewnndowski - chyba najbardziej ferelni i niemrawi ludzie w polityce i jakiejkolwiek dobrej robocie . W poprzednich kadencjach Lewandowski brał chyba tylko dobre pieniadze nie potrafił nic dopiąć i zalatwic - osmieszał sie w sprawie oczyszczalni sciekow na lwóweckiej - tylko smród w tej sprawie pozostawił po sobie i problem dla nastepnych rządzacych.Machałek to nieekonomiczna kurka ,bez wyobrażni i nie posiada energi i czynu - efekty działań tego duetu będą takie jak w PIS-ie pod wodzą kaczysty a rezultaty podobne to gadulstwo , awantury , pomowienia obwinianie innych o niedorozwoj gospodarczy.
~ander 10-11-2010 16:42
dajcie spokój z tym pisem
~ 10-11-2010 16:50
Jakikolwiek kandydat PISu w jakichkolwiek wyborach zasługuje tylko na zero głosów.
~oj 10-11-2010 17:02
Wygra i tak Urbański.
~ 10-11-2010 17:10
DOLNOŚLĄZAK. Polityk i samorządowiec to dwie różne osobowości. Machałek i jej drużyna - w kampanii wyborczej - póki co są politykami i postępują wg reguł obowiązujących polityka. A ten, co wynika z definicji, dla osiągniecia celu może nawet kłamać. Cieszy fakt,że Machałkowa zrozumiała i rozwinęła pojęcie produktu lokalnego. "Dekalog samorządowca" - to bzdura, gdyż składa się z 6-ciu punktów a nie 10-ciu. Tadeusz Lewandowski - to hipokryta, który nagle - po latach - zaniepokoił się upadkiem firm dolnośląskich. Warto przypomnieć, że "Solidarność", T.Lewandowskiego tak strasznie walczyła z komuchowatymi zakładami pracy, że po zaprowadzeniu w nich solidarnościowego ładu i porządku odniesiono wiadomy skutek. Dzien Niepodległości - to święto państwowe. Adresowane do całego narodu. Pani Machałek, wzorowa świetliczanka, czyni z tego święta, bogoojczyźnianą kościelną akademię. Jestem tym zniesmaczony. Nie twierdzę, że w kościele nie mogą być obchodzone uroczystości związane z Dniem Nie
~ 10-11-2010 17:15
cd. z godz. 17:10. Nie twierdzę, że w kościele nie mogą być obchodzone uroczystosci Dnia Niepodległości. Owszem mogą i powinny. Ale zaproszenie na nie winien wystosować do Jeleniogórzan ks. Bokiej a nie - pożal się Boże - świetliczanka Machałek. Dała pani plamę. DOLNOŚLĄZAK.
~xxx 10-11-2010 17:27
ale pieprzenie czy ci tzw.politycy nie mają za grosz godności żeby takie kłamstwa ludzią wciskać dla koryta powiedzą wszystko i dotyczy to wszystkich opcji politycznych
~w13 10-11-2010 18:31
wszyscy chyba wiedeza ze pani posel M . mysli nie o miescie a raczej o kampanii poselskej za rok..wiec wygrana /nie realna / bylaby dla niej tragedią grecką ps. mysle ze ocena przedmowcow senatora lewandowskiego jest za ostra ja i wiele osob znam go jako uczciwego i porzadnego czlowieka/ a na pewno nie zrobil przez lata mniej niz /te fajny /posel zawila
~ 10-11-2010 18:58
ad.~W13 z 18:31. Nie kwestionuję przymiotów ex-senatora, ale faktem jest, że za czasów Lewandowskiego i jego "Solidarności" masowo znikały zakłady produkcyjne Kotliny Jeleniogórskiej. Natomiast rozwinął swoją działalność urząd d/s bezrobotnych. Kandydat na samorzadowca ma refleks szachisty, wyrażając obecnie swoje zaniepokojenie, tym co dokonało się wiele lat temu, gdy był na piedestale. DOLNOŚLĄZAK.
~polecam 10-11-2010 19:05
http://www.youtube.com/watch?v=mnYFBpZIlPE
~ 10-11-2010 19:09
cd. z 18:58. Również za czasów Zawiły, Czernów i Kusiaka dokonywła się stopniowa tragedia jeleniogórskich firm. Ale czegóż można wymagać od doktorów od historii i politologii. Przecież oni nigdy nie uświadomili sobie jaka gospodarcza tragedia dokonała się - za ich panowania - w Jeleniej Górze. Wszak o gospodarce - ekonomii nie mają zielonego pojęcia. Uważam, że ci ludzie już byli i dali się poznać. W Y S T A R C Z Y !!! A teraz jeszcze PIS podrzuca nam specjalistkę od kościelnych akademii. L I T O Ś C I !!! DOLNOŚLĄZAK.
~socjolog 10-11-2010 19:23
http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/55454,wstydze_sie_byc_polakiem,artykul.html
~śmiech... 10-11-2010 19:27
Jakie miasto z klasą !? Właśnie widać tą klasę ...jak wszystkie drzewa, murki, płoty oblepione są plakatami wyborczymi jeden śmietnik.Przecież to powinno być wieszane na słupach ogłoszeniowych , tak robią w wszystkich cywilizowanych krajach. Ciekawe dlaczego straż miejska takich kandydatów nie kara mandatami za niszczenie i zaśmiecanie !
~Ewa S. 10-11-2010 21:44
ma Pan błędne informacje na temat ojca Adama Michnika, był on w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, najgorszej i najbardziej antypolskiej organizacji przedwojennej, a tak na marginesie, ja jestem dumna, że jestem Polką, bo bycie Polakiem nie zależy od koniunktury czy postaw zdrajców Ojczyzny, to coś znacznie poważniejszego, ważniejszego i piękniejszego, to całe pokolenia moich przodków, którzy oddawali życie i zdrowie za Ojczyznę i żaden Michnik, Geremek ani inny polityk tego mi nie jest w stanie odebrać. Są za mali... to karły, które przeminą
~Bolek 10-11-2010 22:12
----- Original Message ----- From: Lecha Wałęsy To: sowamagazyn@googlegroups.com Sent: Wednesday, November 10, 2010 9:05 PM Subject: Re: Co kraj to obyczaj Wstydzę się tak piszących POLAKÓW From: lew1 Sent: Wednesday, November 10, 2010 7:14 PM To: sowamagazyn@googlegroups.com Subject: Re: Co kraj to obyczaj Wstydzę się być Polakiem...
~LK 10-11-2010 22:31
----- Original Message ----- From: Lech Klekot To: sowamagazyn@googlegroups.com Sent: Wednesday, November 10, 2010 9:23 PM Subject: Re: Co kraj to obyczaj Moze nie tak wstydze sie za ten Pl Rzad....ktorego ja tez nie akceptuje... Pozdrawiam... ----- Original Message ----- From: lew1 To: sowamagazyn@googlegroups.com Sent: Wednesday, November 10, 2010 7:14 PM Subject: Re: Co kraj to obyczaj Wstydzę się być Polakiem...
~jgora.on 10-11-2010 22:34
Pani Machałek niech startuje na Prezydenta Kamiennej Gory, tam w koncu mieeszka i jest zameldowana.
~paradise 10-11-2010 22:47
Dla dobra Jeleniej Góry wybierzemy Marzenę!
wlasnietak 10-11-2010 22:52
Złotouści w myśl zasady nikt Ci tyle nie da co ja Ci obiecam. Znam takich, którym udaje się coś dobrego zrobić Zobaczcie twojglos.com
~halszka 10-11-2010 23:58
Po nieudanych wyborach znowu polecą głowy w PISie, bo koncepcja partii walczącej ze wszystkimi się nie sprawdza. Wygra oczywiście Marek bo wie o co chodzi i nie obiecuje wszystkiego wszystkim,tylko realnie ocenia sytuację. Machałek obiecuje bo to nic nie kosztuje.
Menes 11-11-2010 1:23
To w końcu mamy miasto z klasą, czy bajzel, o co tu chodzi? Bo nie chce mi się tego artykułu czytać
~haha 11-11-2010 2:38
socjolog,pipi,poprawna,ewa s.,Bolek,LK to jedna i ta sama osoba !!!!!!!!!!!!! pewnie N.G.
~wyborca 11-11-2010 7:50
Polskich zakładów już nie ma .W sklepach tylko madein CHiNA.
~N.G. 11-11-2010 10:48
wszystkie prócz pipi to jedna osoba, która cytowała E-maile
~Obywatel 11-11-2010 11:01
Ja zagłosuję na panią Marzenę Machałek bo chce zmienić nasze miasto by było bardziej przyjazne mieszkańcom a nie jak teraz tworzące jedynie podziały na bogaczy przejeżdżających luksusowymi samochodami przez miasto i biedotę która szuka złomu po śmietnikach lub ma nadzieje że w PUPię znajdzie godną prace.
~AJ 11-11-2010 11:24
----- Original Message ----- From: "Andrzej T. Jędrzejewski" To: sowamagazyn@googlegroups.com ; lew1@poczta.fm Sent: Thursday, November 11, 2010 3:37 AM Subject: Re: Co kraj to obyczaj W dniu 2010-11-10 21:05, Lecha Wałęsy pisze: Wstydzę się tak piszących POLAKÓW Bolek, wystarczy, że będziesz się wstydził za siebie, bo masz za co. Podobnie jak twój rodak, Aron Szechter, uprawiający hucpę pod pseudonimem Adam Michnik. -- Pozdrawiam !!! Prezes Okręgu Podlaskiego UNII POLITYKI REALNEJ mgr inż. arch. Andrzej Tomasz Jędrzejewski GSM. (0048) 605-95-63-64 andrzej.jedrzejewski@upr.org.pl www.upr.podlasie.pl ------------------------------------------------ Lewicowość to filantropia za kradzione pieniądze
~wamp 13-11-2010 11:45
Ja zagłosuję na panią Machałek bo jestem wierząca i wierzę,że zrobi z Jeleniej Góry metropolię na wzór swojego rodzinnego ,a może nie,miasta Kamienna Góra i nie dopóści,aby nasz piękny grajdoł stał się czymś lepszym.Niech inni się prześcigają i rozbudowują.Nam jest dobrze tak jak jest.Chcemy pani Marzenki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Nowy radny w Kowarach

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%