MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Miasto powalczy o pieniądze na remont dróg dzięki LPR

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 stycznia 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Fot. Angela
Remont ulica Osiedle Łomnickie, budowa dużego układu komunikacyjnego z mostem na ul. Karola Miarki i z estakadą na ul. Objazdowej oraz łącznik przy ul. Nowowiejskiej z przedłużeniem do budowanej obwodnicy południowej – to zadania, na które miasto chce zdobyć unijne pieniądze. Na ostatniej sesji (24.01) radni rozszerzyli Lokalny Program Rewitalizacji Miasta, dzięki któremu Jelenia Góra może starać się o unijne środki m.in. na te zadania.

Chodzi o odcinek ulicy Osiedle Łomnickie od przejazdu kolejowego do ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze, który od lat czeka na remont. Dotychczas nie znaleziono jednak na ten cel pieniędzy. Jest szansa, że jeszcze w tym roku to się zmieni.

- To jest ulica, która od lat czeka na remont. Teraz pojawiła się szansa zrealizowania tego zadania, ale jednym z warunków formalnych starania się o pieniądze z programów unijnych było rozszerzenie Lokalnego Programu Rewitalizacji, bo Urząd Marszałkowski przeznacza pieniądze właśnie na tego typu działania – mówił Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W budżecie zapisano również pieniądze na budowę łącznika do ul. Nowowiejskiej, a w rezerwie budżetowej na: remont ul. 1 Maja z węzłami przesiadkowymi na ul. Łomnickiej, w Podgórzynie i na ul. 1 Maja.

- Budowa dużego układu komunikacyjnego z mostem na ul. Karola Miarki i z estakadą na ul. Objazdowej oraz łącznik przy ul. Nowowiejskiej z przedłużeniem do budowanej obwodnicy południowej, to zadania, które mamy zamiar zrealizować jeśli tylko otrzymamy dofinansowanie z funduszy unijnych – mówi Hubert Papaj.

W lipcu br. ma być natomiast gotowy projekt budowy ronda na ul. Sudeckiej z przedłużeniem drogi do ul. Mickiewicza.

- Kiedy będziemy mieli projekt i kosztorys, zastanowimy się, w którym roku będziemy to zadanie realizować – mówił Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Drogi do remontu

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~RYSZARD 29-01-2013 8:42
LPR :) A już myślałem, że chodzi o Ligę Polskich Rodzin.
~Anonimus 29-01-2013 10:19
no też tak sobie myślałem , że Roman wraz z młodżą wszechpolską zoraganizują marsz ulicami "stolycy" zrobią zrzutę i zasponsorują nam powyższe inwestycje
~łubudubutoja 29-01-2013 10:33
No zacznie się .walka z wycinką drzew! Następnie zieloni znajdą robaczki,krzaczk.i
~Pablo 29-01-2013 11:02
jelonka, piszecie tytuly artykulow niczym tvn24. zeby tylko wejsc bo pojawia sie dawno nieslyszana nazwa LPR. a nie powinno byc LPRM?
~/-/ 29-01-2013 11:13
Most, estakada nawet jeżeli UE przyzna fundusze to potrzebną część Miasto i tak nie jest wstanie dołożyć. Mieszkam w tej okolicy ponad 60 lat i od 50 ciągle są mżonki o estakadzie przy Objazdowej. Piękne słowa lecz do czynów jeszcze bardzo daleko. Panie Prezydencie jest pan za cienki aby tę inwestycję zrealizować. Na Objazdowej to miasto nawet nie doprowadziło gazu,a dopiero w ubiegłym roku wykonano ka...lizę i to nie w całości na 8 budynków doprowadzono do 5. Po co podawać takie informacje które może powstaną w 2050 r
~17sqandal 29-01-2013 11:46
dziurawe te nasze drogi a wiosna odsłoni prawdziwy ich stan , więc ... może poczekajcie z tymi planami bo może wam ( radni ) nie starczyć kasy na latanie dziur
~Tom 29-01-2013 12:14
A co tam robi Podgórzyn i węzeł przesiadkowy? Gdzie?
~Ala 29-01-2013 14:53
A o podchorążych to chyba całkiem zapomnieli.Większych dziur to chyba nie ma żadna ulica w Jeleniej dziurze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 30-01-2013 12:22
Zdjęcia- bez sensu, gramatyka -jak zwykle,cały artykuł- chaotyczny... Ech, Jelonka...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

Ulica Krakowska gotowa

O bezpieczeństwie

Senator zachęca do głosowania na maszty

Rusza przebudowa ulicy

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
210
Tak
40%
Nie
49%
Nie wiem
10%