MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miasto pomoże przedszkolakom

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Niepubliczne przedszkola otrzymają od miasta dotacje na remonty swoich siedzib. Zdecydowali o tym rajcy podczas wtorkowej sesji rady miejskiej.

W Jeleniej Górze działa osiem przedszkoli, które pracują na własnych rachunek. Nie są one do końca prywatne, ponieważ samorządowcy przekazali zainteresowanym budynki na zasadzie użyczenia. Obiekty te wciąż pozostają własnością miasta.

Niektóre wymagają remontów, ale nie stać na to osób, które zdecydowały się na samodzielne prowadzenie takich przedszkoli. Dotychczas nie było możliwe, aby przy pracach niepubliczne placówki dostały wsparcie od miasta. Teraz samorząd stworzył możliwość dotacji.
– Konieczny będzie jednak wkład własny danego przedszkola – wyjaśnia Bogusław Gałka, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Warunek: prowadzący placówkę muszą zawrzeć umowę o dzierżawienie budynku przez czas od trzech do 10 lat.

Na razie dyrektorzy niepublicznych przedszkoli do sprawy podchodzą ostrożnie i nie chcą komentować decyzji rady.
– Poczekajmy, aż się ona uprawomocni. Na pewno przydałoby się wsparcie od miasta na remonty, ponieważ potrzeby są duże – powiedziała nam jedna z dyrektorek takiej placówki.

Zdaniem rodziców dzieci miasto powinno pomagać takim przedszkolom.
– Samorząd sporo oszczędza na tym, że nie musi tych obiektów prowadzić, a działają one bardzo dobrze – powiedziała nam mama kilkuletniego Adriana.

Z kolei pracownicy przedszkoli niepublicznych obawiają się biurokracji i nierównego traktowania poszczególnych placówek. – Ale ważne, że możliwość uzyskania pieniędzy od miasta powstała – mówi inna dyrektorka.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Senatu?

Odnowią parking przy cmentarzu

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Tłumy we dworze

Chojnik pięknieje

Awaria tablic na przystankach MZK

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%