MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miasto marzeń młodych ciepliczan

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 sierpnia 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Zakończył się przedostatni turnus półkolonii pn. „Teraźniejszość” w Przystani Twórczej Cieplickim Centrum Kultury.

Podczas pełnego wrażeń tygodnia dzieci nauczyły się między innymi mądrze wykorzystywać odpadki tj. plastik, folia, kartony itp. Zwieńczeniem tygodniowych prac było stworzenie makiety wymarzonego miasta.
Organizatorzy przewidzieli kilka quizów z nagrodami. Półkoloniści poznali podstawowe zasady życia w ekologicznym świecie. Dzieci odwiedziły także Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego Muzeum Karkonoskiego.

W miniony czwartek każdy uczestnik wykonał zaproszenie dla rodzica na piątkowy finał półkolonii. Wczoraj o godzinie 14:30 uroczyście zakończono turnus. Dzieci przedstawiły po kolei swoje prace i opowiedziały o mieście marzeń. Co ciekawe było ono bardzo podobne do obecnej Jeleniej Góry, może poza małym budynkiem z… duchami.

Każdy uczestnik otrzymał piękny dyplom, na którym widniał jego obrazek i drobny upominek. Dziewczęta i chłopcy w pokaz włożyli wiele pracy i inwencji twórczej. Zgodnym chórem stwierdzili, że półkolonie były bardzo fajne i że chętnie będą uczestniczyć w kolejnych zajęciach organizowanych przez Przystań Twórczą podczas roku szkolnego.

Rodzice widząc uśmiechnięte twarze swoich pociech upewnili się, że czas spędzony w CCK był radosny i twórczo spędzony. Przez dziećmi, które na lato zostają w mieście, pozostał jeszcze jeden turnus poświęcony przyszłości.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Rajd zdewastował las?

Mali przedsiębiorcy

Dobra zabawa w SOSW

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Lemowisko odmienione

Matury – czas start!

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
182
Tak
36%
Nie
59%
Nie mam zdania
5%