MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miasto i region w żałobie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 kwietnia 2010, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 17:20
Autor: Gabi/tejo
Fot. Gabi
Flagi z czarnym kirem, msze święte w intencji Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, księgi kondolencyjne – oto wyrazy żałoby mieszkańców miasta i regionu wstrząśniętych tragedią, w której zginęły najważniejsze osoby w państwie, w tym Prezydent Rzeczpospolitej.

Na godzinę 13 zaplanowano główne uroczystości żałobne w Świątyni Łaski pod Krzyżem Chrystusa. Już wczoraj podczas wieczornego nabożeństwa wierni modlili się za poległych w katastrofie pod Smoleńskiem. Ksiądz namawiał, aby nie słuchać zbytnio mediów, które podgrzewają atmosferę i skupić się na tragedii, która dotknęła Polskę, Polaków, a w szczególności rodziny tragicznie zmarłych. Msze w intencji Ofiar katastrofy lotniczej odbędą się także w innych kościołach.

W południe w całym kraju dwiema minutami zostanie uczczona pamięć Zmarłych w wypadku. Radiowozy policyjne włączą sygnały świetlne i dźwiękowe. Zawyją syreny strażackie.

Nie zabraknie także innych środków wyrazu żałoby. – Jutro od godz. 12 w siedzibie biura Posła Jerzego Szmajdzińskiego w al. Wojska Polskiego zostanie udostępniona księga kondolencyjna – zapowiada Andrzej Gorzałczyński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Już od wczoraj przed budynkiem, w którym często gościł zmarły tragicznie Parlamentarzysta, układano wiązanki kwiatów i palono znicze. Podobnie działo się przed pomnikiem Wolność i Niepodległość, gdzie oddawano hołd Prezydentowi Rzeczpospolitej Lechowi Kaczyńskiemu.

Jednak wczorajszego wieczoru nie zabrakło przykrych incydentów, które pokazały, że nie każdy potrafi uszanować żałobę narodową i pamięć Ofiar katastrofy rządowego tupolewa pod Smoleńskiem. Czynne były dyskoteki i lokale rozrywkowe. W kilku przypadkach interweniowała policja, bo hałas i zgiełk dobiegający z wnętrza niektórych przeszkadzał mieszkańcom. Stało się tak, na przykład, przy siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jeleniogórzanie wciąż nie mogą uwierzyć w tragiczną prawdę. Wspominają zmarłych w katastrofie polityków, zwłaszcza tych, którzy mocno byli związani z regionem jeleniogórskim i miastem. Najczęściej refleksją obejmują posła Jerzego Szmajdzińskiego, który tu właśnie startował w wyborach i wyborcy z Jeleniej Góry powierzali Mu mandat posła. Podkreśla się spokój, tolerancyjność i otwartość Parlamentarzysty, który mimo określonych poglądów, potrafił rozmawiać z każdym szanując jego opinię.

– To od Jerzego Szmajdzińskiego uczyłem się, jak być posłem lokalnym – powiedział poseł Marcin Zawiła Muzycznemu Radiu. – Śmierć Jerzego Szmajdzińskiego to wielki cios dla nas – komentuje szefowa lokalnych struktur SLD Grażyna Malczuk. Z kolei szef Jeleniej Góry Marek Obrębalski wspomina postać Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, który w lipcu ubiegłego roku odebrał w naszym mieście tytuł Honorowego Obywatela Jeleniej Góry. – Słowa, które nam wówczas powiedział, nabierają dziś szczególnego znaczenia – mówi Marek Obrębalski. Ryszard Kaczorowski jest jedną z Ofiar wczorajszej tragedii pod Smoleńskiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Fetor na Moniuszki

Mikołaj nie zawiódł

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (84) Dodaj komentarz

~bartekjg 11-04-2010 9:15
złośliwy chichot historii......dramat.
~hmm 11-04-2010 9:21
Moje dziecko mialo isc do cyrku,bo ponoc jakis mial byc dzisiaj. Ktos sie orientuje, czy moze w ziazku z tragedia odwolali wystepy?
~ZABOBRZANIN 11-04-2010 9:22
Ale życie musi się toczyć dalej...
~student~~ 11-04-2010 9:30
Brawo Kolegium Karkonoskie!!! wszystkie uczelnie potrafią się zachować w obliczu żałoby i odwołały niedzielne zajęcia, a nasza kochana uczelnia nie. Nawet markety potrafiły sobie odmówić handlu w taki dzień. Nic tylko pogratulować. Jak możecie uczyć po-miłowania i szacunku?? Gratulacje
~k. 11-04-2010 9:47
ból i żal [*]
~darkel 66 11-04-2010 10:01
Historia boleśnie zatoczyła koło. Trudno myślami ogarnąć ogrom tragedii. Polska musi się podnieść, mimo bulu i rozpaczy. Jeszcze Polska nie zginęła....
~RENIA 11-04-2010 10:05
W życiu jest wiele rzeczy, które przemijają. Jednak każda z nich pozostawia po sobie jakiś ślad.
bryŻid bardot 11-04-2010 10:30
Ja nie płakałem... I szkoda, że moje dzieci będą musiały się uczyć w szkole fałszywej historii... Ja znałem prawdę o Katyniu już od dzieciństwa...
~CYRK 11-04-2010 10:38
Iśc do cyrku po takiej tragedii??? przeciez to szczyt niesmaku mówiąc delikatnie! LUDZIE, ocknijcie się, naprawde nie rozumiecie tego co się stało? Dzisiejszy dzień na na darmo jest wolnym od pracy, ma to być dzien zadumy i modlitwy, a nie występem kuglarzy czy wygłupami klaunów w cyrku!!! Cyrk się rozkłada, ale my, jako patrioci powinniśmy zbojkotować i nie iść ze względu na pamięć tych, którzy zginęli, i to wczoraj!
~ad cyrk 11-04-2010 10:41
Naszemu Panu Prezydentowi nie przeszkadza żałoba w zarabianu kasy za wynajem gruntu pod namiot cykrowy. Gratulujemy wyczucia! To godne potępienia zachowanie!
~niwija 11-04-2010 10:47
http://zapalznicz.home.pl/
diablisko0 11-04-2010 10:51
Dyskoteki i imprezy,to już mogli sobie odpuścić...ale zysk,zysk się liczy.
~xd 11-04-2010 10:53
załoba żałobą no ale jak ktos zapłacił np za wesele to co miał je odwołać? kto pokryje te koszty , może kancelaria prezydenta?
~ 11-04-2010 11:00
Zajecia na uczelni to nie rozrywka ale nauka i praca. Wiec dlaczego odwolywac zajecia w szkolach. A moze wogole "odwolac" wszystko do odwolania kazda okazja jest dobra do nic nie robienia ale napewno nie zaloba.
~Polak 11-04-2010 11:05
Ścierwami okazali się właściciele dyskotek i klubów w naszym mieście, ale większymi od nich ścierwami okazali się uczestnicy tych imprez w dniu 10.04.2010. Takie same ścierwa wydawały rodaków na gestapo, były funkcyjnymi w obozach a także zomowcami tłukącymi staruszki. Jesteście ścierwazjadami Wy wszyscy któzy nie potraficie uszanować pamięci narodowej i żałoby. A Pana Redaktora naczelnego uprzejmie proszę o podanie pełnej listy czynnych dyskotek tego wieczora. Konradzie - nie bój się, pokaż, że jesteś prawdziwym Polakiem.
~ 11-04-2010 11:16
Niestety właśnie tak jesteśmy popaprani,odłamek Polski bez polskości,zbieranina i mieszanina różności,bez określonych cech i wartości,CZERWONA DOLINA od zawsze i trudno się dziwić oraz oczekiwać ludzkich odruchów,mądrych,tolerancyjnych,rozsądnych decyzji i czułych gestów.Pozostawaliśmy zawsze pod wpływem cwaniaków i mądrali przy korycie i taki braliśmy przykład,to był nasz wzorzec.Trudno więc oczekiwać
~Sic 11-04-2010 11:17
Oby ta tragedia byla lekcja dla nas wszystkich, politykow, dziennikarzy, obserwatorow zycia politycznego. Niech slowa Walesy i Michnika beda nowm wyznacznikiem takze dla lokalnych mediow i politykow. Staram sie docenic wysilki dla naszego regiony czynione przez politykow, bez znaczenia na opcje polityczne, dlatego mimo odmiennych pogladow zawsze mialem uznanie dla Pana Szmajdzinskiego i z niesmakiem czytalem artykuly, takze w tym portalu, utrzymane w tonie informowania o poczynaniach 'czerwonych' i 'czerwonej kotliny'. Teraz przescigacie sie w informowaniu o Jego dokonaniach... oby to takze was/nas czegos nauczylo...
~xxx 11-04-2010 11:27
kolegium karkonoskie to nie uczelnia to... (dokończcie sobie sami)
~patrijota 11-04-2010 11:35
kurcze niech ktos zajmie sie tymi klubami ,gierkowych kasyn toz oni niemal jak dyskotekowe reklamy na te pare dni by sie mogly wylaczyc gdzie ta nasza straz miejska gdzie kiry no nie ja tego nie ogarniam ,co nasze wladze na to przeciesz to widac golym okiem ,kpiny
~:( 11-04-2010 11:36
Żal tych co zginęli...wiezcne odpoczywanie racz im dać Panie....proponuję tylko porównac artykuły prasowe, komentarze itp o Panu Prezydencie za zycia i teraz...zastanówmy się, dlaczego doceniamy kogoś dopiero, jak jest już za późno ?
bryŻid bardot 11-04-2010 11:49
Pamiętam jak nasz odwieczny kandydat na prezydenta Jeleniej Góry przypiął sobie pomarańczową wstążkę do klapy garnituru podczas aksamitnej rewolucji na Ukrainie. Popierał wówczas Wiktora... Juszczenkę na prezydenta wschodniego sąsiada. Potem ten drugi udekorował Jurija Szuchewycza i Stepana Chmarę (spadkobierców UPA) orderami państwowymi i nadał im tytuły Bohaterów Ukrainy. W rocznice powstania UPA podpisał dekret uznający Ukraińską Powstańczą Armię za ruch wyzwoleńczy. Na koniec swojej kadencji ulubieniec naszego lokalnego guru nada pośmiertnie jeszcze Stepanowi Banderze (Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów) tytuł Bohatera Ukrainy...
Cień 11-04-2010 11:58
No, to Polak pokazał swoją Polskość.
~Yogi do bryZida 11-04-2010 11:59
Płakać nie musisz, ale szkoda mi Twoich dzieci, jeżeli jako rodzic dajesz taki przykład. Twój post w tym miejscu i w takiej chwili świadczy o Twojej głupocie
*piipi* 11-04-2010 11:59
..do - [~Autora postu z godz.11:05 ..] .. ONI widzą tylko SWOJE życie i tutaj zapomnieli .. "bo zdarza się,ze BÓG,podobny do źniwiarza ścina kwiaty wmieszane w jęczmień ! A przyniósłszy snop bogaty w ziarno znajduje w nim,także ten nadmiar daremny"
~Yogi do redakcji 11-04-2010 12:06
Proszę o usunięcie postów bryŻid bardota, jako zupełnie niestosowne , prowokujace i wywołujace niepotrzebne emocje w chwili tragedii.
~ 11-04-2010 12:08
jelenia gora bez syren politycy bez honoru wyborcy pamietajcie
~ziemkos 11-04-2010 12:11
Nie slyszalem w Jeleniej zadnej syreny. W TV obejzalem Polske. Co sie dzieje w tej kotlinie, dyskoteki na maksa, zero skruchy. Zal
~wekt 11-04-2010 12:16
a mysliscie ze małe prywatne sklepiki będą zamkniete nie ma szans bo markety zamknięte to kasa większa nie wszyscy moga uszanowac żałoby narodowej
~:( 11-04-2010 12:38
Żal tych co zginęli...wiezcne odpoczywanie racz im dać Panie....proponuję tylko porównac artykuły prasowe, komentarze itp o Panu Prezydencie za zycia i teraz...zastanówmy się, dlaczego doceniamy kogoś dopiero, jak jest już za późno ?
~akacjowa478 11-04-2010 12:51
z tego co slyszalam uczelnie odwolaly dzis zajecia,moja (poza JG tez),uwazam,ze jest to na miejscu,to chwila zadumy,refleksjii,zastanowieniem sie nad zyciem i przemijaniem.brak slow dla ludzi,ktorzy wczoraj imprezowali na dyskotekach,brak slow dla wlascicieli ktorzy otwierali takie lokale..bez komentarza
~;-) 11-04-2010 13:00
Teraz PO ma wolną rękę do działań i ustawienia sobie stołków, stracili opozycję, ... i nasz Naród będzie umierał z głodu, a VIPy będą się bawić. I zapewne Komorowski będzie prezydentem :-) bo już stołek gotowy jest :D to zdanie wiele polaków na portalach społecznościowych. czyli podwyżki w górę zł w dół :-) i smieszna gra Tuska... nie trzeba być politykiem lub psychologiem, żeby zauważyć ze PO spadł kamień z serca wystarczy spojrzeć na twarze szefostwa PO. trzeba stąd spadać :D macie przykład rządzących w Jeleniej Górze, ze tylko się buduje w Jeleniej sklepy :-) i miasto zamienia się w miasto umarłych - pozdrawiam
~JACK 11-04-2010 13:13
W takim dniu czynne dyskoteki ??? mi się to w głowie nie mieści w obliczu tak wielkiej tragedii która dotknęła nasz kraj !!! Ludzie > nie macie jakiegokolwiek szacunku dla cierpienia innych, a więc na jakikolwiek szacunek nie zasługujecie > TOTALNE DNO !!!
~Zygmunt 11-04-2010 13:44
Odszedl czlowiek pelen wiary i nadzieji,bedac naszym poslem bez granicznie poswiecal swoje sily dla dobra naszego miasta.Cieszyl sie z sukcesow,bywal zawsze tam gdzie najbardziej go potrzebowano.Jego skromnosc imponowala nawet przeciwnikom politycznym.Byl wierny swoim idealom dlatego tak wielu chcialo Mu dorownac.Byl wspanialym kibicem jeleniogorskiego sportu.Uwazam , ze stracilismy wyprobowanego i szlachetnego czlowieka i przyjaciela.Dlaczego jest tak , ze tych co kochamy sa oni zawsze dla nas tajemnica ?i takiego zegnam Cie drogi przyjacielu.
~zosienka 11-04-2010 13:54
Jestem tymczasowo za granica, i wiadomosc dotarla do mnie rano w sobote od wielu osob. Szok nie do opisania.... Polska, nasz Kraj nagle sie rozsypal... Tyle waznych autorytetow, ktoz Ich zastapi ??? Interesuje sie polityka i jest mi niezmiernie smutno. A co do imprez.... Ja nie poszlam, choc planowalam, nie bawilabym sie dobrze, ale wiadomo, ze nie kazdy niestety do konca rozumie i odczuwa ogrom tragedii, jak nalezy. Patriotyzm zerowy, szacunek dla Tych, co zgineli, dla Naszego Kraju, zerowy... Przykre.
*piipi* 11-04-2010 14:00
~C.d .. do postu z godz.11:05 .. " nie trzeba żałowac ani cierpienia,ani śmierci ..bo ten,co odszedł,jeśli czcimy jego pamięc,jest .. POTĘZNIEJSZY i bardziej obecny od żywych"
~do hmm 11-04-2010 14:07
to idź i sprawdź czy ten cyrk jest czynny!!! Ktoś dobrze ci napisał, że szczytem niesmaku jest pytać o takie rzeczy na forum, gdzie w zadumie wspomina się Prezydenta Polski. Jak chesz to dam ci jeszcze dwa bilety żebyś mógł, bądź mogła posadzic swoje cztery litery i patrzec w uwielbieniu na arenę w momencie, kiedy większośc z nas ociera łzy... Gratuluję wyczucia i taktu
~xxx 11-04-2010 14:11
chyba nie każdy musi popadać odrazu w tak fałszywą i obłudną żałobe... gdy żyli każdy wyzywał ich od "złodzieji" itp., a teraz to jacy to nie byli wspaniali... jak ich szkoda, jaka katastrofa... a co to? oni są lepsi? ile jest codziennie przeróżnych tragedii, a nikt o tym nawet nie wspomni... szkoda słów...
~zosienka 11-04-2010 14:12
dodam, ze szkoda mi osob, dla ktorych slowo szacunek nie ma zadnego znaczenia...
~[*] 11-04-2010 14:14
Teraz obłudnicy przywdziali żałobne maski i stroje, i ronią łzy krokodyle. Ja im nie zapomnę tego, bo nie mogę zapomnieć jak się zachowywali przed tą tragedią. Zginął uczciwy człowiek, Polak i patriota, a wraz z Nim zginęli tragiczną śmiercią i inni. Brak mi słów, aby wypowiedzieć to, co nas spotkało
~Zbysia 11-04-2010 14:19
Jestem róznież studentką Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze i nie wiem skąd te sprzeczne informacje - zajęcia na KOlegium w dniu dzisiejszym zostały odwołane!!!
Joker 11-04-2010 14:28
Post "11-04-2010 11:05 | ~Polak | [usuńcie ten wpis] " Powinien być usunięty !!!! Nie powinno się dopuszczać aby wypowiadali się tu ludzie chorzy psychicznie !
~O.... 11-04-2010 14:42
Co Wy tu wypisujecie! przecież tam zginęli ludzie ... Nie tylko tak znienawidzonego PiS -u ale wszystkich partii, wierzący i nie. Niektóre komentarze świadczą tylko o tym, że nazwać Was ludźmi to za duże słowo, a porównać Was do zwierząt też jest nie taktem- nawet one są od Was lepsze :(
~xdxd 11-04-2010 14:43
nie każdy musi popadać w tak fałszywą i obłudną żałobę... :/
willy 11-04-2010 14:47
Do postu-11-04-2010 11:05 | ~Polak | SAM JESTES ŚCIERWO w 100 %
~Aga 11-04-2010 14:50
Co do Kolegium to nauka, nauką ale ludzie jak skupić myśli na wykładzie gdy w sercu i w myśli taka tragedia. Pragniesztylko usiąść w zaciszu domu otrzeć łzy ioddać się zadumie nad losem swojego kraju i ludzi tragicznie zmarłych.
willy 11-04-2010 14:51
Do postu-11-04-2010 11:05 | ~Polak uprzejmie proszę o podanie imienia nazwiska i adresu domowego - nie bój się, pokaż, że jesteś prawdziwym Polakiem.
~Hiszpanek 11-04-2010 14:55
Szkoda ,że nikt nie zatrzymał się samochodem o godzinie 12.00 na AL.Jana Pawła :/
~... 11-04-2010 14:57
Jest mi przykro, że w Sobieszowie nie zawyła syrena Ochotniczej Straży Pożarnej ale nie ma co się dziwić jak nawet ksiądz w kościele o godz.12.00 nie uczcił dwu minutową ciszą tej tragedii. Teraz widać kim jesteśmy :(
~SOS 11-04-2010 15:58
Do ~ad cyrk Ten twój wpis to godne potępienia zachowanie i gratuluję wyczucia. Przeczytaj to swoje dzieło jeszcze raz i puknij się w głowę zamim będziesz fałszywie oceniać ludzi. Plakaty wisiały i już kilka dni wcześniej przed katastrofą. Na razie nic się nie dzieje- moje okna wychodzą prosto na ten plac więc śpij spokojnie.
~Nero 11-04-2010 16:01
Do ~Zbysia. w takim razie jak wyjaśnisz wpis w moim indeksie z dzisiejszą datą?
~magisterinżynier 11-04-2010 16:36
Należało skończyć normalną dzienną uczelnię. Tam w niedzielę nie ma zajęć. Nie jakieś "tajne komplety". Wyrazy współczucia dla tych, dla których Lech Kaczyński był ważny również za życia.
~krispi 11-04-2010 16:47
...\" przeto nigdy nie pytaj,komu bije dzwon - bije on Tobie\".....
~początek końca 11-04-2010 16:50
zenujący jesteście,nie raz słyszałem słowa ..najlepiej żeby ktoś bombe zrzucił na sejm jak trwają obrady ...teraz jak większość nie żyje to nagle wszyscy płaczą ,,,szkoda ludzi ale bez przesady ,w afryce dziennie umiera około 5 tyś osób z pragnienia i jakoś nikt nad nimi się nie rozczula .....
~Jeleniogórzanka 11-04-2010 16:51
Proponuje umieszczenie w nowinach gwizdy dla wszystkich dyskotek które były otwarte w sobote po ogłoszonej żałobie.Właścicielom lokali życze aby w dniu ich pogrzebu lub ich bliksich wszycy się na nich wypieli.WSTYD!
~ten jedyny 11-04-2010 16:53
Historia twojego kraju, to historia twojej głupoty, pamiętaj Polaku, że ochrzcił cie Czech, nawracał Krzyżak, którego sam sprowadziłeś, pierwszego rozbioru dokonał twój własny władca dzieląc Polskę na dzielnicę, a ten co sioła zamienił w miasta, nie jest tak ważny jak ten co polskie dzieci w Warszawie posłał na rzeź. Pamiętaj Polaku, że trzeba było Litwina by wyzwolić cię z krzyżackiej niewoli, że trzeba było Francuza by dać ci namiastkę polskości w Warszawie. Pamiętaj Polaku, że gdyś po stuleciach odzyskał niepodległość, pierwsze co zrobiłeś to zrywałeś sejmy, ustrzeliłeś własnego prezydenta i trzeba było sanacji, żeby cię posadowić twardo na ziemi. Historia twojego kraju, to historia twojej głupoty i próby cywilizowania cię przez inne narody, a ty zaraz powiesz, że ja zdrajca i kosmopolita, ty zaraz nastawisz Chopina i do romantycznej nuty będziesz szukał w `Dziadach' czterdzieści i cztery, szaty darł będziesz i krzyczał jam Polak prawdziwy i po bożemu żyję, polskiej słucham nuty i polskim raczę się słowem. Racz się rodaku, tylko pamiętaj, że słuchasz Poloneza napisanego prze pół Francuza i czytasz poezję pół Litwina.
~ja 11-04-2010 16:56
~Katarzyna Kuriata 11-04-2010 17:40
czytam te wpisy i jest mi przykro że mam z niektórymi coś wspólnego, choćby miejsce zamieszkania i narodowość. Nie zgadzalam się z polityką Pana Prezydenta, ale doceniałam jego zaangażowanie i wierność wyznawanym wartościom. Poza ty podziwialam Panią Marię Kaczyńską i zazdościłam Im tej miłości jaka Ich łączyła. I zwyczajnie po ludzku opłakuję ludzi, którzy zginęli straszną śmiercią. Poza tym syreny w Sobieszowie wyły.
~ktosia12 11-04-2010 17:57
LUDZIE - OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!! Mówicie o żałobie, współczuciu i bólu ,a wieje z tąd nienawiścią i samolubstwem - trochę szacunku dla zmarłych i tych którzy po nich płaczą - WSTYD MI ZA JELENIOGÓRZAN ;-((
~Marta H. 11-04-2010 17:58
NAJWYRAŹNIEJ JELENIĄ GÓRĘ W WIĘKSZOŚCI ZAMIESZKUJĄ OBOJĘTNI NA WSZYSTKO IGNORANCI POZBAWIENI TAKTU I JAKICHKOLWIEK UCZUĆ !!!!!!!!!!!!!!!!
~Polak 11-04-2010 18:40
No i odezwali się "prawdziwi Polacy" - joker i willy, serdeczne gratulacje pajace - ciekawe jakbyście się czuli, gdyby zginęły wasze żony i matki, a sąsiad z góry miał urodziny i bawiłby się całą noc przy klubowej muzie. To przykre i smutne, że nie potraficie uszanować żałoby narodowej. Życzę Wam nawrócenia przynajmniej w sferze moralnej.
~Baśka 11-04-2010 18:45
Straszna tragedia. Każdy normalny człowiek odczuwa ból i współczuje cierpiącym Rodzinom, W obliczu tragedii potrafimy się zjednoczyć, szanować się nawzajem, myśleć o sobie pozytywnie - niech tak zostanie ! Niech Ich śmierć nie będzie daremna ! Życie jest bardzo kruche - żyjmy tak, aby w każdej chwili być przygotowanym na odejście pozostawiając po sobie szacunek ludzi.
~hmm 11-04-2010 19:33
Odnosnie mojego pierwszego wpisu zapytam - gdzie bylo napisane ze moje dziecko chce isc? Padlo zapytanie czy oni rowniez odwolali wystepy. Tyle w temacie. Zebyscie hipokryci chociaz w czesci zdali sobie sprawe, jak sami zyjecie :) Krzyczycie najglosniej i obrazacie nawet jak to sami mowicie, w czasie wyjatkowym, czyli podczas zaloby narodowej. Wiec domyslec sie mozna jak na codzien zyjecie i jaki jest wasz stosunek do drugich. Milosc bezwarunkowa, czyli taka ktora probujecie nasladowac i o ktorej uczyl Jezus, wystepuje w momencie swiadomosci jednosci wszystkiego, i dopiero wtedy. Wiec nie robice z siebie swietych na sile, obrazajac przy okazji innych, bo to sie wyklucza :) Po prostu dojrzewajcie na spokojnie, z jak najmniejsza krzywada dla innych. I aby ta tragedia pociagnela za soba jakies pozytywne reakcje wlasnie w postaci coraz wiekszej samoswiadomosci. Tego zycze i pozdrawiam :)
~hmm 11-04-2010 19:34
Odnosnie mojego pierwszego wpisu zapytam - gdzie bylo napisane ze moje dziecko chce isc? Padlo zapytanie czy oni rowniez odwolali wystepy. Tyle w temacie. Zebyscie hipokryci chociaz w czesci zdali sobie sprawe, jak sami zyjecie :) Krzyczycie najglosniej i obrazacie nawet jak to sami mowicie, w czasie wyjatkowym, czyli podczas zaloby narodowej. Wiec domyslec sie mozna jak na codzien zyjecie i jaki jest wasz stosunek do drugich. Milosc bezwarunkowa, czyli taka ktora probujecie nasladowac i o ktorej uczyl Jezus, wystepuje w momencie swiadomosci jednosci wszystkiego, i dopiero wtedy. Wiec nie robice z siebie swietych na sile, obrazajac przy okazji innych, bo to sie wyklucza :) Po prostu dojrzewajcie na spokojnie, z jak najmniejsza krzywada dla innych. I aby ta tragedia pociagnela za soba jakies pozytywne reakcje wlasnie w postaci coraz wiekszej samoswiadomosci. Tego zycze i pozdrawiam :)
~do [ten jedyny] 11-04-2010 19:52
A ty coś za jeden ? Niemiec , Ruski czy Chińczyk może jesteś - wyjaśnij .
~do piipi 11-04-2010 20:01
Gdybyś jeszcze to wszystko bez błędów napisała, to byłoby fajniej.
~martuchai 11-04-2010 20:11
Nie tylko Kolegium nie odwołało zajęć... studiuje zaocznie na UWr socjologie oczywiście zajęcia w niedziele odbyły się planowo.... chociaż np. filozofia odwołała zajęcia, a to jeden wydział.... WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH... bez komentarza...
~s. 11-04-2010 20:18
Odszedł człowiek i prezydent. Człowiek, który chciał by nasz kraj zajął należne miejsce na świecie. Chciał by Polska była wielka. Normalny człowiek a jednocześnie najlepszy prezydent w naszej historii. Dobro ojczyzny było dla niego na pierwszym miejscu. Tylko ludzie mali duchem i malej wiary go nie rozumieli. Powinniśmy nazwać jedną z głównych ulic w mieście jego imieniem. Jak najszybciej.
~Leon 11-04-2010 20:26
Jak się czyta te wpisy, to widać ilu idiotów zamieszkuje w tym mieście.
~ona_91 11-04-2010 20:42
odwołali wszytsko i dobrze ktos wyzej napisal ze dziecko mialo isc do cyrku...ja osobiscie wolalabym zostac w domu i uszanowac to co sie stalo niz dobrze bawic sie w cyrku...dlaczego jestesmy takimi samolubami ???? brak slow na Jelenia w szczegolnosci "wolicie" siedziec w domach niz isc zapalic znicza za tyle osob badz pomodlic sie... wolicie wypisaywac bzdury wstyd.
~andi2007 11-04-2010 21:10
Brawo -SOS- za wpis--- Głupich i pustych się nie sieje-sami rosną. Co za idioci !!!!
~k.w 11-04-2010 22:10
niewazne gdzie mieszkamy , jakiej jestesmy wiary w obliczu tej tragedii. ja mieszkam w uk i dzis zaczepil mnie sasiad, bardzo nam wspolczol, wyrazal gleboki zal i powiedzial ze w jego kosciele modla sie za wszystkie ofiary. to bylo mile z jego strony i dowodzi ze nie jestesmy sami z naszym zalem
~zizu 11-04-2010 22:16
wróciłem z legnicy gdzie słyszałem syreny a tu czytam że u nas nie było... czyżby kolejna plama..? a krajan był na pokładzie... wstyd!!
~zasmucona 11-04-2010 23:19
BĄDŹMY RAZEM… Zapalmy znicz pamięci ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Spotkajmy się 12.04.2010 r. (PONIEDZIAŁEK) ok. godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej) na placu przy Sanktuarium Krzyża Świętego (Kościół Garnizonowy). Zginęli, aby żyć w naszych sercach
~mim 12-04-2010 7:47
A jednak są z nami Rosjanie ,do których miałem przez wiele lat chłodny stosunek. Otrzymałem telefony z kondolencjami od znajomych z Narvy, Moskwy i Saratowa, od ludzi ,którzy poznali Polskę i nas. Pokazali ,że w trudnych chwilach możemy liczyć na słowiańską duszę, bo oni też niedawno w Moskwie i innych miejscach przeżywali swoje tragedie. Dzisiaj patrzę już innym okiem na naszych przywódców, polityków których znałem osobiście -a nie ujrzę nigdy więcej- i na Rosjan.
Darczi 12-04-2010 9:58
W takim dniu jak ten Polacy jednoczą się bez względu na poglądy polityczne, bez względu na kogo głosowali i to jest piękne... Nie jest tak bardzo istotne czy ktoś spędzi czas w kościele, czy zapali świeczkę, czy wywiesił flagę... Wszyscy wewnątrz siebie czujemy ból i stratę... Nasi dziadkowie przeżyli wojnę. Byli jej naocznymi świadkami. Pamiętają i wspominają. Są częścią historii. Dziś nasze pokolenie staje się częścią historii. Przeżywamy tragedię ... Smutny jest fakt, że kiedy moje dziecko spyta się mnie kiedyś jak wspominam ten dzień będę mogła mu powiedzieć tylko tyle, że pamiętam jak rano zadzwonił telefon i ktoś powiedział mi o roztrzaskanym samolocie... O śmierci prezydenta i około 90 osób... Szłam właśnie na uczelnię KK żeby napisać kolokwium... Nie dowierzałam... Prawie cały dzień, do wieczora spędziłam na uczelni... Bez kontaktu z mediami... Smutne i nietaktowne jest to, że kiedy spadnie trochę więcej śniegu w JG zajęcia dla studiów zaocznych są skracane. Natomiast, kiedy umiera prezydent naszego kraju, a wraz z nim 95 ważnych osobistości sejmu, senatu... Nic... To nic... Przeżyłam to... Przeżyłam tragedię... Ja będę pamiętała! Pogrążona w smutku.. D.
~ 12-04-2010 10:27
W takim dniu jak ten Polacy jednoczą się bez względu na poglądy polityczne, bez względu na kogo głosowali i to jest piękne... Nie jest tak bardzo istotne czy ktoś spędzi czas w kościele, czy zapali świeczkę, czy wywiesił flagę... Wszyscy wewnątrz siebie czujemy ból i stratę... Nasi dziadkowie przeżyli wojnę. Byli jej naocznymi świadkami. Pamiętają i wspominają. Są częścią historii. Dziś nasze pokolenie staje się częścią historii. Przeżywamy tragedię ... Smutny jest fakt, że kiedy moje dziecko spyta się mnie kiedyś jak wspominam ten dzień będę mogła mu powiedzieć tylko tyle, że pamiętam jak rano zadzwonił telefon i ktoś powiedział mi o roztrzaskanym samolocie... O śmierci prezydenta i około 90 osób... Szłam właśnie na uczelnię KK żeby napisać kolokwium... Nie dowierzałam... Prawie cały dzień, do wieczora spędziłam na uczelni... Bez kontaktu z mediami... Smutne i nietaktowne jest to, że kiedy spadnie trochę więcej śniegu w JG zajęcia dla studiów zaocznych są skracane. Natomiast, kiedy umiera prezydent naszego kraju, a wraz z nim 95 ważnych osobistości sejmu, senatu... Nic... To nic... Przeżyłam to... Przeżyłam tragedię... Ja będę pamiętała! Pogrążona w smutku.. D.
~ZbS 12-04-2010 11:41
Jest mi smutno i przykro, bo zginęli NAGLE i dlatego niesprawiedliwie, LUDZIE. I w tym momencie nie istotne są ich poglądy polityczne,światopogląd. Żal mi jest ich rodzin i bliskich. Współczuję im i chciałbym im, chociaż to jest niemożliwe, jakoś pomóc. Jakie wnioski wyciągamy dla siebie z tej tragedii?
~ZbS 12-04-2010 11:44
Jest mi smutno i przykro, bo zginęli NAGLE i dlatego niesprawiedliwie, LUDZIE. I w tym momencie nie istotne są ich poglądy polityczne,światopogląd. Żal mi jest ich rodzin i bliskich. Współczuję im i chciałbym im, chociaż to jest niemożliwe, jakoś pomóc. Jakie wnioski wyciągamy dla siebie z tej tragedii?
~Nero 12-04-2010 13:56
zizu w jeleniej syreny wyły...nie wiem kto napisal ze nie...może głuchy
~anti-hunter 12-04-2010 15:05
Zginął mój Prezydent-Zginęła cząstka mnie
~Paula^^ 12-04-2010 16:58
U nas w szkole Cosinus również były zajęcia ..... szok
~Janusz G 13-04-2010 19:22
Dziś wtorek i żadnych flag na głównych ulicach Jeleniej Góry, tylko od czasu do czasu widać flagi wystawione przez mieszkańców, to kompromitacja władz Jeleniej Góry, teraz widać szczególnie jaka formacja tu rządzi.Wystarczyło tylko wydać polecenie do MPGK i flagi by się znalazły tam gdzie powinny już wisieć od 10.04.2010
~martynka 15-04-2010 3:34
Proszę w tej strasznej tragedii która nas wszystkich przytłoczyła nie zapomnijmy o osobach o których nie mówi się tak dużo w mediach.O funkcjonariuszach Biura Ochrony Rządu,załodze Tupolewa i stewardessach Wspaniałych ludziach pełnych wigoru i planów na przyszłość.Nie oceniajmy pilota nie rańmy jego bliskich,przecież jego także nie ma!!!!
~parwda 5-05-2010 13:15

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Radosne Mikołajki

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Ogrodowa się zmieni

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%