MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Miasto dwóch traktów śródmiejskich

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 16 lipca 2010, 7:58
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
Fot. TEJO
Rozpoczęła się realizacja projektu „Jeleniogórski Trakt Śródmiejski”. Uwzględniono w nim zarówno trasę spacerową w centrum stolicy Karkonoszy (mały trakt), jak i dłuższy odcinek w Cieplicach i Sobieszowie. Nie zabraknie wielu elementów promocji tych miejsc.

Obecnie wykonano już tablicę informacyjno-pamiątkową, wkładkę do wakacyjnego Biuletynu Jeleniogórskiego i rozstrzygnięto przetarg na imprezę „Rajd Rowerowy Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim”. Kolejne działania będą prowadzone do pierwszego kwartału 2011 roku.

Jeleniogórski Trakt Śródmiejski zgodnie z założeniem został podzielony na dwie trasy turystyczne. Pierwsza z nich to mały trakt śródmiejski o długości 5 km. Przebiega on przez Wzgórze Krzywoustego, Basztę Grodzką, Wieżę Zamkową, plac Ratuszowy, Kosciół p.w. św. Erazma i Pankracego, kaplicę św. Anny, cerkiew prawosławną pw. św. Piotra I Pawła, Kościół Łaski, zabytkowy budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Kochanowskiego, Teatr im. C.K. Norwida oraz odrestaurowane budynki przy ulicy Bankowej.

Duży trakt natomiast ma około 20 km, które rozpoczynają się w uzdrowiskowej części miasta, w Cieplicach od Pałacu Schaffgotschów przez ewangelicki Kościół Zbawiciela, Zespół Klasztorny Zakonu Cystersów wraz z kościołem p.w. Jana Chrzciciela, Park i Teatr Zdrojowy, Park Norweski, Zamek Chojnik aż po Muzeum Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie.

– Projekt ma na celu promocję Dolnego Śląska oraz Miasta Jeleniej Góry poprzez tworzenie regionalnych produktów turystyki kulturowej – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie z unii w kwocie 140 tys. zł, przy całej wartości projektu wynoszącej 200 tys. zł. Za te pieniądze miasto planuje wydać 40 – tysięczny nakład przewodnika „Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim” , 5 – tys. nakład ulotek o Jarmarku Staroci i Osobliwości, 10 tys. egzemplarzy multimedialnej prezentacji, setki gadżetów w postaci jelonka, toreb ekologicznych i innych oraz kampanie promocyjne.

W ramach projektu 15 sierpnia br, odbędzie się również „Rajd Rowerowy Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim” na małym trakcie śródmiejskim ze startem z Placu Ratuszowego. Jeleniogórski Trakt Śródmiejski ma być też promowany na targach krajowych i zagranicznych m.in. w Warszawie, Berlinie, Utrechcie oraz w Pradze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Jano 16-07-2010 9:08
no trakty to mamy piekne nogi można połamać na tej wspaniałej kostce .
~ed 16-07-2010 10:25
szczególnie trasę na chojnik można mazwać śródmiejską.
~zniesmaczony 16-07-2010 15:32
Kawały ludziom w głowach ! No tak Teatr jest na trasie ,ale Wojska Polsk. P.Marek po prostu OLA....
teessi 17-07-2010 9:45
A jakim traktem można rowerem dojechać z jednego traktu do drugiego traktu? Znów cyklistów potraktowano traktami, którymi nie można się przemies...ć z Cieplic do centrum stolicy Karkonoszy.. Ulicą Wolności się nie da, bo to niebezpieczne.
~lool 13-05-2012 20:41
dan się karola miarki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie volvo w Karpaczu

Serca pełne nakrętek

Stalowe rumaki w Karpaczu

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Będzie nowa świetlica

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
797
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%