MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miasto biało–czerwone

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 maja 2018, 15:01
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2018, 7:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórzanie młodzi i starsi wspólnie świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który na mocy ustawy z 2004 roku obchodzony jest 2 maja. Imprezę na Placu Ratuszowym zorganizowała Galeria BWA przy współpracy z MDK Muflon oraz służbami mundurowymi.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego wciągnięcia flagi na maszt przed Urzędem Miasta i odśpiewania czterech zwrotek hymnu. Następnie był czas na zabawę dla małych i dużych. - To szalenie ważne święto, bo o barwach, symbolach i patriotyzmie trzeba się uczyć tak samo, jak zdobywać od małego wiedzę o sztuce - podkreśliła Luiza Laskowska, dyrektor BWA.

Dzieci i dorośli mieli okazję zapoznać się ze sprzętem jakim dysponują strażacy, policjanci, straż graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, było też miasteczko ruchu drogowego ze Straży Miejskiej. Niewątpliwą atrakcją był też występ i ciągłe zabawianie uczestników przez klauna Rufi Rafi.

Ponadto wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 10 oraz Szkoły Podstawowej Nr 7, a każdy chętny mógł wymalować sobie buźkę w biało-czerwone barwy. Z kolei znani z rodzinnych poranków w Muflonie Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej przeprowadzali wywiady z mieszkańcami pytając, czego obywatele innych krajów mogą zazdrościć Polsce. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lewe papierosy za ponad milion złotych

Rondo prawie gotowe

Podejrzany o zabójstwo Kristiny w jeleniogórskim areszcie?

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Przewodnicy sudeccy w Młodzieżowym Teatrze Cyrkowym

Uroczyście w „Śniadeckim”

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Ślisko w Termach?

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1289
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%