MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Mężczyzna idealny” gościnnie w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 marca 2017, 8:36
Autor: Manu
Fot. Teatr Palladium
Małgorzata Lewińska, Artur Dziurman, Jacek Kawalec i Andrzej Beya–Zaborski to obsada komedii “Mężczyzna idealny” Andrzeja Pacuły w reżyserii Stefana Friedmanna w wykonaniu warszawskiego Teatru Palladium. Spektakl będzie można obejrzeć 3 kwietnia (w poniedziałek) o godz. 19.00 na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatr im. Cypriana Kamila Norwida.

Popularny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy'om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą “wyprodukowania” mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej “wyhodować” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości.

Kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego? Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości - może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról - jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem.

Jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają. Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które będzie można znaleźć odpowiedź w tej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat...

Bilety w cenie 90 zł, 75 zł i 50 zł do nabycia w kasie Teatru lub na www.kupbilecik.pl i www.biletyna.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wsparcie strajkujących

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 21-03-2017 14:06
Ale...To kabaret? No bo co Friedmann może stworzyć? I tylko Dziurmana szkoda, bo to niezły aktor.
~ 21-03-2017 15:15
bylem widzialem nie warto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Concerti Pasquali już wkrótce

Spotkanie emerytów służb mundurowych

Znamy ostatniego finalistę Ligi Rocka

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Koncert w Pałacu Staniszów – mamy wejściówkę dla dwóch osób

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
133
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
2%